Чому партія Тимошенко зрадила своїх виборців на Прикарпатті

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Єдиною областю, в якій у першому турі президентських виборів перемогла Юлія Тимошенко, була Івано-Франківська. В шести з семи округів лідер партії “Батьківщина” набрала від 20 до 28 відсотків голосів виборців і тільки в обласному центрі, де переміг Петро Порошенко, із 14% вона зайняла четверте місце.

  Тому відверта пасивність обласного осередку партії на цих позачергових парламентських виборах, м’яко кажучи, дивує: тільки на трьох із семи округів партія спромоглась висунути своїх кандидатів у народні депутати, а у прогнозовано “прохідній” частині списку представників Івано-Франківщини немає взагалі!

  Оскільки наш запит до обласної організації партії “Батьківщина” з проханням роз’яснити таку ситуації залишився без відповіді, СТИК спробував знайти альтернативні джерела інформації. Зокрема, своїми думками з приводу дивної бездіяльності франківських тимошенківців поділився відомий журналіст Роман Реведжук.

  На ці вибори Юлія Тимошенко робить потужну ставку, адже мрія підписати якийсь контракт чи отримати транш у якості прем’єра не дає спокійно спати. Тому треба діяти, як каже вона. Івано-Франківщина для неї є важливим регіоном. І тут, дивлячись збоку на ситуацію, складається враження, що зазеленіло або зазеленили“, – каже Реведжук.

  До слова, керівником Івано-Франківської обласної організації партії “Батьківщина” є колишній секретар обкому компартії Дмитро Шлемко. Безперечно, підконтрольна йому структура є чи не найпотужнішою партійною мережею в області. Підтвердженням цьому є і згаданий вище результат президентських виборів.

  Ну давайте пройдемося по округах, щоб ви зорієнтувалися“, – пропонує наш співрозмовник, – “На Прикарпатті 7 округів. Але “Батьківщина” спромоглася висунути кандидатів лише у трьох. За результатами будь-яких опитувань жоден з них навіть близько не є лідером електоральних симпатій. Тобто висунення відбулося технічним, на мою думку, щоб не заважати комусь. Але кому? Давайте глянемо по кожному округу окремо:

  – по 83 окрузі (м.Івано-Франківськ – ред.) йде боротьба, котра почалася з фекального скандалу у якому так постраждав буковельський олігарх О.Шевченко, що аж мусів знятися з виборів. Але пригадуючи історію мерських виборів у Франківську, тоді поплічник Коломойського за проханням «Леніна» (так поза очі жартівливо називають Д.Шлемка через його компартійне минуле та певну зовнішню  схожість з більшовиком В.Ульяновим (Леніном) – ред.) у другому турі підставив плече і вони дружно виграли вибори для Р.Марцинківа, щоб не пропустити І.Насалика. Взамін же отримали бюджетні потоки, розділивши корито між “Батьківщиною”, “Свободою” та “Укропом”. Тому прохання за прохання і маленька буковельська зелена котлетка стали аргументом, що в результаті кандидата від Тимошенко по цьому окрузі не висунули в користь приСлужника. В той же час, команді Марцінківа навішали локшинини на вуха, що невисування кандидата зроблене на користь О.Савчук. Зрозуміло, що взамін на певні преференції.

  – на окрузі 84 (Тисмениця, Тлумач, Бурштин, частина Галицького району та приміські села Івано-Франківська – ред.) взагалі дивина. Там йде Андрій Іваськів від партії по мажоритарці. Та дивлячись, як працює сітка в його підтримку, складається враження, що зелена котлета в кишеню «Леніна» зайшла теж. До речі, найцікавіше, що Іваськів доволі потужний бізнесмен у тому регіоні і один з тих, хто там фінансував президентську кампанію, а йому взамін дають мажоритарку. Дуже дивно, бо такі люди в основному йдуть по списках з подачі керівника партії у якості подяки за роботу. Але то таке, Іваськів там має непогані шанси, він там свій, можливо й виграє.

  – за відсутність кандидата на 85-му окрузі (Калуш, Рогатин, частина Галицького району – ред.), кажуть злі язик, в певні кишені зайшла буковельська зелена котлета, а з ЗЕофісу зайшов ще й гарнір.

  – у 86-му окрузі (Долина, Рожнятів, частина Богородчанського району – ред.) повний вперед верхом на «Батьківщині» скаче ЗЕ кандидат Матусевич.

  – у 87-му окрузі (Надвірна, Яремче, частина Богородчанщини – ред.) Шлемко дозволив висунутись відверто слабкому кандидату Ігорю Писклинцю.

  – у окрузі 88 (Коломия, Городенка – ред.) злі язики подейкують, що Андрій Іванчук дав двомільйонну котлету «Леніну», щоб проти нього не висували кандидата. Але враховуючи соціологію, а також дружбу з “буковельськими”, то не здивуюся, якщо до Іванчукової котлети піде буковельський гарнір і Коломия зазеленіє;

  – найцікавіше виглядає 89-й округ (Верховина, Косів, Снятин – ред.) Шлемко відрядив сюди Петра Книшука, який очолює Матіївецьку ОТГ в іншому, 88-му окрузі, де має непогані рейтинги. Тобто є два варіанти: або також під буковельського слугу, або враховуючи той факт, що на Книшуку нема де клейма ставити по корупції, будуть включати весь ресурс «гладіївщини» на виграш аби захистити. А він взамін має у планах, приєднати Снятинщину до так званого Коломийського повіту”, – говорить Роман Реведжук, який теж балотується по виборчому округу 89.”

  Що стосується списку партії “Батьківщина” та представників Івано-Франківщини у ньому, то їх там зовсім мало. І, зважаючи на постійне зниження рейтингу цієї політсили, ніхто з прикарпатців від неї до парламенту не потрапить.

  Зокрема, Василь Гладій – 33 номер, начальник управління інвестиційної політики виконкому Івано-Франківської міськради Ігор Попадюк – 69-й, а заступник міського голови Івано-Франківська “чоловік божий” Олександр Левицький – аж 121-й. Самого Дмитра Шлемка у списку немає.

  Він ніби був 13-й в списку, але подейкують, що поступився місцем за кількамільйонну винагороду“, – каже журналіст.

  За його словами, обласна організація “Батьківщини” “на підтанцьовці у  “зелених” і не тільки” і йому шкода окремих партійців, але через той факт, що рішення у партії приймається одноосібно Шлемком, дехто з них взагалі опинилися поза бортом.

  (Visited 1,510 times, 1 visits today)
 • 180x150