Поклик крові: родинні клани у прикарпатській політиці

 • 180x150
 • Опубліковано:

  25 жовтня в Україні пройдуть місцеві вибори. Дехто з політиків планує облаштуватися в міських, районних та обласних радах цілими родинами, передаючи владні повноваження від батька до сина, доньки чи брата. Журналіст "Стику" з’ясував, які сімейні узи пов’язують кандидатів у депутати, чинну місцеву владу та нардепів.

  Генеральний директор Івано-Франківського обласного телебачення «Галичина» Ольга Бабій висунута кандидатом Івано-Франківську обласну раду від БПП. Раніше вона була членом політичної партії "Наша Україна". Донька Ольги Михайлівни Бабій, Уляна Василик, теж має намір "зайняти своє місце під сонцем" прикарпатської політики, осівши у міській раді. Представлятиме команду "Укропу". Раніше вона була заступником директора фонду Юрія Дерев’янка (партія "Воля") з організаційних питань.

  Зіновій Шкутяк – депутат Верховної Ради України 5 та 6 скликань, член фракції Блоку «Наша Україна – Народна самооборона», заступник голови НСНУ, голова Івано-Франківської обласної організації партії. З березня 1998 до квітня 2006 року був міським головою Івано-Франківська. Член Ради НС «Наша Україна». Нині балотується по Калуському району в Івано-Франківську обласну раду від Блоку Петра Порошенка "Солідарність". Його син, Петро Зіновійович Шкутяк, з вересня 2009 і до жовтня 2011 очолював Долинську РДА. У 2010 році обраний депутатом Івано-Франківської обласної ради. Наразі його висунуто першим номером у списку БПП до міської ради Івано-Франківська.

  Ігор Насалик з березня 1998 по квітень 2002 — Народний депутат України 3-го скликання. З квітня 2002 по березень 2005 — Народний депутат України 4-го скликання, обраний по виборчому округу № 86, Івано-Франківська область. Був у таких фракціях партій – «Наша Україна», «Регіони України», Української Народної Партії, Блоку Юлії Тимошенко. З квітня 2011 року голова Політичної Ради Українська партія. З 2006 року – міський голова Калуша. З 26 жовтня 2014 року депутат ВРУ. Нині планує стати міським головою Івано-Франківська від БПП. Максим Ігорович Насалик в інтерв’ю виданню Вікна розповів, що політикою практично не цікавиться, йому відомі тільки основні події в Україні. Обіцяв, політикою займатися не буде. Очевидно за три роки погляди змінилися, адже на найближчих виборах йде першим номером у списку УП до міської ради Калуша. Сергій Насалик, брат Ігоря Степановича, із 2010 року був у депутатській фракції "Української партії" в Івано-Франківській облраді. Наразі балотується від "Української партії" до Рогатинської районної ради.

  Зенон Макота обраний міським головою Болехова від Української республіканської партії "Собор" у 2006 році. У 2010 році знову обійняв цю посаду, на якій перебуває донині. Наразі балотується на ту ж посаду, проте від партії "Воля". Макота Галина Зенонівна – депутат Болехівської міської ради від Всеукраїнського об’єднання "Свобода". На місцеві вибори 2015 року йде у списках партії "Воля" до Івано-Франківської обласної ради.

  Дмирто Дзвінчук – депутат Івано-Франківської обласної ради від "Фронту змін". Нині йде до Івано-Франківської обласної ради від Блоку Петра Порошенка. Його син, Дзвінчук Андрій Дмитрович, планує сісти на крісло міського голови Яремче від тієї ж БПП.

  Юрій Соловей – народний депутат України. Був головою Івано-Франківської міської організації політичної партії «УДАР Віталія Кличка», депутатом Івано-Франківської міської ради. Брат Юрія Ігоровича, Роман Соловей, балотується до Косівської районної ради від БПП.

  Під егідою партії "Наш край" у прикарпатську політику намагаються пройти аж троє членів сім’ї – батько і його двоє синів. Юрій Фейчук – член Політичної партії "Наш край", кандидат в Івано-Франківську обласну раду. Як і його син Богдан Фейчук. Водночас вони балотуються до Івано-Франківської міської ради. Ще один член сім’ї, а також означеної партії, Олег Фейчук, також є кандидатом в Івано-Франківську міську раду.

  Олександр Шевченко – народний депутат України. Нині планує посісти крісло міського голови Івано-Франківська від партії "Укроп". Безпартійний, з 2010 року депутат Івано-Франківської обласної ради, народний депутат України 7-го (2014) та 8-го скликань. Віктор Шевченко – брат Олександра Шевченка. Безпартійний, балотується від партії "Укроп" до Івано-Франківської обласної ради.

  Очевидно, політика на Прикарпатті, як і в багатьох інших регіонах, річ сімейна. Після отримання мандата служіння народу так затягує, що дехто цілу родину залучає до прийняття рішень і голосування за них. Та все ж головне, щоб такі клани не переходили на рівень відстоювання особистих амбіцій, а представники народу не забували за інтереси електорату.

  (Visited 105 times, 1 visits today)
 • 180x150