Народний депутат не повідомив НАЗК про придбання майна на суму понад 24 млн грн

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду 12 протоколів про адміністративні правопорушення: за фактами несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані, а також несвоєчасного подання декларацій.

  Два з цих протоколів складені стосовно народного депутата України, пише СТИК з посиланням на прес-службу НАЗК.

  За результатами контролю за своєчасністю подання повідомлень про суттєві зміни у майновому стані Національне агентство встановило, що народний депутат України Вячеслав Богуслаєв вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, яке передбачене частиною другою статті 172-6 КУпАП. Так, народний депутат несвоєчасно повідомив Національне агентство про суттєві зміни у майновому стані за фактом придбання нерухомого майна вартістю 19 485 000 грн, а також – рухомого майна вартістю 4 518 000 грн.

  Нагадаємо, що для кожного випадку отримання доходу або придбання майна окреме повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування подається у десятиденний строк з моменту набуття права власності.

  Крім цього, Національне агентство направило до суду 10 протоколів про адміністративні правопорушення за результатами здійснення контролю за своєчасністю подання декларацій.

  Відповідальність за несвоєчасне подання декларації передбачена частиною першою статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Осіб, визнаних судом винними у вчиненні цього правопорушення, притягують до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів (1700-3400 грн).

  Встановлено, що несвоєчасно без поважних причин декларації подали: депутати Чернігівської та Фастівської міських рад, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Чернігівської міської ради та колишній перший заступник голови Переяслав-Хмельницької районної державної адміністрації,  а також працівники Вищого адміністративного суду України, Державної аудиторської служби України, Головного управління ДФС у м. Києві та Одеської митниці ДФС, Одеської місцевої прокуратури № 4.

  Нагадаємо, що в період січень – жовтень 2018 року Національне агентство направило до суду 300 адмінпротоколів щодо порушення вимог статті 172-6 КУпАП:

  • 150 – за  фактами несвоєчасного подання суб’єктами декларування е – декларацій (частина перша);
  • 135 – щодо неповідомлення або несвоєчасного повідомлення про суттєві зміни у майновому стані (частина друга);
  • 15 – за фактами декларування недостовірної інформації (частина четверта).

  Складення протоколу і направлення його до суду не є свідченням вчинення особою адміністративного правопорушення, а є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення.

  Довідка СТИК:

  Вячеслав Олександрович Богуслаєв (нар. 28 жовтня 1938, Уральськ, Західно-Казахстанська область) —  депутат 5-го, 6-го, 7-го та 8-го (нинішнього) скликань Верховної Ради, доктор технічних наук, професор. Герой України.

  До березня 2013 року — керівник ПАТ «Мотор Січ», власник 14,99% акцій компанії. Статки оцінюються у близько 350 млн доларів США.

  (Visited 38 times, 1 visits today)
 • 180x150