Настасяк vs Саакашвілі: наскільки об’єктивним у цій ситуації є звільнення головного прокурора Прикарпаття?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Експерти розповіли, з чим пов’язане звільнення прокурора Івано-Франківської області.

  Журналіст Стику з’ясував думку депутатів, громадських діячів та політологів стосовно звільнення прокурора Івано-Франківської області Ігоря Настасяка, попросив оцінити ситуацію в контексті діалогу між Настасяком та Саакашвілі і зрозуміти наскільки об’єктивним, на їхню думку, у цій ситуації є звільнення прокурора. Крім того попросив оцінити ефективність роботи прокурора у порівнянні з попередниками.

  Василь Абрамів,  екс–очільник «Правого сектору» на Прикарпатті

  Відставку прокурора коментувати не берусь, знаю, що він написав заяву про звільнення за власним бажанням і її задовільнили. Які мотиви цього не зрозуміло, але кожен має право звільнитись за власним бажанням. Щось додумувати не буду, так як оперую лише фактами. Знаю Настясяка з позитивного боку, його кандидатура була затверджена на Народній Раді та Люстраційному комітеті. За той час, що він був прокурором, розкрито кілька резонансних злочинів. Який був керівник пан Ігор, судити не збираюсь, його підлеглим не був. Особисто від нього чув ряд думок щодо люстрації та реалізації позитивних ідей місцевої громади. Залишається побажати новому кандидату на цю посаду бути професіоналом високого рівня, пройти через горнило народної люстрації, обговорення кандидатури та затвердження її місцевою громадою.

  Сергій Адамович, депутат Івано–Франківської обласної ради, голова ГО «Поступовий гурт франківців»

  прокурор висловив оціночні судження, а журналісти подали лиш частину цього. Він вважає дії Саакашвілі неправильними і мотивував свою позицію. Але другу частину цього просто не врахували. Генпрокуратур прийняв рішення в межах своєї компетенції та я не можу стверджувати, що є зв’язок між висловлюванням прокурора і його звільненням.

  Іван Харук, журналіст, депутат Івано-Франківської обласної ради

  Вважаю Ігоря Настасяка одним із найкращих прокурорів за часи незалежності України. Ситуація, яка склалася довкола нього є ознакою того, що Україна ще не Європа. Звільнення посадовців такого рангу за їхні висловлювання свідчить про те, що ми живемо в не зовсім демократичній державі, а перед тим, як щось говорити, треба добре зважити. Наскільки можу судити про роботу Настасяка, він завжди був з народом, стояв на пості громад, двері у нього були завжди відкриті. Його звільнення напряму пов’язую із ситуацією з Саакашвілі, його сміливість у цій ситуації була покарана.

  Сергій Федорців, депутат Івано-Франківської обласної ради

  Як на мене конфлікту як такого не було і це якісь завищені амбіції губернатора Одеської області. Настасяк нічого образливого, глумливого чи такого, на що можна було образитися, не сказав. Він висловив свою думку, власне оціночне судження про певні обставини. Щоб це стало причиною звільнення? Мене це обурює. Це дуже "пахне" Радянським Союзом. Лише через висловлювання на рахунок Саакашвілі його звільнили, інакших підстав не було.

  Василь Попович, депутат обласної ради, голова Івано–Франківської облорганізації ВО «Свобода»

  Після того інциденту, який відбувся з Саакашвілі, Настасяка було звільнено з посади. Це означає, що в нас поки що немає свободи слова. Людина виказала свою думку будучи прокурором області, стосовно поведінки голови ОДА. Лише за це звільняти людину із займаної посади не можна. Чув розмову, що прокурор сам написав заяву, але я знаю, його викликали до Києва і запропонували піти геть. Настасяк – людина дії, слова, він працював віддано на цій посаді. Працював активно, чітко ставив питання, не завуальовував, не ховався. Якщо порівняти його з попередником, Каліфіцьким, це небо і земля. Я не знаю, чи це на добро області. Принаймні Настасяк був з Болехівського району, тому розумів проблеми регіону.

  Ярослав Ткачівський, депутат Івано-Франківської обласної ради, голова консультативної ради при обласній прокуратурі

  Звільнення прокурора мене не здивувало. Ми зустрічалися під час засідань консультаційної ради і на одному із останніх засідань Ігор Іванович сказав про можливість піти з посади. Наприкінці він підійшов до кожного, потиснув правицю, тож це виглядало, наче прощання. Але людина була з Івано-Франківщини, працювала на своєму місці. Консультативна рада не є дорадчим органом прокурора, а прокуратури, тому залишаємося працювати як і працювала досі, зобов’язувати працівників прокуратури, щоб не порушували закон. Обласну прокуратуру має очолити людина, яка достеменно знає район, законодавство, зокрема Закон про прокуратуру.

   

  (Visited 68 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *