Що обіцяв кандидат Зеленський рік тому: експерти шукають виконані обіцянки

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Експерти Комітету виборців України проаналізували публічні заяви Володимира Зеленського річної давними. Значна частина озвучених ним ідей так і не були реалізовані, а деякі з них – втілені в прямо протилежний спосіб.

  В інтерв’ю В.Зеленського виданню «Українська Правда», що було записано в січні 2019 року, тоді ще кандидат в Президенти озвучив низку важливих позицій щодо його бачення закінчення російсько-української війни, особливостей зовнішньої політики та основних підходів до кадрової політики.

  Як реалізовані дані рік тому Зеленським обіцянки, проаналізували в КВУ, передає СТИК.

  1. «Обезательно будем привлекать проффесионалов» (ред. – а не знайомих, до роботи у владі)».

  Після обрання Президентом В.Зеленського низка його знайомих та друзів отримали державні посади. Зокрема, співвласник «Студії Квартал-95» Іван Баканов став головою СБУ, сценарист «Студії Квартал-95» Юрій Костюк – заступником голови Офісу Президента, Сергій Сивохо був призначеним радником секретаря РНБО та низка інших.

  2. «Я хочу, чтобы перестали стрелять. Вот эти «домовленості», мне кажется, они не очень сложные, можно договориться»

  Одним з пріоритетів роботи В.Зеленського справді стали активні спроби домогтися припинення обстрілів та розведення військ. Однак їх практична реалізація виявилася значно важчою, аніж було заявлено. Так, навіть попри розведення військ, бойові дії де-факто продовжуються і кількість жертв постійно зростає. Зокрема, й поблизку тих ділянок, де безпосередньо було розведено війська (в районі Золотого).

  3. «У нас сегодня есть Минские договоренности, которые не очень работают. Я бы хотел добавить ещё несколько стран, может чучуть переформатировать. Може долучити ще країни – західні».

  На разі В.Зеленському не вдалося просунутися в цьому питанні і склад учасників Мінського процесу залишається таким самим, що і раніше. При цьому це питання більше фактично не підіймається командою Президента в публічному просторі.

  4. «Есть же Минские договоренности, надто из корректиторвать, развивать»

  Реалізація цієї заяви В.Зеленського перебуває в процесі виконання. Зокрема, після зустрічі в Нормандському форматі Президент заявив, що ініціюватиме внесення змін до Мінських угод. Канцлер Німеччини Ангела Меркель також додала, що Мінські угоди не є «скам’янілим документом». Однак поки що внесення змін до тексту угод не відбулося.

  5. «Полная амнистия? Конечно же никто на это не пойдет»

  У грудні 2019 р. В. Зеленський заявив, що про амністію бойовиків можна буде говорити лише тоді, коли на тимчасово окупованій території буде безпека. При цьому, як і раніше, Президент наголошує, що амністія не повинна стосуватися всіх осіб. Зокрема, вона має стосуватися лише «людей, в яких немає крові на руках». Тому в цьому питанні В. Зеленський є досить послідовним.

  (Visited 208 times, 1 visits today)
 • 180x150