Яремчанщина: партії міняються – люди залишаються

 • 180x150
 • Опубліковано:
  Вибори 31 березня 2006 р. на Яремчанщині ознаменувалися впевненою перемогою тодішнього міського голови Яремче Миколи Палійчука та блоку «Наша Україна», від якого балотувався переможець.
  За даними Яремчанської міської ТВК за чинного мера  Миколу Палійчука проголосували 56,3% виборців. Другим був Дмитро Яворський (19,3%), а замкнув трійку лідерів працівник Карпатського НПП Ігор Купчак (18,6%). Результати четвертого кандидата були більш ніж скромні – Дмитро Гнип’юк заручився підтримкою тільки 3,7% виборців.
  «Наша Україна» отримала на виборах до Яремчанської міської ради понад 50% голосів й, відповідно, 20 мандатів. БЮТ провів у міськраду чотирьох депутатів, блок Костенка-Плюща – три, Громадянський блок «Пора+ПРП», КУН, партія «Відродження» та блок Литвина – по два, а «зелені» – одного обранця.
  Серед депутатів Яремчанської міськради п’ятого демократичного скликання були нині чинні міський голова Василь Онутчак та секретар міськради Тарас Клим’юк, теперішні головний лікар Яремчанської ЦМЛ, учасник АТО Олександр Соколюк та директор ДП «Ворохтянський держлісгосп» Дмитро Мельник, тодішні начальник Івано-Франківського облуправління земельних ресурсів Михайло Бойко, головний архітектор міста Яремче Ігор Петришин та головний лікар Яремчанської ЦМЛ Михайло Паневник.
  Уподобання виборців Яремчанщини на виборах до обласної ради також були на боці «Нашої України» – 56,4%. За БЮТ яремчанці віддали 16,6% голосів, за блок Костенка-Плюща – 3,4%, за «Пору+ПРП» та КУН – по 2,4%.
  На виборах до Верховної Ради «Наша Україна» взяла ще вищу планку –  57,8%. БЮТ був другим – 20,5%, блок Костенка-Плюща набрав 3,9%, «Пора+ПРП» – 3,7%. На тих виборах засвітилася і Партія регіонів, але взяла лише 0,9%.
  2006 агітка2006 вирізка газети
  Ворохта голосує двічі
  У 2006 р. майже у всіх населених пунктах Яремчанщини відбулися ротації голів, окрім Микуличина, де сільським головою втретє став Іван Яремчук. У Татарові на зміну Ганні Кадайській прийшов Іван Микитюк, в Яблуниці обрали Василя Тимофія, а в Поляниці – Софію Щерб’юк.
  2006 обрані сілські голови
  А от у селищі Ворохта з виборами голови з першого разу не склалося. Найбільше голосів ворохтянці віддали за медбрата санаторію «Смерічка» Юрія Павлюка. Та один із п’яти кандидатів одразу ж розпочав оскаржувати результати виборів нібито через фальсифікації. Після двох місяців судових процесів ТВК, виконуючи ухвалу суду, призначила повторне голосування, яке відбулося 4 червня. На повторних виборах перемогу знову здобув Юрій Павлюк.
  _2006 Обрані депутати міської ради
  Перші призначення
  Незважаючи на «нашоукраїнську» більшість у Яремчанській міськраді, Микола Палійчук заручався підтримкою і депутатів з інших партій. На першій сесії міськради депутати підтримали його кадрові пропозиції. Зокрема, одноголосно проголосували за кандидатуру Юрія Бодоряка на посаду першого заступника міського голови. Заступником з економічних питань обрали Надію Бандурку, яка й сьогодні працює на цій посаді. Окрім того, було введено ще одну посаду заступника міського голови, на яку призначили новоспеченого депутата облради Ігоря Яківчука, а керувати справами міськвиконкому довірили Михайлу Сокирку. До складу міськвиконкому також увійшли директор бізнес-центру Юрій Карпін, підприємець Лілія Гладиш, начальник міськвідділу освіти Михайло Сміх, начальник Яремчанського МВ УМВС Михайло Палійчук та начальник ВУВКГ Микола Шегрин.
  2006
  Та ж команда – інший голова
  Восени 2007 р. президент Віктор Ющенко призначив Миколу Палійчука головою Івано-Франківської ОДА, який змінив на цій посаді Романа Ткача, обраного народним депутатом від політичного об’єднання «Наша Україна – Народна Самооборона» («НУНС»). 23 жовтня 2007 р. в ОДА нового губернатора офіційно представив громадськості глава Секретаріату президента Віктор Балога.
  Наступного дня в Яремчі відбулася позачергова сесія міськради, яка задовільнила заяву М. Палійчука на звільнення та затвердила в.о. міського голови секретаря міськради Василя Онутчака. На завершення сесії новоспечений голова ОДА сказав: «Упевнений, що розпочаті напрацювання будуть продовжені наступною командою. Мені приємно буде, що моє місто – найкраще! А всі невиконані мною обіцянки я триматиму на контролі…». Пан Палійчук, очевидно, не просто так це сказав, а усвідомлюючи, що передає правління містом в руки свого наступника, однодумця та слухняного виконавця. Микола Васильович надалі залишатиметься «сірим кардиналом» Яремчанщини, який впливатиме на всі важливі рішення.
  Нагадаємо, що разом із Палійчуком до обласного центру поїхали його перший заступник Юрій Бодоряк (став першим заступником голови ОДА),  начальник юрвідділу Мирослава Польська (очолила команду юристів в ОДА), спеціаліст відділу туризму та рекреації Наталія Федорчук і начальник КП «Благоустрій» Руслан Бевзюк (став завгоспом ОДА).
  В одні ворота
  20 березня 2008 р. голова Верховної Ради Арсеній Яценюк підписав постанову ВР «Про призначення позачергових виборів Яремчанського міського голови», які належало провести у неділю, 1 червня. З початку квітня приступила до роботи міська виборча комісія, яка залишалася у тому ж складі, що й на місцевих виборах 2006 року. Комісія створила 13 виборчих дільниць на Яремчанщині та зареєструвала четверо кандидатів на посаду мера.
  Позбутися приставки «в.о.» вирішив Василь Онутчак, який балотувався від партії «Народний Союз Наша Україна» («НСНУ»). А конкурувати з ним зголосилися заступник головного лікаря обласного санаторію «Смерічка» (смт. Ворохта) Михайло Косило від «Батьківщини» та двоє безпартійних кандидатів: приватний підприємець з с. Пнева Надвірнянського району Володимир Васильєв і директор Будинку культури м. Яремче Василь Вацик. Останній, скоріше за все, був технічним кандидатом, адже знявся з перегонів за тиждень до виборів.
  Незаперечний лідер перегонів В. Онутчак прогнозовано здобув ще більш впевнену перемогу, ніж його попередник, – 86,16% голосів. А в його рідному Микуличині підтримка сягнула «непристойного» рівня – понад 96%. Другим був Михайло Косило (9,6%), а Володимир Васильєв переконав тільки 0,86% виборців.
  2008 Палійчук і його команда після презентації в ОДА. зліва-направо - Ігор Гладиш. Ігор Яківчук. Микола Палійчук. Василь Онутчак, Миколаь Шегрин та Руслан Бевзюк
  Закарпатські гастролери
  На цих, здавалося б, спокійних і прогнозованих виборах не обійшлося без ложки дьогтю. У день виборів з «легкої» руки одного з кандидатів до деяких виборчих дільниць Яремчанщини навідалися молоді хлопці із сусіднього Закарпаття, які мали при собі посвідки «Преса» з написами «Київський майдан» і печаткою партії «Батьківщина». Ці «журналісти-спостерігачі» вели себе дуже зухвало, порушували закон про вибори та погрожували  членам ДВК… У Татарові з нахабами впоралися місцеві чоловіки, які «переконали» їх, що не варто в чужому селі (області) вести себе так. А от на дільниці в Яблуниці та Вороненці довелося викликати наряд міліції, щоб заспокоїти тих гастролерів.
  _2008
  Просто свято якесь
  Вже 12 червня в Яремчі відбулася чергова сесія міськради, на якій офіційно представили нового міського голову Василя Онутчака. 
  Найцікавіше, що на цій сесії були присутні і голова ОДА Микола Палійчук, і голова облради Ігор Олійник, і навіть голови всіх міст та керівники районів Івано-Франківщини, які в рамках виїзного засідання відвідали Яремчанщину. Всім миром того дня вони також відкривали спортивні майданчики зі штучним покриттям у Вороненківській та Яремчанській школах.
  2008 Палійчук і його команда після презентації в ОДА. зліва-направо - Ігор Гладиш. Ігор Яківчук. Микола Палійчук. Василь Онутчак, Миколаь Шегрин та Руслан Бевзюк2008
  Політичний старт Шевченка
  Місцеві вибори 2010 року на Яремчанщині дали старт політичній кар’єрі  менеджера «Буковелю» Олександра Шевченка. Директор ТзОВ «Скорзонера» став депутатом обласної ради по мажоритарному виборчому округу №57 (смт. Ворохта, села Поляниця, Яблуниця та Вороненко),  набравши 40,11% голосів. Серед чотирьох конкурентів Шевченка був і колишній головний податківець області Володимир Сірецький, якому довірили голоси лише 5,76% виборців.
  Пройшов до облради від рідної Яремчанщини і колишній голова ОДА Микола Палійчук, який переміг на в/о №55 (м. Яремче), набравши 51,3% голосів. Паралельно з Палійчуком по цьому окрузі балотувався і Василь Гуменюк (Противсіх), але колишнього мера Яремче та голову Івано-Франківської ТПП підтримали тільки 8,69% виборців.
  На третьому окрузі №56 (села Микуличин і Татарів) переміг генерал-майор цивільної служби Василь Яремчук (27,48%). Небагато генералу-пожежнику  програв «свободівець» Віктор Неміш (24,58%), який таки потрапив до облради по партійних списках. А третім на цьому окрузі був перший заступник Яремчанського міського голови Юрій Бодоряк (23,1%).
  2010
  Друга перемога Онутчака
  Не було проблем на виборах-2010 в яремчанського міського голови Василя Онутчака. Чинний мер переміг, і хоча він втратив, порівняно з 2008 роком, 15% підтримки виборців, все ж здобув доволі високий результат – 71,2%.  Найближчий його конкурент, директор Карпатського НПП Антон Яворський отримав 20,3% голосів. А третім у виборчих перегонах фінішував працівник КНПП Микола Панчук (2,7%).
  Спільно й батька легше бити
  До Яремчанської міськради шостого демократичного скликання найбільше депутатів потрапили від партії «Наша Україна» – 16. Від ВО «Свобода» було обрано шестеро достойників. Партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна» несподівано для всіх провела у депутати чотирьох партійців. «Батьківщина», КУН, ПР, «Фронт змін» отримали по два  мандати, а «Відродження» та УНП – по одному.
  На першій сесії депутати затвердили керівний склад виконкому. Першим заступником міського голови призначили Юрія Бодоряка, заступником з економічних питань – Надію Бандурку, заступником з гуманітарних питань – Ігоря Гладиша, керуючим справами – Мирославу Польську, а секретарем ради обрали Тараса Клим’юка.
  На одній з перших сесій міськради було створено фракцію «Спільна праця» (у той час Микола Палійчук очолював в області громадську організацію з такою назвою). До фракції увійшли 20 депутатів від «Нашої України», КУНу та «Батьківщини», утворивши більшість у раді. Згодом були створені ще дві фракції: «Інтереси громади», до якої увійшли четверо «сильноукраїнців» та представник УНП, і «Свобода», яка об’єднала шість своїх партійців.
  Горіла хата кандидата
  Одразу три населені пункти Яремчанщини на виборах-2010 обрали собі нових голів. У Ворохті перемогу здобув підприємець, власник колиби «Керманич», харизматичний та непередбачуваний Петро Кермощук. У Микуличині сільраду очолив молодий Любомир Стефанюк. До речі, напередодні виборів у нього згорів дерев’яний котедж. За висновком експертів, пожежа сталася внаслідок короткого замикання у електропроводці, але розмов про підпал тоді вистачало…
  У Татарові і Яблуниці змін у керівництві не відбулося, на посадах утрималися Іван Микитюк та Василь Тимофій.

  Віталій ГАНУЩАК, ГК

  (Visited 145 times, 1 visits today)
 • 180x150