“Брудні технології Шевченка” в мережу злили схеми підкупу виборців на 87 окрузі (ВІДЕО)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У мережі оприлюднили відео обговорення різних схем підкупу виборців на проміжних виборах депутата Верховної Ради у одномандатному виборчому окрузі 87 з центром у місті Надвірна.

  Зокрема, виборці, які голосуватимуть за Шевченка, мають сфотографувати свій заповнений бюлетень у кабінці для голосування.

  “Пацани беззвучно фоткають свої бюлетені, що вони голосують за Шевченка – самого першого в списку. Біля дільниць нічого не показувати. Ви можете зроби так, що наш водій може їм підвозити список, але не біля дільниці”, – уточнює, найімовірніше, “куратор”.

  Також на окрузі збирають “списки прихильників”.

  “Є ще списки. Якщо пацани мають бажання затягнути свою сім’ю, родину, друзів підтримати Шевченка – відповідно оплата за 10 чоловік буде 1000 гривень. У випадку перемоги можуть бути бонуси”, – коментує той самий чоловік на відео.

  Хлопці уточнюють, як їм вести звітність.

  “Вони стараються контролювати – продзвонити всіх по списку. Наші журналісти можуть собі вести облік у блокноті. Якщо вони з того села чи міста і знають людину – вони галочки ставлять або пишуть прізвища зі списків. Бо ми не знаємо, як правильно провести цю відомість”, – коментують за кадром.

  “Куратор” нагадує, що потрібно бути обачними.

  “Прокуратура і СБУ працює. Тому ніякі протоколи”, – додає він.

  Але контроль буде.

  “Після виборів будуть також продзвонювати і питати, чи вам привезли будматеріали, цукерки – тобто тисячу гривень. Пацани вже знають, як працювати за якими шифрами”, – уточнюють.

  Також обговорили способи “нейтралізації конкурентів”: мовляв треба “шугати” агітаторів Кошулинського.

  “Треба просто “мягко шугати” по максимуму. Але якщо вже піде “замєм” – то буде інше питання. В нас зараз завдання – шугати всіх”

  Продумали також схему “знеславлення Вірастюка”.

  “Треба вийти на тих, хто дає гроші від Вірастюка наперед. Не буде нічого ні цій людині від нас, ні тій людині. Це буде просто урок їм, просто буде розголос. Ніхто з “мєнтів” не візьметься за це. Нас шугають і так само їх “зашугнуть”. Але “мєнти” ніякі справи після дня виборів порушувати не будуть. Три дня пошумлять – і все. Вибори є вибори: їм сказали – вони зробили”.

  “А якщо самим зробити таку схему? Взяти типу людину, яка роздає і людину, яка на це погодилась. Це все зафіксувати на відео. І взяти пацана, який потім просто це все злиє?”

  “Поки не дадуть погодження на це… Я вже сьогодні це озвучив нашим журналістам. Нічого не буде ні одному, ні другому. Просто пустили сморід по інтернету. Це вже буде прецедент і інші задумаються”


  Нагадаємо, спостерігачі ОПОРИ неодноразово фіксували порушення на проміжних виборах депутата Верховної Ради у одномандатному виборчому окрузі 87 (центр м. Надвірна).

  Щодо кандидата Олександра Шевченка, то він також неодноразово порушував законодавство у своїх виборчих кампаніях різних років: організовані поїздки виборців на Буковель, агітація у церквах, передача сертифікатів та грошових подарунків тощо.

  Нагадаємо, законодавство забороняє надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів та послуг. Такі факти розцінюються, як непрямий підкуп виборців.

  (Visited 641 times, 1 visits today)
 • 180x150