Парламентські перевибори і місцеві: провести разом чи ні?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Ще не відомо, чи відбудуться дострокові вибори до Верховної Ради України, проте вже говорять про обіцянку Петра Порошенка повного перезавантаження влади. І спавді зараз у високих кріслах знаходиться чимало людей із заплямованими репутаціями, більш того, заплямованими кров’ю Революції. Окрім того левова частка місцевих політиків Донбасу сприяла терористам, а Компартія взагалі, за даними СБУ, була чи не одним з організаторів страшних подій на Сході України.

  Чи варто суміщати місцеві вибори з парламентськими ми спитали відомих політиків та експертів.

  Олег Тягнибок, народний депутат України, голова ВО "Свобода"

  Оскільки Майдан боровся за повне перезавантаження влади, то разом з парламентськими мали б відбутися дострокові місцеві вибори.

   

   


  Анатолій Дирів, народний депутат України, фракція ВО "Батьківщина"

  Вважаю недоречними будь які вибори в Україні…..в умовах війни на Сході країни та окупаціі Криму. Вибори без Криму, Донбасу та Луганська – це визнання втрачених територій. Кидати Україну в ще одну ВІЙНУ….за місця в Радах усіх рівнів-БЕЗВІДПОВІДАЛЬНО. Буде стабілізовано ситуацію в державі, можна і вибори проводити. Та якщо за діючою виборчою системою, уявіть, хто пройде на Сході та Півдні краіни. При необмеженому фінансовому ресурсі, на сепаратистських настроях в Ради пройдуть Безлери, Бабаі, Пушиліни, Царьови, Олійники та інша нечисть. Що тоді?!!!! Я готовий піти на вибори і перемогти.


  Ігор Дебенко, політолог

  Одночасне проведення позачергових парламентських та місцевих виборів в Україні стало б загалом логічним і правильним кроком. Втім, їх проведення вже восени цього року виглядає малоймовірним й зважаючи на ситуацію на Сході – достатньо ускладненим. Куди реальнішим – весною 2015 року. Цей період цілком достатній, щоби системно напрацювати виважений варіант конституційних змін, впровадити гнучку систему стримувань і противаг, запровадити реальну децентралізацію, а не її гіпертрофовану копію. Окрім того, одночасне проведення виборів дозволило б зекономити сотні мільйонів бюджетних коштів, яких і так вкрай не вистачає. Разом з тим, для окремих суб’єктів політичного поля проведення виборів «вже і зараз» є достатньо вигідним, в тому числі й для Президента, для якого розпуск парламенту й позачергові вибори були одними з головних передвиборних обіцянок. Однак, за таких обставин розраховувати на розтиражовану політиками й доволі складно реалізовану на практиці пропорційну систему з відкритими списками практично не доводиться.


  Василь Попович, депутат Івано-Франківської обласної ради, голова обласного осередку ВО "Свобода"

  Їх можна проводити оскільки діюча Івано-Франківська обласна рада, де я є депутатом, сьогодні не відображає політичні настрої мешканців області. Хоча я не бачу реального механізму провести місцеві вибори в Луганській чи в Донецькій області. Сьогодні в суспільства є більший запит на перевибори саме Верховної Ради. Якщо відбудуться зміни та пройде децентралізація влади і ради, як районні, так і обласні, будуть формувати виконкоми, зникнуть адміністрації, тоді обов’язково після таких змін потрібно проводити місцеві вибори, якщо потрібно, то з парламентськими, я не виключаю цього.


  Юрій Романюк, депутат Івано-Франківської обласної ради

  Ні. Не вважаю! Всьому свій час. Місцеві вибори повинні пройти лише після змін до Конституції в плані надання органам місцевої влади більше повноважень.

   

   


  Тарас Парфан, депутат Івано-Франківської обласної ради, голова фракції "УДАР"

  Так. Звичайно. Місцеві ради також мають бути очищені від поплічників злочинця Януковича і пристосуванців, які без своєї персони раду уявити не можуть. Дострокові вибори до рад всіх рівнів – одна з вимог Майдану!

   

   


  Андрій Карманський, депутат Надвірнянської районної ради, член ВО "Батьківщина"

  Сьогодні ще не відома дата проведення виборів до Верховної Ради, тому говорити про поєднання місцевих та парламентських виборів дещо передчасно. Крім того, визначальний вплив на призначення «дня виборів» буде мати успішність проведення АТО. Однак якщо розглянути потенційні дати, то можна зробити наступні висновки: якщо парламентські вибори таки призначать на 26 жовтня 2014 року, то ймовірність поєднання їх з місцевими не висока. Також не зрозуміло, що у такому випадку робити з щойно обраною Київрадою, яку обирали на 1,5 року. Якщо вибори призначать на березень 2015 року, то є доволі високі шанси, що парламент зможе підготувати відповідну законодавчу базу, визначить за якою саме системою відбуватимуться місцеві та парламентські вибори. І тоді можна говорити про повне перезавантаження влади. У випадку призначення парламентських виборів на 25 жовтня 2015 року, вони практично з 100% ймовірністю відбудуться разом з виборами до місцевих рад.

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *