НАБУ і САП завершили розслідування справи народного депутата Ярослава Дубиневича

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування за підозрою народного депутата України у заволодінні 93,28 млн грн ПАТ «Укрзалізниця».

  21 квітня 2020 року стороні захисту відкрили матеріали слідства для ознайомлення, пише СТИК з посиланням на пресслужби НАБУ та САП.

  Слідство вважає, що народний депутат України разом ще з вісьмома особами організував схему, в результаті якої Філія «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» впродовж грудня 2015 – березня 2017 рр. здійснила процедуру закупівлі стрілочної продукції за суттєво завищеними цінами.

  Виробником цієї продукції в Україні є лише одне підприємство – ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод». Однак «Укрзалізниця» не придбала її напряму, а скористалася послугами двох ланок посередників (ТОВ «Арго», «Корпорація КРТ»), однією з яких виявилась компанія, бенефіціарним власником якої був народний депутат України.

  Вартість продукції зростала на кожному етапі посередництва: «Дніпропетровський стрілочний завод» продав продукцію «Корпорації КРТ» за 525,9 млн грн, «Корпорація КРТ» продала її компанії «АРГО» за 631,4 млн грн (+20%), а «АРГО» перепродала «Укрзалізниці» за 637,9 млн грн (+1%). Насправді ж продукція була доставлена «Укрзалізниці» безпосередньо від заводу-виробника.

  В результаті таких дій, філії «ЦЗВ» ПАТ «Укрзалізниця» завдано 93,28 млн грн збитків. Слідство з’ясувало, що незаконно отримані кошти учасники корупційної схеми розподілили між собою“, – заявляють у відомствах.

  Розслідування наведених фактів детективи Національного бюро розпочали у травні 2016 року.

  В січні 2019 семи особам, причетним до реалізації корупційної схеми, повідомили про підозру. Згодом, у лютому, затримали та повідомили про підозру ще одному учаснику — колишньому заступнику керівника Філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця».

  НАБУ і САП не називають імен підозрюваних, однак, деталі справи вказують на народного депутата, члена депутатської групи «За майбутнє» Ярослава Дубневича.

  31 жовтня Верховна Рада проголосувала за зняття з Ярослава Дубневича депутатської недоторканності: за дозволи на його притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт.

  В  НАБУ та САП вважають, що не лише відтворили всі деталі вчинення злочину, встановили його організаторів, а й зібрали достатню базу до притягнення їх до відповідальності. Після завершення ознайомлення з матеріалами справи, її скерують до Вищого антикорупційного суду, який визначить ступінь винуватості та призначить міру покарання за вчинений корупційний злочин.

  Сам Я.Дубневич раніше заявляв про «політичне підґрунтя» справи та називав заяви правоохоронців необгрунтованими.

  Інфографіка у кращій якості  – https://www.flickr.com/photos/nab_ukr/48989881522/

  (Visited 143 times, 1 visits today)
 • 180x150