Як ДП “Укрспирт” взяло “в заручники” 156 людей

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На початку серпня поточного року до обласного центру Прикарпаття почали надходити тривожні звістки від працівників Підгайчиківського МПД ДП "Укрспирт", що на Коломийщині, з приводу неправомірних – на їхню думку – дій зі сторони Київського керівництва державного концерну.

  Зокрема, стурбованість викликали такі факти, як затримка оплати рахунків за відвантажено зерно на суму більше мільйона гривень, самоусунення ДП «Укрспирт» від виконання обов’язків в частині надання дозволу необхідного для запуску роботи підприємства, спонтанні кадрові призначення керівників підрозділу, ігнорування зі сторони вищого керівництва неодноразових звернень працівників колективу з проханням та вимогою пояснити, в чому справа, та інші подібні речі.

  У зв’язку з цим в період з 11 по 13 серпня, з метою запобігання нанесення шкоди державі через простій підприємства та врегулювання даного питання, в Івано-Франківській облдержадміністрації відбулося засідання спільної робочої групи щодо відновлення виробничого процесу на Підгайчиківському МПД. В роботі взяли участь директор департаменту агропромислового розвитку ОДА Марія Савка, керівництво та працівники підприємства, представники Коломийської РДА, громадськість Івано-Франківщини, а також представники керівництва ДП «Укрспирт».

   

  Все почалось з суто технічних, на перший погляд, виробничих проблем, які неодноразово за своє багаторічне існування вирішувало дане підприємство. Через несправність обладнання та з метою забезпечення високої якості спирту було тимчасово припинено роботу на час усунення цих проблем. В подальшому, згідно процедури визначеної законодавством, керівництво Підгайчиківського МПД звернулось до свого Київського керівництва з прохання направити на підприємство ревізорів, погодження котрих необхідне для запуску роботи.

  Останні, в свою чергу, три дні провели у виробничих цехах та на території підприємства, після чого поїхали, не надавши жодних пояснень своїх дій – чи скоріше, бездіяльності. І тут почалось найцікавіше! В ході засідань робочої групи стало відомо, хто, задля чого і задля кого вчиняє дії, які призвели до зупинки роботи підприємства. На ньому, нагадаємо, працює понад 156 людей, 136 з яких місцеві мешканці.

  Отже, на згадане підприємство прибула комісія у складі "висококваліфікованих" спеціалістів, а саме: заступника начальника управління технічної політики Вергелеса Георгія Валентиновича та начальника відділу внутрішньої безпеки управління економічної безпеки Думана Віктора Миколайовича. Я неспроста виділив прізвища вказаних осіб, оскільки саме їхня активність на попередніх посадах та набутий роками "досвід" на державних підприємствах, установах і організаціях викликає найбільші побоювання щодо їх неупередженості та об’єктивності при виконанні покладених на них обов’язків. А окрему увагу слід приділити їхньому безпосередньому керівнику Полковнікову Г.В.

  Пана Вергелеса Г.Є. ще можна з певною натяжкою віднести до фахівців спиртової справи -він дійсно розпочав свою кар’єру у структурі ДП «Укрспирт», хоча й притягався до відповідальності за корупційні діяння, згідно інформації з Єдиного реєстру судових рішень. Але до двох інших членів комісії – Думана В.М. та Полковнікова Г.В. – питань настільки багато, що я, як член робочої групи, в ході чергового засідання був змушений звернутись до присутнього заступника начальника УМВС в області пана Віконського В.В. з проханням вжити заходів реагування щодо встановлення законності перебування цих осіб в складі ревізійної комісії.

  Як з’ясувалося з доступних джерел та публікацій у ЗМІ, Полковніков Г. В. розпочав та будував свою кар’єру в правоохоронних органах, починаючи в 2003 році з посади начальника відділу по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Чернівецькій області та закінчуючи заступником начальника УМВС в Житомирській області. Згодом наказом Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова від 8 травня 2015 року він був звільнений з органів внутрішніх справ, як такий, що підлягає люстрації!

  Крім цього, тривогу викликають такі факти його "кар’єри", як рекетирські дії під керівництвом тодішніх начальника обласного УМВС О. Сала та намагання ними фальсифікувати кримінальні справи щодо невинних людей та активістів Майдану. Інформація про це з’явилася в заяві тоді ще кандидата в народні депутати України Олександра Шевченка в інтерв’ю у квітні 2013 року.

  Замість того, щоб бути люстрованим, стверджував нардеп, Г. Полковніков був призначений на посаду начальника кримінальної міліції УМВС України в Житомирській області. На цій посаді він також дуже активно взявся до "роботи" – зокрема, вимагав з підприємців міста Гусятин, Житомирської області плати за так зване "кришування". Також Інтернет рясніє інформацією про причетність Полковнікова до викрадення та катування людей.

  І ось цей персонаж випливає на керівній посаді у ДП «Укрспирт». Якщо упустити суто юридичну сторону питання – як він потрапив на цю посаду (нехай над цим працюють правоохоронні органи), то про його методи та підходи до роботи можна підготувати цілу лекцію на тему «Рейдерство в Україні».

  На практиці це виглядає так. До Підгайчиківського МПД довели план виробництва спирту – 75 000 декалітрів. Для його реалізації підприємство розрахувало та склало бюджет грошових коштів, після чого було закуплено ферментні препарати та допоміжні речовини в необхідній кількості, зведено ліміт газу, сформовано та направлено необхідні рахунки.

  Станом на 11 серпня підприємство виконало більшу половину з поставленого плану. Однак, як згадувалось вище, на виробництві була здійснена вимушена зупинка для очистки обладнання з метою забезпечення високої якості спирту. Це цілком звична та робоча процедура для підприємств безперервного типу виробництва. Про зупинку та її підстави підприємство було повідомлено вище керівництво. Згідно процедури, було запрошено ревізорів, щоб ті надали дозвіл для запуску роботи. Однак, ані дозволу, ані будь-яких пояснень своєї відмови його надати гості з Києва не надали. А через три дні на підприємство прислали вищезгаданих і часто згадуваних у ЗМІ колишніх працівників правоохоронних органів.

  З перших хвилин після їхнього прибуття стала відома справжня мета приїзду – зупинити роботу Підгайчиківського МПД, підприємства з більш як п’ятдесятилітньою історією існування, на якому працюють 156 чоловік, яке сплачує мільйонні податки та є бюджетоутворюючим в регіоні. Для цього ними (Полковінковим Г. та Думаном В.) було застосовано суто «ментовські» підходи для реалізації задуму.

  Так, спершу ними було призупинено фінансування та оплата згідно договорів поставки за зерно, заборгованість за яке на сьогоднішній день становить 1 687 744 гривень. Це автоматично призведе до нарахування зі сторони постачальника пені, неустійок та штрафних санкцій за порушення договірних умов – і, у свою, чергу зупинку подальшого відвантаження зерна. Після цього не був наданий дозвіл на запуск роботи (за яким підприємство зверталось аж тричі – 02.08.2016. 07.08.2016 та 08.08.2016 року). Що й призвело до повної зупинки. Державі буде нанесено пряма шкода в розмірі 2 256 000 грн та шкода від недоотримання акцизного збору у розмірі 8 464 000 грн.

  Однак на цьому вони не зупинились. Для того, щоб остаточно зруйнувати виробничий та технічний процес, на протязі одного календарного місяця ними (вищим керівництвом ДП Укрспирт) було змінено трьох керівників на підприємстві, що у свою чергу призвело до конфліктів та напруги у колективі, який працює спільно роками. Вони також пішли на такий юридичний маневр, як зміна штатного розпису. В результаті цього згідно Наказу № 405 від 18 серпня 2016 року з підприємства було виведено 14 працівників і введено зовсім невідомих осіб. Це є грубим порушенням законодавства України про працю, оскільки відбулась зміна умов праці, що передбачає завчасне ( за два місяці) про попередження таких змін.

  А найбільше обурення викликав той факт, що з метою реалізації своїх шкурних інтересів ці особи пішли на крок, який на мою думку є найвищою формою цинізму – вони посягнули на святе для українців знамено, на ім’я наших воїнів! Керівництво ДП «Укрспирт», щоб втихомирити людей, вирішило призначити заступником керівника з питань безпекиПідгайчиківського МПД Сергія Сановського – воїна АТО та, за попередньою інформацією, воїна з числа наших славних "Кіборгів". Після такого кроку, думаю, вже ні в кого не виникне сумнівів щодо "щирості" та "законності" намірів Полковнікова Г. та Думана В. при роботі в структурі ДП «Укрспирт».

  В мене є лише декілька запитань, на які я так і не отримав відповідей після завершення роботи в групі щодо відновлення виробничого процесу на Підгайчиківському МПД ДП "Укрспирт".

  • Невже за зарплату державного службовця у кількасот гривень вони так "борються" з Підгайчиківським МПД?
  • Якими знаннями у сфері виготовлення спирту керується Полковінков Г., який всього вісім днів на посаді, при проведенні перевірки на Підгайчиківському МПД ?
  • Дивлячись на їхні біографії – на що ще готові піти ці люди задля реалізації своїх планів?

  Підсумовуючи вищенаведене, можна прийти до висновку, що, на превеликий жаль, система державного управління так і не змогла очиститись від людей, які кидають на неї тінь своїми діями та бездіяльністю. Користуючись тим, що всі наші моральні та матеріальні сили зосереджені на Сході, де наші сини, батьки та друзі у нерівному протистоянні віддають життя, вони – Полковніков і йому подібні –  прилаштувались на теплих чиновницьких місцях та тихенько відсиджуються в тилу з глибоким переконанням того, що вже встигли віддали борг державі перебуваючи, на попередніх посадах. А нам, простим людям, заручникам ситуації, залишається вкотре довести, що в єдності наша сила, перемога і наше майбутнє. І тут варто відзначити згуртованість трудового колективу Підгайчиківського МПД, який одноголосно заявив про свою позицію: ні при яких обставинах не допустити нехтування своїми законними правами та інтересами і боротися до останнього задля запобігання рейдерського захоплення державного підприємства.

  Петро Матейко – член робочої групи щодо відновлення виробничого процесу на Підгайчиківському МПД ДП "Укрспирт", для інформаційного порталу "Стик".

  Документи

   

   

   

   

   

   

   

  (Visited 110 times, 1 visits today)
 • 180x150