“Брудні схеми Шевченка”: поліція відкрила кримінальне провадження через підкуп виборців на 87 окрузі

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вчора, 23 березня, СТИК опублікував відео обговорення різних схем підкупу виборців на проміжних виборах депутата Верховної Ради у одномандатному виборчому окрузі 87 з центром у місті Надвірна.

  Це ж відео було опубліковано на кількох новинних ресурсах та на сторінці кандидата Михайла Ноняка.

  “Пане Арсен Аваков, в одномандатному виборчому окрузі 87 влаштували аукціон хто більше. По селах на людей тиснуть адмінресурсом, говорять, що оплачують по 300 гривень за голос за кандидата від Слуги народу; готують масові фальсифікації в штабі Олександра Шевченка буковельського, причому цинічно впевнені, що місцева поліція не займатиметься розслідуванням справ цієї фальсифікації, на відео чоловік схожий на депутата Богородчанської ТГ від “ЗаМайбутнє”.

  Звертаюся до Вас із закликом припинити цей шабаш.

  Чи ми вже не живемо в правовій державі???”, – йшлося в дописі на сторінці Ноняка.

  ноняк

  Сьогодні, 24 березня, було відкрито кримінальне провадження щодо можливого підкупу виборців.

  “Досудовим розслідуванням встановлено, що 23 березня із СУ ГУНП в Івано-Франківській області до відділення поліції №2 (смт Богородчани) Івано-Франківського РУП надійшов лист начальника Управління СБУ Заяця С. та матеріали щодо виявлення достатніх даних, що свідчать про вчинення кримінального правопорушення , передбаченого ч.4 ст. 160 КК України”, – йдеться у витягу з єдиного реєстру досудових розслідувань.

  Опубліковане відео є одним із доказів у справі.

  “Отримано доступ до відеоматеріалів, аналіз яких вказує на дії невстановлених осіб, спрямовані на надання окремим виборцям під час проміжних виборів на ОВО №87 28 березня неправомірної вигоди, та, в такий спосіб, безпосереднього впливу на реалізацію ними їх виборчого права в інтересах одного з кандидатів в народні депутати України.

  витягТакож суд у Надвірні вже розглядав скарги активістів щодо підкупу виборців на 87 окрузі.

  “24 березня в чергову частину надійшли ухвали Надвірнянського районного суду від 19.03.2021 за скаргами керівника ГО “Передові виборчі ініціативи” Дьоміна П. по фактах можливого вчинення Бриндальським Андрієм Петровичем та Крайником Володимиром Дмитровичем протиправної діяльності, направленої на побудову “схем” підкупу виборців під час проведення виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №87, а також за фактом можливого підкупу виборців Шевченком О.Л., яке виразилось в пропозиції надання  грошових коштів в обмін на зобов’язання голосувати кандидата в народні депутати Олександра Шевченка”, – йдеться в документі.

  Нагадаємо, в оприлюдненому відео також опізнали одного з фігурантів судових справ.

  “Головна дійова особа у підкупі виборців на користь Шевченка та залякуванні опонентів так званий активіст Володимир Крайник”, – йдеться у статті.

   

  На відео зафіксоване обговорення не тільки різних схем підкупу виборців, але й імовірна реакція правоохоронних  органів на порушення виборчого законодавства.

  “Ніхто з “мєнтів” не візьметься за це. Нас шугають і так само їх “зашугнуть”. Але “мєнти” ніякі справи після дня виборів порушувати не будуть. Три дня пошумлять – і все. Вибори є вибори: їм сказали – вони зробили”, – запевняють у відео.

  (Visited 2,640 times, 1 visits today)
 • 180x150