«Моя нова поліція» в Івано–Франківську: враження від першого місяця роботи патрульних

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Місяць тому в Івано–Франківську з’явилася нова поліція. За цей час патрульні поліцейські отримали 7058 викликів, склали 1990 постанов, затримали 45 нетверезих водіїв та закрили гральний заклад. Також було зареєстровано 129 дорожньо-транспортних пригод. З них 17 – ДТП з потерпілими, в одній автопригоді загинув пішохід.

  Крім того, проводиться максимальна евакуація авто, які порушують ПДР та ускладнюють проїзд інших учасників дорожнього руху і прохід пішоходів.

  Не минулося і без скандальних порушників. Так, на початку лютого патрульні поліцейські після переслідування затримали Ігоря Халаменду – підприємця, колишнього депутата міськради, відомого в місті під прізвиськом "Бура" – той був під кокаїном.

  8 лютого на вулиці Грушевського білий “Nissan Juke” порушив правила дорожнього руху, припаркувавшись у невідповідному місці. Поліцейський підійшов до водія, щоб зробити зауваження та попросити перепаркуватися. Кермувала автівкою жінка, мешканка міста Дана Орленко, яка одразу наголосила поліцейським, що вони не праві у цій ситуації. Використовуючи ненормативну лексику, вона погрожувала полісменам звільненням з роботи та не виконувала вимог патрульних. Скандальне відео інциденту стало відоме по всій Україні – його показали на центральних каналах, опублікували на багатьох сайтах.

  Стик вирішив запитати відомих франківців, громадських діячів, активістів про перші враження від роботи патрульних.

  Ми поцікавилися, чи побачили вони зміни, відколи поліцейські патрулюють на вулицях міста і наскільки вони виправдали їх очікування.

  Максим Кицюк, громадський діяч, активіст «Антикорупційної платформи»:

  «Ставлюся позитивно і готовий у всьому їх підтримувати. Нова Поліція – великі молодці і надія на реформування старої системи МВС».

  Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська:

  «Передусім, добре що нова поліція приступила до служби. Адже певний період у нас взагалі не було ніякої правоохоронної структури, яка слідкувала б за порядком у місті. У найвідповідальніші моменти, під час різдвяних свят, ми змушені були залучати до цієї справи Національну гвардію. Першими результатами роботи полісменів я задоволений. Вони залюбки йдуть на контакт і відкриті до співпраці з міською владою.

  Ми допомогли закупити на відділок комп’ютерну техніку і меблі, тому що хочемо підтримати нову поліцію. Усього одразу зробити не може ніхто. І не виняток нові патрульні. Отож, природно, що першочергово хлопці взялись навести лад у найпроблемнішій ділянці – незаконному паркуванню та недотриманню правил дорожнього руху в місті. І у цьому напрямку, гадаю, не лише мені помітне покращення ситуації.

  Тішить, що це, так звана, свіжа кров – хлопці і дівчата, які не були задіяні у попередній системі або ж пішли звідти через її несприйняття. На цей момент міська влада налагодила результативну співпрацю з поліцією, і хотілося б, аби так продовжувалось і надалі».

  Денис Квасов, урбаніст, фотограф:

  «Коли поліція лише готувалась до початку роботи, я був дещо скептичний. В місті вже настільки все запущено було, що не вірилося, що можна розгребти ці «авгієві стайні». І тому, коли після двох-трьох тижнів їх роботи я їду по місту, і бачу вільну вулицю Січових Стрільців, бачу, як штрафують рагулів, машини з товаром, що паркуються на тротуарах, то мені аж не віриться, що це все правда! Тобто насправді поліція навіть перевищила мої очікування! І це прекрасно:) Але тепер їм треба тримати цю високу планку. І ще одне: дуже хочеться, щоб штрафували більше під будівлею міськради. Бо дуже вже муляє око запаркована площа, в порівнянні з тою ж вулицею Січових Стрільців. Все це стосується найочевидніших результатів їх роботи – ситуації на дорогах. Але насправді ж це тільки частина їх обов’язків! Вони роблять більше, ніж ми бачимо. Тому дякую їм, бажаю успіхів, не розслаблятись, і не боятись жорстко штрафувати мажорів, бо люди підтримають поліцейських. Удачі!».

  Богдан Пашковський, велоактивіст:

  «Не мав нагоди з ними стикатися особисто. На дорогах стало зручніше, Дністровська, Січових Стрільців нарешті вільні від незаконно прикаркованих авто. Відчувається робота, що не може не тішити. Звісно є ще куди рости, зокрема жах твориться на вулицях Шопена і Військових Ветеранів, поліція ігнорує пішоходів і велосипедистів, які їздять і ходять хаотично наражаючи себе і інших на небезпеку. Загальне враження – з’явилося відчуття безпеки, коли ти їдеш по місту і бачиш по дорозі 5-10 поліцейських авто і розумієш, що в разі чого вони приїдуть вчасно».

  Іван Харук, журналіст, депутат Івано-Франківської обласної ради:

  «Враження позитивні. Наразі це одна з найуспішніших реформ. Хоча потрібно не забувати, що нова патрульна служба – це лише 10-15 % всієї правоохоронної системи. Результат роботи патрулів за цей час є позитивним. Щодня затримують п’яних водіїв, розчищають вулиці від авторагулів…Є сподівання, що в майбутньому патрулі активніше допомагатимуть розслідувати злочини по гарячих слідах та,можливо, покращувати врегулювання й інших сторін криміногенної ситуаціі не тільки в області, а й в Україні».

  Лідія Анушкевичус, волонтер, координатор ініціативної групи „Свій за свого”:

  Бачу позитивні зміни на вулицях міста і в головах водіїв. Приємно бачити, коли досвідчені водії, паркуючись, оглядаються на всі боки, щоб не порушувати правил. Соромляться бути «спійманими» молодими поліціянтами. Це показує, що люди хочуть змінювати свою поведінку , але вони чекають грамотноі роботи від нової поліції. Для цього молодим людям потрібно багато вчитися, бо непрофесіоналізм в роботі видно. Поки що їм це прощається, бо всі розуміють, що підготувати спеціалістів за такий короткий період важко. Бажаю всім новим поліцейським професійного росту, щоб вони не розгубили той кредит довіри, який ми їм дали!».

  Ігор Ткач, інформаційний аналітик:

  Поліціянти стараються і це добре. Не все виходить, але тенденція добра. Сам викликав поліцію, спілкувався і мушу сказати, що вони ще хоч і якісь несміливі чи як то сказати, але нічого спільного із «мусорами» в них немає. Жаль тільки інше – здається мені, що кращих хлопців і дівчат зібрали в одну команду, дали їм собачу роботу аби вони собі «зуби пообламували». Коли ці молоді люди стануть обома ногами в бюрократію – багато хто може гірко розчаруватися. Бо нагадую – в нас реформа не МВС, а патрульно-постової служби. А де УБОЗ, кримінальна поліція, служба по боротьбі з торгівлею людьми, наркотиками, де нові криміналісти-експерти, нові дільничні чи шерифи чи як їх назвати. Одним словом, найбільше боюся аби за новим фасадом не було гнилі».

  Михайло Смушак, директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою міськвиконкому:

  «Мені імпонують методи та стиль роботи нової патрульної поліції! Звісно, за один місяць вирішити всі проблеми неможливо, але приємно, що початок досить оптимістичний і багатообіцяючий! І якщо вони і надалі так працюватимуть, результат неодмінно буде дуже добрий! Надіюсь, подібним чином і за подібними принципами буде реформовано всю правоохоронну систему України! І не тільки правоохоронну! Бо чинна система, як той павук, окутала Україну і не дає їй вирватись з тієї павутини, пропитаної нафталіном, корупцією, брехнею, непрофесійністю та антиукраїнством».

  Андрій Черніков, громадський активіст, учасник ініціатив з осучаснення громадського транспорту та з популяризації велосипедного транспорту:

  «Ще не час підводити підсумки, бо місяць – це ніщо, особливо для скоронавченої поліції. Треба розуміти, що навчання тривало всього три місяці, і повноцінне навчання вони не отримали. Отже, як для людей, які за півроку стали поліцейскими, це вражає.

  По-перше, поліцейски закріпили кредит довіри, який був авансом виданий. Це сталося за рахунок принципу відкритості, яку веде патрульна поліція. Всі ми знаємо про резонансні випадки, і випадок з Ігором Халамендою спочатку замовчувався, але потім поліція виклала відео, підтвердила свою участь і сам факт цього випадку.

  По-друге, патрульну поліцію видно щодня на вулиці. Це дисциплінує і вулиці виглядають безпечнішими. А місто затишнішим. Третє, вони показують глибину проблем в інших системах, судовій, прокуратури, медицині, освіти. Настільки разюча видима частина змін. Але моя думка, що десь восени ми вже зможемо дійсно оцінити зміни. На даний момент, мої очікування вони перевищують».

  Віталій Мерінов, спортсмен, громадський діяч, депутат Івано-Франківської міської ради:

  «Перші враження такі, що не зважаючи на ще не професіоналізм нової поліції, я задоволений нею. На рахунок змін – люди стали більше дотримуватись правил дорожнього руху. На фоні останніх гучних подій з поліцією можу сказати, що, дійсно, для них всі рівні та отримують згідно чинного законодавства по заслугах за порушення ПДР. Вірю в те, що з кожним днем вони отримуватимуть все нові і нові знання та навички та в ближчому часі до них не буде вже проблемних запитань та нарікань. Тому успіху їм у нелегкій роботі по наведенню порядку в м. Івано-Франківську!!!».

  Ірина Рабарська, керівник ГО «Активна країна»:

  «Дуже добре що у нас в місті розпочала свою роботу нова поліція. Основне, щоб мешканці міста були задоволені їхньою роботою, а вони зі своєї сторони добросовісно виконували покладені на них обов’язки! Довіра та ставлення до нової поліції тільки зростає. При відсутності представників правоохоронних органів за останні місяці у нас швидко зросла кількість ДТП, в центрі міста люди дозволяли собі ходити із зброєю, а все через безкарність за такі дії. Зараз представники поліції впевнено показують позитивні результати своєї роботи, сподіваюсь, що довіра до них у мешканців буде тільки зростати! Бажаю їм успіхів у нелегкій роботі!».

  Роман Островський, громадський діяч, активіст:

  «Поки помилок роблять багато. Я радий, коли вони їх визнають, але є також моменти, коли не визнають. Це мене турбує. Не розумію поки всіх їх функцій і повноважень. На сьогоднішній день по 12-ти бальній системі у них така «тверда» 7-ка. Але не тому, що працюють погано, а тому що ще вчаться. Загалом я радий, що вони є і дуже радий, що нарешті починають «штормити» пішоходів. Ми, громадські активісти, завжди готові підставити їм своє плече в разі потреби. Зараз все в їх руках».

  Світлана Оришко, громадська активістка, волонтер:

  «Очікую певні зрушення на краще!Результати вже видно! Завдяки патрульній поліції стала більше ходити пішки по вулицях!Ходьба і для здоров’я корисна, і приємно!».

  Фото: з інтернет – видань "Бліц-інфо", "КУРС", "Вікна", "Фіртка", "Галка" та зі сторінок у соцмережі.
   

  (Visited 74 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *