Мін’юст скасував незаконну перереєстрацію комплексу споруд Почаївської Лаври

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Комісія Міністерства юстиції України з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації скасувала незаконну перереєстрацію комплексу споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври (Тернопільська обл.).

  Про це повідомила прес-служба Мін’юсту, пише СТИК.

  Комісія Мін’юсту на своєму засіданні задовольнила скаргу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника, який просив скасувати рішення про державну реєстрацію права користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври релігійною організацією Почаївська Свято-Успенська Лавра. Відповідний наказ Мін’юсту було підписано сьогодні“, – повідомила перша заступниця міністра юстиції Олена Сукманова сьогодні, 23 листопада.

  За її словами, члени комісії дійшли висновку, що реєстратор здійснив державну реєстрацію права користування комплексом споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври (йдеться про Успенський собор, Троїцький собор, монастирські келії, архієрейський будинок, дзвіниці та надбрамний корпус) з порушеннями вимог чинного законодавства.

  Саме тому рішення про державну реєстрацію було скасовано, а державному реєстратору, який його здійснив, блоковано доступ до державного реєстру прав на нерухоме майно“, – пояснила Олена Сукманова.

  Раніше прес-служба прокуратури Тернопільської області повідомила, що представник Міністерства культури України оскаржив у Міністерстві юстиції дії державного реєстратора, який, зловживаючи своїми повноваженнями, здійснив державну реєстрацію права користування нерухомим майном комплексу Почаївської лаври Українською православною церквою (Московського патріархату).

  Слідче управління Головного управління Національної поліції в Тернопільській області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неправомірних дій державного реєстратора.

  Раніше в Міністерстві культури зазначали, що Києво-Печерська (Київ) і Свято-Успенська Почаївська (Почаїв, Тернопільська обл.) лаври є власністю держави України і були передані в оренду на 50 років Українській православній церкви (Московського патріархату), однак якщо виявиться, що під час передання лавр в оренду було допущено порушення, держава в особі українського Кабміну може переглянути цей договір.

  (Visited 33 times, 1 visits today)
 • 180x150