Дві франківські охоронні фірми, засновані дезертиром та очільницею благодійного фонду дитсадка, упіймали на змові у закупівлях

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Компанії «Аресконт» та «ОБРІЙ-ІВ» оштрафували за змову на держзакупівлях та спотворення результатів торгів.

  Дві франківські фірми – «Аресконт» та «ОБРІЙ-ІВ» – тричі “зустрічались” на тендерах. В 2017 році вони були учасниками торгів на замовлення охоронних послуг в закладах освіти. Закупівлі оголошували відділи освіти – Стрийский, Калуський та Івано-Франківський, інформує СТИК.

   

  І якщо у Калуші та Івано-Франківську були й інші учасники аукціону, і перемогу здобула компанія “ОХОРОННА ФІРМА “АТЛАНТ”, яка запропонувала ціну в рази нижчу від початкової (економія склала 35% та 53% відповідно), то на Львівщині тендер розіграли лише ці дві франківські фірми, а економія склала – 0%.

  Згідно закону, під час участі у конкурсних процедурах закупівель їх учасники повинні виступати як конкуренти, кожен з яких повинен мати на меті здобуття перемоги, при цьому будь-яка узгоджена поведінка учасників конкурсних торгів не допускається. Проте порівняльний аналіз тендерних пропозицій ПП «Обрій-ІВ» та ПП «Аресконт» виявив обставини, що свідчать про узгодженість поведінки та змову. Обидві компанії потрапили до “чорного списку” АМКУ.

  Компанії птрапили в поле зору Управління захисту економіки в Івано-Франківській області, згодом справу передали на розгляд Адмінколегії Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.

  Експертам вдалося встановити, що тендерні пропозиції ПП «Аресконт» та ПП «Обрій-ІВ» подавали до електронної системи закупівель з одного авторизованого електронного майданчика, в той самий день з різницею у 50 хв (20.02.2017, в 14:07 та 14.58), хоча замовником на це було відведено на це 16 днів. Також ці дві компанії часто здійснювали вхід до електронного кабінету з однієї ІР-адреси. Цей факт та синхронність дій свідчить про те, що компанії, які мали б виступати конкурентами, діяли спільно, узгоджуючи свої дії та були обізнані щодо цінових пропозицій один одного.

  ПП «Аресконт» та ПП «Обрій-ІВ» у двох аукціонах зовсім не понижували свої початкові цінові пропозиції. Експертні висновки свідчить про те, що ПП «Обрій-ІВ» не збиралося перемагати у процедурах закупівель, а підготувало свою пропозицію як прикриття з метою забезпечення перемоги ПП «Аресконт».

  Також вдалося встановити, що ПП «Обрій-ІВ» не тільки не мала ліцензії на провадження охоронної діяльності, також в компанії відсутні ресурси (майнові та матеріальні), а єдиним працівником фірми є її директор.

  За даним інформаційно-аналітичної платформи YouControl приватне підприємство «Обрій-ІВ» зареєстроване в грудні 2000 року.

  Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових будівель.

  Згідно даних Clarity Project компанія «Обрій-ІВ» офісу не має, зареєстрована у звичайній квартирі в багатоповерхівці в на вулиці Сорохтея в Івано-Франківську.

  Статутний капітал – 100 гривень.

  Засновником та директором компанії є Сорочан Ольга Василівна.

  ПП «Обрій-ІВ» брало 5 разів участь у торгах, жодного разу переможцем не стало.

  Також Ольга Сорочан є керівником фірми “МІДАС-ІФ”. Компанія зареєстрована за тією з адресою – в житловій квартирі на Сорохтея, з тим же статутним капіталом 100 гривень і також займається будівництвом житлових і нежитлових будівель.

  Незважаючи на явні фактори ризикута перебування компанії у чорному списку АМКУ, за останні два роки “МІДАС-ІФ” була учасником у 39 закупівлях, стала переможцем у 18 з них та підписала 17 договорів на загальну суму 3 127 365.00 гривень.

  До слова, ПП «Обрій-ІВ» та ТОВ “МІДАС-ІФ” двічі були учасниками одного і того ж тендеру. В результаті торги на поточний ремонт приміщення Тисменицької міської лікарні були відмінені за порушення закону “Про захист економічної конкуренції”.

  А от у закупівлі тирси для шкіл Свалявського району Закарпатської області, де компанії Ольги Сорочан були єдиними конкурентами, переможцем визнали “МІДАС-ІФ”. Обидва учасники аукціону вже традиційно свої цінові пропозиції не знижували.

   

  Також за даним інформаційно-аналітичної платформи YouControl та бази даних Clarity Project Сорочан Ольга Василівна з 2016 року є керівником благодійної організації “БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД” ДНЗ №11 “ПІЗНАЙКО”.

  Щодо компанії «Аресконт», то вона заснована у вересні 2004 року. Також зареєстрована у житловій квартирі на вулиці Петлюри в Івано-Фрагківську. Статутний капітал – 170 гривень. Основний вид діяльності –  діяльність приватних охоронних служб.

  Компанія фігурує у 33 судових справах, в тому числі і кримінальних.

  «Аресконт» має податковий борг – 36 714 гривень.

  Власник та керівник ПП «Аресконт» – Ємчук Любомир Ярославович.

  У його профайлі на порталі YouControl та сайті Миротворець вказано, що Любомир Ємчук занесений до реєстру «Особи, які переховуються від органів влади» за дезертирство.

  За змову у закупівлях Адміністративна колегія Івано-Франківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України наклала штраф: ПП «Аресконт» у розмірі 204 000 гривень, ПП «ОБРІЙ-ІВ» – 9 900 гривень.

  (Visited 1,582 times, 1 visits today)
 • 180x150