Зоряний десант міністра Авакова

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Ні для кого не секрет, що довкола призначення очільника УМВС в Івано-Франківській області вже котрий місяць точиться неабияка боротьба між громадськістю та самим Міністерством внутрішніх справ.

  Одна з ідеологічних вимог Майдану – зміна системи квотних та підкилимних призначень на посади на всіх щаблях державної влади. Юридичною мовою – децентралізація влади та розширення повноважень територіальних громад на місцях. Так, в.о. міністра внутрішніх справ Арсен Аваков як «справжній» прихильник діалогу із громадянами неодноразово заявляв на своїй сторінці у фейсбук про відкритість міністерства до змін, очищення системи, прозорість кадрових рішень. Здавалося б ось воно, на офіційному сайті МВС оголошено конкурси щодо посад очільників УМВС в областях. Але, як завжди, є певні «але». 

  Так, 12 квітня поточного року на адресу Міністерства внутрішніх справ було направлено листа, із змісту якого випливало, що громадськими активістами Івано-Франківської області рекомендується розглянути на посаду головного міліціонера Івано-Франківщини Ярослава Манжелея чи Василя Христіна. Попередній лист щодо рекомендації на цю посаду Володимира Бандури міністерство не прийняло до уваги, оскільки Бандура В. О. перевищив віковий ценз встановлений кадровою комісією МВС України, а отже він не може претендувати на вказану посаду. Щодо перебігу подій в період з 12.04.2014 по цей час в розрізі призначення різних осіб на посаду начальника УМВС, думаю, повторюватись не потрібно, соціально активний прошарок населення області і так в курсі. Всім вже не цікаві різного роду блокування та інші акції спрямовані на привернення уваги пана Авакова до виконання задекларованих заходів щодо зміни системи, очільника УМВС в області досі нема. Натомість є вже третій т.в.о., а крім того ще три «варяги».

  Натепер, наказом від 21. 06. 2014 року на цій посаді намагається укорінитись такий собі підполковник міліції хмельницько-київського розливу Микола Олександрович Семенишин. За час намагань змінити систему, що укорінилася в нашій державі за часів Віктора Кривавого громадськість вже вислухала не одну промову про вірність народу, патріотизм, співпрацю із органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями, відданість справі і таке інше.

  Промова пана Семенишина нічим не відрізнялася від інших, раніше заслуханих. Однак, зацікавив період його роботи на посаді директора КП "Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт" (СУППР) що знаходиться у м. Київ. Названа державна установа нібито мала вберегти історичний Київ від зсувів грунтів, а крім того заробляти для місцевої громади чималі кошти. Але є одне “але”, як вже було сказано вище. Історія даного підприємства чимось нагадує історії комунальних підприємств мало не кожного міста нашої держави. Так, за час своєї діяльності це підприємство заборгувало 17 (сімнадцять) мільйонів гривень АБ «Укргазбанк», і це лише “тіло” кредиту, а включаючи штрафні санкції та відсотки загальна сума заборгованості становить 30 (тридцять) мільйонів гривень. Зважаючи на такі обставини ведення фінансово-господарської діяльності, Київрада ухвалила рішення про ліквідацію через борги "Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт" (СУППР). Слід зауважити, що покриття загальної суми заборгованості проводиться за рахунок коштів отриманих до бюджету з податків сплачених громадянами України, а отже нас із Вами. Також підприємство провело усього шість тендерних процедур, ніби не багато, але згідно даних офіційного сайту держзакупівель http://tender.me.gov.ua сума сплачених за даними тендерами коштів становить 56,61 мільйона гривень. Скажімо так, сума зовсім не мала. Але найбільш цікавим і найоплачуванішим учасником тендерів являється підприємство ПП «Міжрегіональна будівельна компанія», яка отримало із коштів місцевого бюджету м. Київ 12952.4 тисяч гривень, мало не тринадцять мільйонів.

  Ця компанія привернула нашу увагу трьома цікавими моментами. Недовговічність, персона очільника, сума грошових коштів, що фігурували за час її діяльності. Так директором даного підприємства являвся ГРИЦЕНКО Євгеній Васильович, який указом екс-президента В. Ющенка №53/2010 нагороджений званням Заслужений Будівельник України. У свій час ДП "Львівський облавтодор" за результатами тендеру 29 липня уклав низку угод на перевезення будматеріалів і спецтехніки у Львівській області в 2011 році на 544,78 мільйона гривень, з них ПП "Міжрегіональна будівельна компанія" (с. Вербовець, Катеринопільський р-н, Черкаська обл.) мала б отримати 130,68 мільйона гривень. Крім цього тендеру підприємство виграло ще низку дрібніших дерзакупівель послуг чи робіт, таких, наприклад, як вказані вище 13 мільйонів гривень від підприємства яким керував Микола Семенишин. А в загальному брало участь у тендерних процедурах у багатьох областях нашої держави, до прикладу, в Тернополі пропозиція щодо виконання робіт даним підприємством була відхилена – у зв’язку із відсутністю досвіду у виконанні капітального ремонту доріг.

  Цікавим є і те, що в 2013 році ПП "Міжрегіональна будівельна компанія" стає банкрутом, що може наштовхнути на думку про створення даної компанії виключно для певних діянь пов’язаних із державними коштами. За даними http://tender.me.gov.ua вказане підприємство отримало 17680000 (сімнадцять мільйонів шістсот вісімдесят тисяч) гривень бюджетних коштів, тобто коштів які реально були перераховані із бюджету на розрахункові рахунки приватного підприємства. Де загубились ще 130 мільйонів наразі не відомо. Але повернемось до діяльності СУППР. Ще одна витрата бюджетних коштів не менш цікава. Так, «Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт» 9 липня уклало угоду з ПрАТ «Мостобудівне управління-3» на додаткові роботи з укріплення схилу біля будівлі на вул.Нижньоюрківській, 53 у Подільському р-ні м.Києва. Вартість угоди склала 7,57 млн грн. Про це повідомляється в «Віснику державних закупівель». Роботи потрібно виконати до 1 травня 2013 року. Підрядника обрано за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника», оскільки в 2008 році з ПрАТ «Мостобудівне управління-3» було укладено першу угоду на виконання робіт і зараз фірмі замовлено додаткові роботи, які не були передбачені кошторисом. Вартість першої угоди не повідомляється.

  Загалом ПрАТ «Мостобудівне управління -3» сплачено два транші грошових коштів на загальну суму 15414,7 тисяч гривень, тобто п’ятнадцять мільйонів чотириста чотирнадцять тисяч сімсот гривень. Сума також не маленька. В мережі Інтернет можна знайти багато цікавих матеріалів. Мова йтиме про вертолітний майданчик Януковича на Печерських пагорбах Києва, та доволі незручне для пана Семенишина запитання, як його підпис опинився на документах, що погоджували це будівництво. Тут дозволю собі не мудрувати та «передати слово» Народному депутату України Олександру Брегінцю. Ось копія із його публікації в мережі Інтернет. «Досить гратися з унікальним Києвом! Нинішнє хамство триголового дракона – влада-бізнес-суди – перейшло будь-які межі. Розумію, що прокуратура – одна з частин цієї схеми, але питання поставлено руба і нехай дають на нього відповідь. Треба покарати продавців об’єкта як аферистів або посадити за ґрати тих, хто сфабрикував документи, які дають право на таке будівництво всупереч можливим і неможливим заборонам. Схили Дніпра – перлина України, вона захищена безліччю норм українського та світового пам’яткоохоронного законодавства, але це не заважає будувати там вертодром, розширювати Паркову дорогу та будувати інший непотріб. Свого часу, як голова тимчасової контрольної комісії Київради з вивчення ситуації, що склалася навколо забудови Паркової алеї та Дніпровських схилів у Києві, я розглядав ймовірність забудови схилів Дніпра вздовж Паркової дороги – і всі чиновники в один голос запевняли, що ніяких дозволів на будівництво на схилах Дніпра ні в кого немає. Хоча тоді ж, під час роботи комісії, стало відомо, що 14 компаніям видані містобудівні умови і обмеження забудови на Парковій дорозі, які нібито на момент роботи комісії (2011-12 рр.) вже втратили свою чинність. Як тоді розуміти знайдену інформацію про продаж землі біля президентського ветродрома в Києві? Я також звернувся до голови КМДА О.Попова з проханням надати йому інформацію про те, кому належить згадана земельна ділянка та чи передавалася вона в будь-яку іншу власність зі зміною цільового призначення. А також попросив повідомити, які ще забудови можуть з’явитися на схилах Дніпра відповідно до дозволів, наданих київською владою.

  Як попереджали ще рік тому експерти (в засіданні комісії брали участь головний геолог-начальник геологічного відділу ПАТ "Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт" В. Боковий та старший науковий співробітник Інституту геології НАН України В. Рибін), для руйнування вертодрому на Парковій дорозі чи суттєвого його пошкодження достатньо буде зсуву опор вертолітного майданчика на 15 см. А оскільки процес сповзання ґрунтів схилів є безперервним і не припиниться ні за яких технічних засобів, трагедія може статись будь-коли: через 100 років чи завтра.

  Як показали подальші події, кількість зсувів на схилах Дніпра суттєво збільшилася. Як наголосили експерти, специфіка структури дніпровських схилів, які складаються із піску, льосу, глини та ґрунту з підземними річками, не дозволяє будувати на них жодних масивних споруд на відстані 40-50 м від краю схилу», – зазначив тоді Бригінець. Публікацію доводжу в майже у повному об’ємі, що б ні в кого не виникало думки про маніпулювання чи певне спотворення фактів, а крім того додаю пруфлінк. http://blogs.tvi.ua/2013/06/25/i_dnipro_i_kruchi Втім, активіст організації "Збережи старий Київ" Ігор Луценко скептично відноситься до діяльності підприємства. "СУППР слід звернути серйозну увагу на ряд ділянок на схилах Дніпра від монумента Батьківщина-мати до Європейської площі. Однак немає гарантії того, що комунальне підприємство буде працювати дійсно в інтересах Києва, оскільки відомі кілька випадків, коли воно використовувалося в інтересах приватних забудовників та корумпованих чиновників. Тобто спочатку починалися нібито спеціальні роботи, які потім переростали в будівництво",- сказав Луценко.

  Ну і на завершення. У Києві протизсувні роботи на 12 об’єктах, які отримали статус надзвичайної ситуації, так і не почалися через брак коштів. Ось таких професійно підготовлених кадрів призначив на посади УМВС області пан Аваков. Судити Вам, шановні читачі.

  Олексій Лихий

  (Visited 105 times, 1 visits today)
 • 180x150