Гаражники “ГК “Соколи” VS “рейдери”: суд наклав арешт на спірну землю

 • 180x150
 • Опубліковано:

   

  Вже не один рік триває боротьба представників найбільшого гаражного кооперативу області ГК «Соколи» за свої права. Місяць тому – у серпні 2020 року – власники гаражів заявили про рейдерство.

  Виявилось, що найбільший гаражний кооператив Франківська продали разом з приватною власністю, розташованою на земельній ділянці площею 6.2207 га за адресою Вовчинецька. 225

  Той день півтори тисячі франківців, які є членами ГК «Соколи», запам’ятають надовго. 13 серпня 2020 року вони не змогли потрапити до своїх власних гаражів, бо в’їзд до кооперативу забарикадували бетонними блоками, а на «охороні» виставили понад два десятки кремезних молодиків.

  Адвокат ГК «Соколи» Роман Жирун також повідомив, що були викрадені документи та журнали реєстрації з прохідної гаражного кооперативу, а проти працівника на КПП застосували силу.

  У Франківську члени гаражного кооперативу "Соколи" виступили проти "рейдерського" захоплення

  Як вдалося з’ясувати пізніше, «рейдерами» виявилося підприємство «ІОЛІТ-ІФ», засновником якого є Ярослав Ярославович Каспрук. З останнім ГК «Соколи» вже більше десяти років судяться за право власності щодо частини земельної ділянки кооперативу.

  Суперечка стара і давня. Ще в 2006 році Івано-Франківська міська рада передала гаражному кооперативу «Соколи» 6.3201 га землі в оренду на 1 рік, для обслуговування гаражів. До цього частина цієї ділянки (5,2200 га) була в оренді у фізкультурно-оздоровчого комплексу «Кристал» (філії АТВТ «Родон»). Але з огляду на систематичну несплату земельного податку міська рада договір розірвала й в березні 2006 року уклала договір з кооперативом «Соколи». Втім керівництво «Родону», в особі президента АТВТ Каспрука Ярослава Ярославовича, продовжувало вважати ділянку своєю і, як наслідок, вимагало від власників гаражного кооперативу плати за оренду землі.

  Але буквально за кілька місяців потому ділянка невідомим чином (без відповідних документів) перейшла з власності міста у власність Вовчинецької сільської ради і остання 18 липня 2006 року передає в користування АТВТ «Родон» землю й укладає договір оренди з ФОК «Кристал», чим порушує чинне законодавство.

  З того часу тривають суди. Більшість служителів Феміди були на боці гаражного кооперативу «Соколи», договір між Вовчинецькою сільською радою та ФОК «Кристал» АТВТ «Родон» визнали недійсним. Проте компанії Ярослава Каспрука (а їх у нього більше десятка) завжди знаходять “шпарини” для оформлення нових договорів щодо земельної ділянки, в тому числі і в 2008 році договір оренди з правом викупу.

  Представники гаражного кооперативу "Соколи" виступили проти "рейдерського" захоплення

  Зокрема, 13.02.2008 року укладається договір купівлі-продажу між Вовчинецької сільрадою та АТВТ “Родон”. Як зазначає прокуратура області з порушенням вимог ч.2 ст. 124 Земельного кодексу України без проведення земельних торгів на неконкурентних засадах…

  За два роки АТВТ «Родон» під керівництвом Каспрука збанкрутувало, а гроші власників гаражів почав збирати його правонаступник – ТзОВ «Х-АДВАНС».

  Усі ці роки від 2006-го року АТВТ “Родон” а згодом ТзОВ “ІКС-АДВАНС” та ТзОВ «Х-АДВАНС» вимагали від власників гаражного кооперативу плати за оренду землі. Ті її справно платили, до пори до часу…

  На початку 2013-го року гаражникам встановили новий тариф, згідно якого вони повинні платити за кожний квадратний метр. Тоді люди збунтували. Тим більше, що дізналися про те, що підприємство Каспрука незаконно приватизувало ділянку площею шість гектарів під їхніми гаражами і таким чином НЕЗАКОННО змушує водіїв плату за в’їзд керівництву «Х-АДВАНСУ».

  Підлила масла в вогонь позовна заява Прокуратури Івано-Франківської області в господарський суд щодо незаконності приватизації землі під гаражами на основі наявності приміщення “транспортної прохідної” площею 40 кв. м. нібито для обслуговування якої й була виділена земля площею понад 6,3га.

  Люди створили ініціативну групу та вирішили відновити кооператив. До кінця 2013 року «Соколи» поновили державну реєстрацію кооперативу, було відкрито рахунок у філії «Ощадбанку», люди перестали платити «невідомо куди».

  Та “війна” триває до сьогодні. Каспрук у судовому порядку намагається повернути землю під гаражами, гаражники, маючи документи про приватну власність(на будівлі багатьох гаражів) відстоюють право самостійно розпоряджатися своїм майном.

  Чергова спроба відбулася у серпні 2020 року – коли з’явився новий власник ділянки – підприємство «ІОЛІТ-ІФ».

  «З документів вбачається, що Ярослав Каспрук цю земельну ділянку відчужив підприємству, директором якого є його заступник. Тобто, він передав цю землю сам собі. Вони продали цю земельну ділянку, як поле. Вказали, що на земельній ділянці нема жодного гаража, тільки – транспортна прохідна», –розповів адвокат ГК “Соколи” Роман Жирун.

  Відтак гаражники вступили в новий судовий спір.

  «Ми звернулися в правоохоронні органи. Відкрите кримінальне провадження. Адже, нотаріус не мала права завіряти ці документи. Вона мала б взяти довідку про наявність споруд. Тут є гаражі, які є приватизовані. А це вже порушення права власності, якщо йшло відчуження цих об’єктів нерухомості. Відповідно мала би бути згода цих власників на відчуження майна», – заявив адвокат.

  Власники гаражів подали понад 100 заяв про порушення кримінального провадження щодо незаконних дій товариствами “Мілер” та “ІОЛІТ”. Були протестні акції під обласним управлінням поліції  та Господарським судом Івано-Франківської області.

  В свою чергу адвокат «нових власників» Володимир Суботник повідомив ,що їхня організація не порушує закон, а діє згідно прав власності, яке передбачене витягом з держреєстру речових прав на нерухоме майно від 30 липня 2020 року. В документі вказано, що приватний нотаріус зареєструвала право на землю товариству ІОЛІТ-ІФ. На запитання про те, як могла нотаріус переоформити право власності на земельну ділянку, не враховуючи приватної власності (гаражів й іншого майна) на земельній ділянці, адвокат відповів, що наразі у них на руках є витяг, який не оскаржений.

  23 вересня Івано-Франківський міський суд наклав арешт на земельну ділянку на Вовчинецькій, 225 в рамках кримінального провадження, яке ведеться за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 358 Кримінального Кодексу України – використання завідомо підробленого документа.

  “Накласти арешт, із забороною розпорядження, на земельну ділянку, яка знаходиться за адресою: вул. Вовчинецька, 225, с. Вовчинець Івано-Франківської міської ради, яка згідно реєстру речових прав належить ТзОВ “ІОЛІТ ІФ”, – йдеться в ухвалі суду.

  Але основна боротьба ще попереду…

   

  Використано матеріали suspilne.media, versii.if.ua, galka.if.ua

  (Visited 761 times, 1 visits today)
 • 180x150