Як правильно підготувати автомобіль до зими?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Від правильної підготовки автомобіля до експлуатації в зимовий період залежить не тільки ваша безпека, але й життя оточуючих. Тому надзвичайно важливо дотриматись порад експертів перед тим, як виїжджати у морозну погоду на засніжений шлях.

  Зміна гуми

  Затягувати з заміною покришок можна, адже літні шини втрачають властивості за  температур нижче 5 градусів Цельсія, а в мороз і зовсім перетворюють автомобіль на корову на льоду.

  Не сподівайтеся і на так звану “всесезонку”. Така гума існує, але не підходить для українського клімату, де спекотне літо і сніжна зима просто зобов’язують кожного водія мати два комплекти обувки.

  Недосвідчені водії також можуть неправильно зберігати шини, на радощах покотом скидаючи її в гаражі/підвали/підсобки/балкони. Хоча, якщо шини змінюються без дисків, їх бажано ставити вертикально, а не складати одна на одну або підвішувати, – це повинно зберегти правильну геометрію коліс.

  Охолоджувальні системи і рідини

  За низьких температур часто трапляється перегрів двигуна через неправильну роботу радіатора. Крім контролю рівня антифризу, не забувайте і про механічні пошкодження охолоджувальної системи.

  Особливу увагу потрібно приділити гальмам як таким (їхній стан взимку може проявляти себе інакше, ніж в теплу пору року), і гальмівній рідині зокрема. Її слід міняти раз на два роки і, як правило, багато хто забуває про це.

  Ну і, звичайно ж, “незамерзайка” – склоочисник і щільні свіжі двірники ніколи не будуть зайвими, які, до речі, від діда до батька заповідали відривати від скла на ніч. Правда, це не стосується сучасних авто з підігрівом лобового скла, або хоча б зони двірників на ньому.

  Двигун

  Не зайвим буде поміняти масло перед зимою. Якщо термін наступного ТО припадає на зиму – зробіть це восени. Свіже масло краще подбає про двигун в зимовий період.

  Необхідно оглянути і паливну систему, не кажучи вже про використання якісного палива. Особливо це стосується дизеля, який може просто не завестися на не зимовій солярці. А сучасні дизелі можна і зовсім вбити, заправляючись взимку абиде.

  Власникам старих авто рекомендується залити в паливо присадки для видалення вологи й очищення паливної системи від забруднення і корозії. Вони продаються на заправках і в автомобільних магазинах.

  Кузов і оптика

  Крім належних умов зберігання авто, перевірте і стан його антикорозійної обробки. Не полінуйтеся підлатати пошкоджені місця, перш ніж машина відтане навесні.

  Мити авто взимку варто частіше, особливо – нижню частину кузова, колісні арки і днище. Головне – не купати вашого коня в мороз гарячою водою, адже це прямий шлях до корозії.

  Не забудьте перевірити і герметичність освітлювальних приладів автомобіля. Опади і збільшення темного часу доби вимагають підвищеної уваги до оптики, перевірки додаткових систем освітлення і стоп сигналів. Банальна тріщина в зовнішньому склінні фари, непомітна влітку, взимку може призвести до проблем.

  Набір від обмороження

  Добре б запастися силіконовою змазкою і час від часу промащувати гумові ущільнювачі в дверцятах авто. Це дозволить знизити шанси на те, що двері примерзнуть.

  Акуратні автовласники купують на зиму хорошу щітку зі скребком і рідину для розморожування скла – вони удосталь продаються на заправках і в автомагазинах.

  Існують і корисні рідини, які можна профілактично бризкати на скло, щоб уникнути обмерзання за ніч.

  Екстрений зимовий набір

  Водіння в екстремальних погодних умовах так чи інакше має підвищені ризики, так що, якщо ви не можете відмовитися від пересування на авто взимку, краще подбайте про обладнання для екстрених випадків.

  Цей набір може варіюватися, залежно від місткості багажника вашого авто. Вірними помічниками стануть невелика лопата, ланцюги проти ковзання, за можливості – невелика ємність з піском.

  Про такі речі, як трос, додаткові аптечки, аварійний знак і пускові дроти можна і не попереджати, адже кожен відповідальний водій возить їх в будь-який час року, правда?

  Джерело: НВ

  (Visited 239 times, 1 visits today)
 • 180x150