Огляд діяльності прикарпатських депутатів-мажоритарників за перші два роки роботи Верховної Ради України VIII скликання

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Тематика законотворчих ініціатив

  Протягом перших двох років роботи Верховної Ради України восьмого скликання народні депутати, що були обрані в одномандатних округах Івано-Франківської області, 433 рази виступали ініціаторами проектів законотворчих ініціатив. Найбільше уваги впродовж цього терміну законотворці приділяли питанням економічної політики, виступивши 170 разів авторами відповідних законотворчих ініціативи. Серед пріоритетних тем у законотворчості прикарпатських мажоритарників також є галузевий розвиток – 123 рази депутати були ініціаторами відповідних законотворчих ініціатив. 35 разів депутати виступали ініціаторами законотворчих ініціатив, що стосуються державного будівництва, 39 разів були ініціаторами законотворчих ініціатив у сфері правової політики і 26 ініціювали законотворчі ініціативи у сфері соціальної політики.Іншим сферам прикарпатські парламентарі приділяли менше уваги. Найменше уваги депутати приділяли питанням двосторонніх міжнародних угод – 2 законотворчі ініціативи, та питанням заяв і звернень ВРУ і установчих повноважень, зареєструвавши по одній законотворчій ініціативі.

   

  З низки законотворчих ініціатив, зареєстрованих парламентарями, які були обрані до Верховної Ради України у одномандатних виборчих округах Івано-Франківської області, лише 8% отримали підтримку у Раді та набули чинності. Найбільше чинних законотворчих ініціатив у заліку Анатолія Диріва – 10. З них 7 постанов (5 постанов стосуються процедури розгляду законопроектів) та 3 закони. Юрій Дерев’янко є співавтором 6-ти законопроектів, що набули чинності, та 3-х постанов. Михайло Довбенко є співавтором 7 законотворчих ініціатив, що набули чинності – 4 постанови (1 постанова стосується процедури розгляду законопроектів ) та 3 закони. Юрій Соловей — автор 2-х постанов, які стосуються процедури розгляду законопроектів, та співавтор 4 законів. У заліку Олександра Шевченка 2 законопроекти, зареєстровані в співавторстві, що набули чинності і стали законодавчими актами. Найменше чинних законотворчих законодавчих актів у заліку Юрія Тимошенка – 1 закон, поданий у співавторстві.

  Законотворча активність

  Протягом перших двох років роботи Верховної Ради України VII скликання найвища законотворча активність зафіксована за Юрієм Дерев’янком, який зареєстрував 110 законотворчих ініціатив, що становить 25% від загальної кількості законотворчих ініціатив, зареєстрованих прикарпатськими мажоритарниками. На другій позиції за кількістю зареєстрованих законотворчих ініціатив перебуває Анатолій Дирів – 94 проекти законодавчих актів. Михайло Довбенко зареєстрував 73 законотворчих ініціативи, Юрій Соловей – 61 законотворчу ініціативу, а у заліку Юрія Тимошенка 56 законотворчих ініціатив за два роки парламентської діяльності у Верховній Раді. Найменше законотворчих ініціатив протягом перших двох років роботи парламенту VIIІ скликання зареєстрував Олександр Шевченко. У заліку парламентаря 39 законотворчих ініціатив, що становить 9% від загальної кількості проектів законодавчих актів, поданих до парламенту прикарпатськими народними депутатами України, що були обрані у одномандатних виборчих округах.

  Лідером за найбільшою кількістю власних законотворчих ініціатив є Анатолій Дирів – 50 проектів законодавчих актів, 37 з яких – це проекти Постанов, що стосуються процедури розгляду законопроектів. Юрій Дерев’янко зареєстрував 21 власну законотворчу ініціативу. 12 власних законотворчих ініціатив зареєстрував парламентар Юрій Тимошенко. У заліку Олександра Шевченка 5 власних законопроектів. Юрій Соловей за два роки роботи у парламенті зареєстрував 3 власні законотворчі ініціативи, 2 з яких це проекти постанов, що стосуються процедури розгляду законопроектів. Найменше власних законотворчих ініціатив зареєстрував Михайло Довбенко – 2, одна з яких стосується процедури розгляду законопроектів.

  Що стосується підготовки проектів законодавчих актів для профільних комітетів Верховної Ради України, членами яких є прикарпатські мажоритарники, то найбільшу кількість законотворчих ініціатив на розгляд власного Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи подав Анатолій Дирів – 53 законотворчі ініціативи, що становить 56,4% від загальної кількості зареєстрованих депутатом законотворчих ініціатив. З них 35 стосуються процедури розгляду законопроектів.

  Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайло Довбенко на розгляд власного комітету подав 32 законотворчі ініціативи, що становить 43,8% від загальної кількості зареєстрованих депутатом законотворчих ініціатив. З них одна стосується процедури розгляду законопроектів.

  Олександр Шевченко, член Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, на розгляд свого комітету подав 13 законотворчих ініціатив, що становить 33,3% від загальної кількості зареєстрованих депутатом законотворчих ініціатив. З них 2 стосуються процедури розгляду законопроектів.

  Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики Юрій Соловей на розгляд свого комітету теж подав 13 законотворчих ініціатив, що становить 21,3% від загальної кількості зареєстрованих депутатом законотворчих ініціатив.З них 4 стосуються процедури розгляду законопроектів.

  Юрій Дерев’янко, голова підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, на розгляд свого комітету подав 8 законотворчих ініціатив, що становить 7,3% від загальної кількості зареєстрованих депутатом законотворчих ініціатив.

  Член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Юрій Тимошенко на розгляд свого комітету подав 3 законотворчі ініціативи, що становить 5,4% від загальної кількості зареєстрованих депутатом законотворчих ініціатив.

  Виступи на засіданнях Верховної Ради України

  Протягом перших двох років роботи парламенту найчастіше для виступів під час пленарних засідань Верховної Ради України реєструвався Юрій Соловей – 146 разів. Фактично правом на виступ народний депутат скористався 139 разів, оскільки у 7 випадках депутат передав слово іншим колегам по парламенту.

  Юрій Дерев’янко для виступів реєструвався 62 рази, правом виступу скористався 59 разів, 3 рази передав слово іншим депутатам. Юрій Тимошенко реєструвався на виступ 50 разів, правом на виступ під час пленарних засідань скористався 46 разів і 4 рази передав слово іншим колегам. 42 рази на виступ реєструвався Михайло Довбенко, але фактично цим правом депутат скористався 40 разів, оскільки двічі передав слово іншим депутатам. Олександр Шевченко протягом двох років 1 раз виступив під час пленарних засідань парламенту, а Анатолій Дирів 1 раз зареєструвався на виступ, проте цим правом не скористався, передавши слово іншому депутату.

  Відвідування пленарних засідань Верховної Ради України

  Згідно з Регламентом Верховної Ради України, перед відкриттям кожного пленарного засідання проводиться реєстрація народних депутатів особисто на підставі пред’явлення посвідчення народного депутата та підтвердження своєї присутності власноручним підписом.

  У залі засідань Верховної Ради народний депутат реєструється за допомогою електронної системи в такий спосіб, що унеможливлює здійснення реєстрації замість народного депутата іншою особою.
  Зважаючи на те, що норма про реєстрацію за допомогою електронної системи та норма про особисте голосування не завжди дотримується українськими парламентарями, ми для аналізу відвідування засідань Ради брали дані письмової реєстрації.

  За даними письмової реєстрації найвищий показник відвідуваності засідань парламенту у Юрія Дерев’янка – 96%, парламентар з 247 засідань пропустив 10, з них два засідання пропущено через відпустку, а 8 з невідомих причин. На однаковому рівні відвідуваність засідань Ради у депутатів Михайла Довбенка та Анатолія Диріва – 94,3%. Михайло Довбенко з невідомих причин пропустив 14 засідань. Анатолій Дирів на 6 засіданнях був відсутній через відрядження, а на 8-ми був відсутній через невідомі причини. Юрій Тимошенко 6 засідань парламенту пропустив через хворобу, 31 – з невідомих причин, а частка відвідуваності становить 85 %. Юрій Соловей відвідав 81,4% засідань Верховної Ради України, пропустивши 46 засідань. Найнижчий показник відвідуваності у Олександра Шевченка, який з 247 засідань був присутній на 179 і через невідомі причини відсутній на 68 засіданнях.

   

  Відвідування народними депутатами засідань Верховної Ради України
  (дані письмової реєстрації за 2 роки діяльності ВРУ 8-го скликання)
  Присутній
  Відсутній
   
  179
  68
   
  233
  14
   
  233
  14
   
  237
  10
   
  210
  37
   
  201
  46
   
  *Анатолій Дирів 6 засідань пропустив через відрядження
  *Юрій Дерев’янко 2 засідання пропустив через відпустку
  *Юрій Тимошенко 6 засідань пропустив через хворобу


  Депутатські запити

  Народні депутати, що обрані в одномандатних округах Івано-Франківської області, за два роки роботи у Верховній Раді України VIII скликання 161 раз звертались з депутатськими запитами до органів влади. Найбільше запитів прикарпатські парламентарі адресували керівникам міністерств і відомств – 75. Кабінету міністрів України народні депутати адресували 52, Генеральному прокурору – 17, місцевим органам влади 12. Найрідше парламентарі звертались із запитами до Голови Верховної Ради – 5 разів, і жодного запиту не було спрямовано на адресу Президента.

  Майже половину запитів від загальної кількості, яку подали прикарпатські мажоритарники, належить Юрію Дерев’янку – 74 запити. Юрій Тимошенко подав 24 запити, Михайло Довбенко – 22, Юрій Соловей – 19, Олександр Шевченко – 18. Найменше правом на депутатський запит скористався Анатолій Дирів, подавши 4 депутатські запити.


  Загальні висновки про діяльність народних депутатів у обраних для дослідження округах

  У рамках моніторингового проекту, який виконується в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», ОПОРА проводила моніторинг депутатів-мажоритарників 105 виборчих округів всіх областей України

  У Івано-Франківській області це чотири виборчі округи: №83, №84, №86 та №89, де на позачергових виборах до Верховної Ради України у жовтні 2014 року перемогу здобули Олександр Шевченко, Михайло Довбенко, Анатолій Дирів та Юрій Соловей.

  Олександр Шевченко

  Протягом 9 місяців моніторингу народний депутат України Олександр Шевченко відвідав 60% засідань Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, тобто 18 з 30. З 95 пленарних засідань парламенту депутат за даними письмової реєстрації був відсутній на 17 засіданнях, а за даними електронної реєстрації – на 13 засіданнях. Відвідуваність депутатом пленарних засідань Верховної Ради України за даними електронної реєстрації становить 86,32%, а за даними письмової реєстрації – 82,11%. За даними з офіційного сайту Верховної Ради України, відсутня поважна причина неучасті депутата у низці пленарних засідань. За моніторинговий період Олександр Шевченко самостійно і в партнерстві з іншими депутатами зареєстрував 22 законопроекти і 1 проект Постанови. Протягом вищезазначеного періоду парламентар 6 разів звертався з запитами до органів влади та жодного разу не скористався правом на виступ під час пленарних засідань парламенту. Найпоширенішою формою взаємодії депутата з виборцями є особистий прийом громадян, практика участі у публічних заходах парламентарем використовується нерегулярно. Протягом моніторингового періоду народний депутат в межах округу 1 раз взяв участь у робочому заході з місцевою владою.

  На публічному заході перед виборцями депутат звітував 2 рази. З моменту набуття повноважень, за даними помічника-консультанта, депутат 416 разів звертався з депутатськими зверненнями, а на його адресу надійшло 2479 звернень громадян.

  З низки законопроектів, які зареєстровані депутатом з лютого до жовтня 2016 року, лише 4 отримали підтримку парламенту, проте жодний з них не набув чинності (1 законопроект відхилений, оскільки не подолав вето Президента, 1 направлено на підпис Президенту, а 2 законопроекти прийняті парламентом за основу).

  Михайло Довбенко

  Протягом 9 місяців моніторингу народний депутат України Михайло Довбенко відвідав 94% засідань Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, тобто 17 з 18. З 95 пленарних засідань парламенту депутат, за даними письмової реєстрації, був відсутній на 2 засіданнях, і за даними електронної реєстрації теж на 2 засіданнях. Відвідуваність депутатом пленарних засідань Верховної ради України як за даними електронної реєстрації, так і за даними письмової реєстрації становить 97,89%. За даними з офіційного сайту Верховної Ради України, відсутня поважна причина неучасті депутата у низці пленарних засідань. За моніторинговий період Михайло Довбенко самостійно і в партнерстві з іншими депутатами зареєстрував 21 законопроект і 2 проекти Постанов. Протягом вищезазначеного періоду парламентар 7 разів звертався з запитами до органів влади та 11 разів скористався правом на виступ під час пленарних засідань парламенту. Найпоширенішими формами взаємодії депутата з виборцями, які регулярно використовуються, є зустрічі з виборцями, участь у публічних заходах, робочих заходах органів місцевої влади та особистий прийом громадян.

  Про свою роботу депутат регулярно звітував через поширення матеріалів у місцевих ЗМІ. З моменту набуття повноважень, за даними помічника-консультанта, депутат 555 разів звертався з депутатськими зверненнями, а на його адресу надійшло 834 звернень громадян.
  З низки законопроектів, які зареєстровані депутатом з лютого до жовтня 2016 року, лише 2 отримали підтримку парламенту, проте жодний з них не набув чинності (ці 2 законопроекти прийняті парламентом за основу).

  Анатолій Дирів

  Протягом 9 місяців моніторингу народний депутат України Анатолій Дирів відвідав 83% засідань Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, тобто 15 з 18. З 95 пленарних засідань парламенту депутат за даними письмової реєстрації був відсутній на 5 засіданнях, а за даними електронної реєстрації – на 2 засіданнях. Відвідуваність депутатом пленарних засідань Верховної ради України за даними електронної реєстрації становить 97,89%, а за даними письмової реєстрації – 94,74%. За даними з офіційного сайту Верховної Ради України, відсутня поважна причина неучасті депутата у низці пленарних засідань. За моніторинговий період Анатолій Дирів самостійно і в партнерстві з іншими депутатами зареєстрував 21 законопроект і 33 проекти Постанов. Протягом вищезазначеного періоду парламентар 1 раз звертався з запитом до органів влади та жодного разу не скористався правом на виступ під час пленарних засідань парламенту. Найпоширенішими формами взаємодії депутата з виборцями, які регулярно використовуються, є зустрічі з виборцями, участь у публічних заходах, робочих заходах органів місцевої влади та особистий прийом громадян.

  Про свою діяльність депутат 1 раз прозвітував на прес-конференції перед ЗМІ. З моменту набуття повноважень, за даними помічника-консультанта, депутат 197 разів звертався з депутатськими зверненнями, а на його адресу надійшло 543 звернення громадян.

  З низки законопроектів, які зареєстровані депутатом з лютого до жовтня 2016 року, лише 2 отримали підтримку парламенту, проте жодний з них не набув чинності (1 законопроект прийнято у першому читанні і 1 законопроект ухвалений Верховною Радою України, але повернуто у парламент з пропозиціями Президента).

  Юрій Соловей

  Протягом 9 місяців моніторингу народний депутат України Юрій Соловей відвідав 86% засідань Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики, тобто 12 з 14. З 95 пленарних засідань парламенту депутат за даними письмової реєстрації був відсутній на 17 засіданнях, а за даними електронної реєстрації – на 8 засіданнях. Відвідуваність депутатом пленарних засідань Верховної ради України за даними електронної реєстрації становить 91,58%, а за даними письмової реєстрації – 82,11%. За даними з офіційного сайту Верховної Ради України, відсутня поважна причина неучасті депутата у низці пленарних засідань. За моніторинговий період Юрій Соловей самостійно і в партнерстві з іншими депутатами зареєстрував 22 законопроекти і 2 проекти Постанов. Протягом вищезазначеного періоду парламентар 7 разів звертався з запитами до органів влади та 62 рази скористався правом на виступ під час пленарних засідань парламенту. Найпоширенішими формами взаємодії депутата з виборцями, які регулярно використовуються, є зустрічі з виборцями, участь у публічних заходах, робочих заходах органів місцевої влади та особистий прийом громадян.

  Про власну діяльність регулярно звітував через власну сторінку у мережі Facebook, а також на початку року у друкованій формі поширив звіт серед виборців. Протягом моніторингового періоду, за даними помічника-консультанта, депутат 189 разів звертався з депутатськими зверненнями, а на його адресу надійшло 185 звернень громадян.

  З низки законопроектів, які зареєстровані депутатом з лютого до жовтня 2016 року, лише 2 отримали підтримку парламенту та підписані Президентом України: 1. "Про внесення зміни до статті 13 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку"; 2. «Про внесення змін до Закону України "Про Митний тариф України" щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою першочергового забезпечення потреб оборонної промисловості та відбудови об’єктів інфраструктури»

  Інша інформація

  Зважаючи на те, що народний депутат України Віктор Шевченко депутатських повноважень набув на початку п’ятої сесії (вересень 2016 р.), дані про його парламентську активність у дослідження не включені, оскільки їх неможливо порівняти з даними про активність інших депутатів, які обрані у одномандатних виборчих округах Івано-Франківської області. Тому пропонуємо загальний огляд його парламентської активності з моменту набуття повноважень,за період від 5 вересня до 30 листопада 2016 р.

  За три місяці Віктор Шевченко за даними письмової реєстрації відвідав всі 36 засідань парламенту, а за даними електронної реєстрації – парламентар пропустив 2 засідання. За цей період народний депутат зареєстрував у співавторстві 13 законотворчих ініціатив, з яких 11 законопроектів та 2 проекти Постанов. З моменту набуття повноважень Віктор Шевченко подав 3 депутатські запити та жодного разу не скористався правом виступу під час пленарних засідань Верховної Ради України.

   

   

   

   

   

  (Visited 88 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *