Монополія на водопровід: Крихівецька сільрада вкотре замовила роботи без економії та конкуренції

 • 180x150
 • Опубліковано:
  Минулого тижня Крихівецька сільська рада оголосила черговий тендер на прокладання ще одного відтинку водопроводу на території цього приміського села.
  Як свідчать дані сайту публічних закупівель Prozorro, на будівництво зовнішніх каналізаційних мереж на вулиці Межевій із сільського бюджету готові були витратити 295 тисяч 38 гривень. Єдиним учасником і відповідно переможцем цих допорогових закупівель стала івано-франківська фірма «В.С.К.», яка уже традиційно ні на копійку не понизила ціну, запропоновану замовником.
  Більше того, вартість робіт із прокладання водопроводу на вулиці Межевій навіть трохи зросла порівняно із вартістю таких самих робіт на вулиці Крихівецькій. Можливо, зіграла свою роль ціна матеріалів, які використовувалися цього разу. Відповідно до оприлюдненого кошторису, для прокладання каналізаційної мережі на вулиці Межевій використовувалися інші труби, ніж на вулиці Крихівецькій — більшого діаметру і відповідно дорожчі, пише СТИК з посиланням на Правду.іф.
  Прокладання каналізації на вулиці Межевій
  Ціна одного метра поліетиленової труби Корсис діаметром 315 міліметрів, яку, згідно з документами, повинні використовувати на прокладанні водопроводу на вулиці Межевій становить 395 гривень. На вулиці Крихівецькій також використовувалися труби зовнішньої каналізації ПЕ Корсис, але діаметром 250 міліметрів. Ціна одного метра такої труби, вказана у кошторисі — 370 гривень.
  В Крихівцях практика проведення закупівель без конкуренції відбувається не вперше. Тендери на виконання цих робіт відбуваються без участі компаній, які могли б понизити стартову ціну на аукціоні та зекономити кошти сільського бюджету. Однак, сільській владі, очевидно, не залежить на економії грошей, вона пильнує якийсь інший інтерес. Не виключено, що зацікавленість Крихівецької сільради має вираз у конкретній сумі, яку ставлять передт виконавцем.
  Фірма «С.В.К.» уже неодноразово  перемагала на тендерах, оголошених Крихівецькою сільською радою. У липні цього року вона здобула перемогу одразу в чотирьох тендерах, отримавши замовлення на понад 4 мільйони гривень. Якби роботи на таку суму замовлялися одним тендером, то замовник змушений би був оголосити аукціон, дочекатися пропозицій від інших учасників ринку і вибрати того, хто запропонує найнижчу ціну.
  Минулого року фірма отримала два підряди на прокладання водопроводу на вулицях села – так само без конкурентів та пониження ціни. Роботи за одним із них сільрада оцінила у понад 1,4 мільйона гривень, за іншим – понад 200 тисяч гривень. Завдяки чесній конкуренції вартість замовлених робіт, за звичай, суттєво зменшується, відповідно вдається зекономити бюджетні гроші. Однак, у Крихівцях вирішили платити щедро та тільки в одну(“свою”) кишеню. Сільського голову, який безумовно впливає на процес формування умов закупівлі, схоже мало цікавить економія.
  (Visited 57 times, 1 visits today)
 • 180x150