Шпаргалка для мера: найнагальніші проблеми Івано-Франківська

 • 180x150
 • Опубліковано:

  15 листопада в Івано-Франківську відбудеться другий тур виборчих перегонів за крісло міського голови. Невдовзі місто отримає нового очільника.

  Стик підготував шпаргалку для наступника Віктора Анушкевичуса. Ми запитали думку депутатів, політологів, істориків, підприємців, волонтерів, журналістів, з чого краще почати новообраному меру, першочергові завдання, найнагальніші проблеми та перспективи розвитку обласного центру.

  Володимир Джигіта, політолог:

  Для початку потрібно налагодити конструктивну співпрацю з міською радою. Проблемні питання усім відомі – це ремонт доріг, адекватна робота комунальних служб і тому подібне. Якщо ж говорити про якісь стратегічні речі, то уже давно назріло питання будівництва додаткового моста до мікрорайону Пасічна. Потрібно врегулювати схему дорожнього руху, зупинити видачу дозволів на будівництво багатоповерхівок у центральній частині міста. Важливо також розвивати туристичну інфраструктуру, розпочати нові проекти, спорудити цікаві для туристів об’єкти. Загалом, роботи є багато.

  Наталія Чаплинська, депутат Івано-Франківської обласної ради, психолог, громадська діячка:

  У місті потрібно продовжувати програму відновлення доріг, розбудову прибудинкової інфраструктури, облаштування дитячих майданчиків. На це все слід шукати кошти і робити все можливе, щоб місто ставало комфортнішим для його жителів. Ще одним важливим аспектом є введення в експлуатацію нових приміщень – дитячих садочків, розвиваючих дитячих закладів, спортивних комплексів, щоб діти розвивалися всестороннього, у різних напрямках. Адже нам необхідно готувати нове покоління, яке вмітиме реалізувати себе повністю. Окрему увагу варто приділити комунальним службам. Поміркувати над тим, як вони мають працювати, вносити певні зміни в їхню роботу, щоб збільшити їхню відповідальність задля забезпечення комфорту наших громадян. Також необхідно застосовувати нові технології по енергозбереженню, як це є в Європі. Хотілося б налагодити інфраструктуру транспорту, на жаль на сьогоднішній день його робота не є задовільною. Я також звернула увагу, що фасад будинків у центрі міста з боку вулиці гарний, відреставрований, коли заходиш в двір, штукатурка потріскана до цегли. Тож внутрішні дворики потрібно привести до порядку.

  Сергій Адамович, депутат Івано-Франківської обласної ради, історик, керівник ГО "Поступовий гурт Франківців":

  Для ефективної роботи необхідні: формування ефективного та сучасного міського менеджменту, ревізія стану соціально-культурної та комунальної інфраструктури, визначення проблемних питань, досягнення прозорості розподілу бюджету 2016 року через залучення методик учасницького бюджетування. Найнагальніші проблеми міста та перспективи розвитку – це формування програми створення нових робочих місць, припинення хаотичної забудови міста і початок реалізації програми збереження історико-культурної спадщини, опіка над екологічною безпекою міста, здійснення подальших заходів для досягнення комфортності проживання в місті, здійснення реформ в освітній та культурній сфері міста.

  Андрій Карманський, депутат Надвірнянської районної ради, підприємець:

  Першочерговим завданням для новообраного мера буде формування дієвої команди, яка зможе ефективно визначити пріоритети роботи і забезпечити вирішення головних проблем міста. Другим завданням буде пошук коштів на вирішення цих самих проблем. Стосовно конкретики, на мою думку, питання доріг і транспортних комунікацій досі найбільше тривожить мешканців Івано-Франківська. У будь-якому випадку перші результати роботи новообраного мера мають бути помітні ще до кінця весни 2016 року.

  Ярослав Коретчук, історик, керівник "Музею визвольної боротьби":

  Серед першочергових завдань новообраного мера бачу вирішення господарських питань, в першу чергу питань комунальної сфери. Наступні кроки повинні бути сконцентровані на залучення інвестицій в місто Івано-Франківськ для вирішення соціально-економічних питань.

  Ольга Деркачова, письменниця, доцент Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника:

  Першочергове завдання новообраного мера – не нашкодити і так вже потравмованому і покаліченому нашому місту. Він не повинен ремонтувати дороги чи боротися із незаконною забудовою. Він повинен організувати роботу так, щоб те, що має бути, було. А ще дуже мрію, щоб мер вивчив історію нашого міста і зрозумів, що у нас є багато того, що варто зберегти, а не заплющувати очі на те, як воно руйнується.

  Віталій Світлик, політолог, координатор Руху "Чесно" в Івано-Франківську:

  Першочерговими завданнями міського голови повинні стати реформи в сфері комунального господарства, роз’яснення ціноутворення та звітування по витратах коштів. Реформи в муніципальному транспорті, коли в місті буде державний великогабаритний транспорт, який працюватиме згідно графіків. Відкритий генплан міста, в якому будуть передбачені "зелені" зони для відпочинку громадян. Наведення ладу з рекламними носіями, котрі портять архітектурні памятки та встановлюються без будь-яких погоджень. Відкритий для громади бюджет міста. Для стабільного розвитку міста та його мешканців потрібно залучати інвестиції, які будуть розвивати промисловість та туризм. В умовах воєнного стану це буде важко робити, але можливо.

  Михайло Мазур, журналіст:

  Зробити неможливе: зуміти об’єднати і переконати депутатський корпус в тому, які б політичні партії вони не представляли, міська рада – не політичний дискусійний клуб, а орган місцевого самоврядування. Тож настав час не обговорювати проблеми містян, а вирішувати їх.

  Василь Кедик, політолог:

  Потрібно сформувати склад виконкому. Він буде залежати від політичних домовленостей в міській раді та позиції нового міського голови. Ухвалити бюджет Івано-Франківська, де міський голова має стати двигуном бюджетного процесу. Підготуватись до зими – додатково перевірити стан комунікацій, котелень, теплових мереж тощо. Ініціювати звіт керівників всіх комунальних підприємст міста та незалежний аудит діяльності КП. Спільно з міською радою розпочати вироблення реальної стратегії розвитку Івано-Франківська до 2020 року.

  Іван Назарук, керівник БФ "Сила Прикарпаття", громадський діяч, підприємець:

  Незважаючи на те, хто стане мером, він повинен набрати команду професіоналів, які б робили позитивні кроки для міста, людей, а не для власної кишені. В Івано-Франківську необхідно зробити правильну авторозв’язку. Навести порядок з пасажирськими перевезеннями, щоб водії дотримувалися графіку руху. Міська рада має затвердити правила проїзду для дітей: визначити, чи це буде безплатний проїзд для цієї категорії, проїзні квитки або встановити пільгову ціну. У міській раді слід поставити скриньку, куди можна подати звернення, скарги та пропозиції. Така ж скринька має діяти на сайті міської ради, а чиновники мають реагувати на звернення громадян. Новоспеченому меру варто хоча б раз в квартал збирати громадськість, щоб заслуховувати пропозиції і звітувати про свою роботу. В кожному мікрорайоні міста має діяти центр розвитку дітей з тими напрямками роботи, які цікаві саме дітям. У лікарнях створити комфортні умови для перебування пацієнтів.

   

  (Visited 144 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *