НАЗК передає до НАБУ справи на прикарпатського екснардепа та секретаря РНБО

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами повних перевірок декларацій виявило ознаки декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів ще у трьох високопосадовців.

  Обґрунтовані висновки про виявлені ознаки кримінальних правопорушень будуть направлені до Національного антикорупційного бюро України, пише СТИК з посиланням на пресслужбу НАЗК.

  Як зазначають у відомстві, недостовірну інформацію у деклараціях подали народний депутат України Віктор Шевченко, колишній Міністр фінансів України Олександр Данилюк  та суддя Дружківського міського суду Донецької області Геннадій Молібога.

  Зокрема, за результатами перевірки декларації Віктора Шевченка за 2017 рік (виправленої) встановлено, що народний депутат не зазначив відомості про автомобіль, який належить йому на праві користування, наявність у нього та члена сім’ї (дружини) корпоративних прав, а також доходи, отримані дружиною. Загалом виявлено порушень на суму майже 480 тис. гривень.

  Довідка СТИКу: Віктор Шевченко – народний депутат України попереднього (восьмого) скликання. Обраний по виборчому округу 85 (Калуський, Рогатинський, частина Галицького районів) на позачергових виборах 2014 року. Брат бізнесмена та колишнього народного депутата Олександра Шевченка.

  Також в НАЗК виявили, що Олександр Данилюк, перебуваючи на той час на посаді міністра фінансів України, подаючи декларації за 2015 рік (виправлену) та 2016 рік (виправлену), зазначив недостовірні відомості про житловий будинок та земельну ділянку, які належать йому та члену сім’ї (дружині) на праві спільної власності. Сума недостовірних відомостей у деклараціях за 2015 рік (виправленій) та 2016 рік (виправленій) становить понад 1,6 млн грн в кожній.

  Довідка СТИКу: Олександр Данилюк – з травня 2019 року – Секретар РНБО України, з квітня 2016 по червень 2018 – Міністр фінансів України в уряді Володимира Гройсмана, з вересня 2010 року  очолював Координаційний центр з упровадження економічних реформ при Адміністрації Президента Януковича.

  Окрім того, виявлено недостовірні відомості у судді Дружківського міського суду Донецької області Геннадія Молібога на загальну суму понад 1,6 млн. грн. (за 2015) та понад 560 тис. грн. (за 2016).

  Так у декларації за 2015 рік (виправленій)  він не зазначив дві земельні ділянки, які належать йому на праві власності, та автомобіль, який перебував у нього в користуванні. Крім того, зазначив недостовірні відомості про квартиру та легковий автомобіль, які належать йому на праві власності, а також недостовірно вказав дохід, отриманий членом сім’ї (дружиною) від зайняття підприємницькою діяльністю.

  Подаючи декларацію за 2016 рік, суддя уже вказав інформацію про земельні ділянки. Натомість відомості про автомобіль, який перебував у нього в користуванні, не зазначив. А також недостовірно вказав  відомості про квартиру та автомобіль, які належать йому на праві власності.

  Відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб встановлена статтею  366 – 1 Кримінального кодексу України та передбачає покарання у вигляді штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  (Visited 203 times, 1 visits today)
 • 180x150