Святкування Дня Соборності України: як це було

 • 180x150
 • Опубліковано:

  96 років тому, у Києві на Софійській площі відбулися урочисті збори, на яких був проголошений Акт Злуки (об’єднання) українських земель, засвідчений Універсалом про об’єднання УНР і ЗУНР в єдину Велику Україну. Відбулося це 22 січня 1919 року.

  Ним стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців. Століттями розірваний український народ визволився з неволі і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

  Перше урочисте відзначення свята Соборності відбулося 22 січня 1939-го – за 20 років після проголошення. Відбулось це у Карпатській Україні (м. Хуст), на той час – автономній республіці Чехословаччині.

  Це була не просто маніфестація, а найбільша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація місцевого населення за участю 30 тис. люду, яке з’їхалось до столиці Карпатської України з усіх куточків краю.

  Проте наймаштабніше та найяскравіше святкування цієї події відбулося 21 січня 1990 року. Тоді від 1 до 3 мільйонів людей, узявшись за руки, створили на дорогах і шосе безперервний "живий ланцюг" між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України.

  Указом Президента України Віктора Ющенка у День Соборності України було встановлено ще й День Свободи – як пам’ять про події Помаранчевої революції. Проте його наступник, Віктор Янукович скасував цей указ. Відтак офіційно 22 січня у 2012-2014 роках в Україні відзначали саме День Соборності та Свободи України.

  Символічно, що в той час, коли Віктор Янукович посягнув на свободу України,саме 22 січня 2014 року за неї віддали своє життя Сергій Нігоян, Юрій Вербицький та Михайло Жизнєвський, які стали першими Героями Небесної Сотні.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  (Visited 28 times, 1 visits today)
 • 180x150
 • Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *