Афера року в Івано-Франківську: фірма «Екватор-ІФ» встановлювала автономне опалення за «липовими» документами

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В Івано – Франківську близько півтисячі сімей стали жертвами корупційних махінацій. Це люди, яким приватна фірма «Екватор – ІФ», не маючи необхідних документів, встановлювала автономне опалення. ЇЇ керівник Віталій Олексин обіцяв вручити договори після виконання робіт,натомість встановив опалення без належної дозвільної документації і, недовівши справу до завершення, просто зник з міста. Тепер у людей з «доброї руки» підприємця відключене централізоване опалення, але підприємства «Теплокомуненерго» і «СТЕК» продовжують надсилати їм квитанції про плату за теплопостачання.

  «Процедура відключення від центральної тепломережі відбувається через офіційне звернення та фіксується відповідним актом. Якщо споживачі є відключеними, але до нас не зверталися, то нарахування плати за теплопостачання продовжується. Якщо користувач самостійно відключився від централізованого опалення, всупереч чинному законодаству, комунальне підприємство, знову ж таки, продовжує нарахування», – прокоментував цю ситуацію заступник директора «Теплокомуненерго» Ігор Угриновський.

  Дехто з ошуканих тепер взагалі не має ні центрального опалення, ні автономного. Жертви аферистів почали скаржитися на фірму «Екватор – ІФ» до міської влади та правоохоронних органів. Про це під час однієї із оперативних нарад повідомив перший заступник міського голови Зіновій Фітель.

  «Фірма «Екватор» багатьом людям виконала роботи зі встановлення автономного опалення з гарантією у майбутньому оформити документи. Сьогодні люди пишуть скарги цілими будинками, що ця фірма роботу зробила, а на зв’язок не виходить", – зазначив Зіновій Фітель.

  Він доручив керівництву ДМК «Івано- Франківськтеплокмуненерго» тримати це питання на контролі. Кілька сімей звернулися зі скаргами в прокуратуру. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження проти власника фірми «Екватор – ІФ» Віталія Олексина. Але це не заспокоїло жертв афериста. Тому 3 листопада ошукані мешканці зібралися на пікет під стінами Івано – Франківської міської ради. Вони вимагали від міської влади взяти активну участь у розслідуванні цієї справи та узаконити встановлене їм автономне опалення. За словами одного із пікетувальників, мешканця Івано – Франківська Володимира Кравціва, який теж став жертвою шахрайської фірми, у нього є необхідні документи. Всі вони з мокрими печатками. В тому числі міськради та «Теплокомуненерго».Інші учасники пікету також продемонстрували журналістам наявну документацію. На паперах і справді стоїть по кілька печаток.

  «Мені потрібно було автономне опалення, бо хворіла дитина. Цю фірму мені рекомендувала людина, яка працює в Івано – Франківській міській раді. Я назву його прізвище у прокуратурі. У «Теплокомуненерго» наявність своєї печатки визнали, а в міській раді кажуть, що їхня печатка на документах недійсна. Але саме з міськради мене направили до цієї фірми», – зазначив Володимир Кравців, якому фірма ще два роки тому встановила «автономку».

  Щодо того, чому люди довірили виконання роботи саме «Екватор – ІФ», то франківці розповіли, що цей підприємець вже давно працював в Івано – Франківську та ще й порекомендували звернутися до нього у міській раді. За словами Володимира Кравціва, фірма «Екватор – ІФ» встановлювала опалення ще з 2007-го року. Однак документи на автономне опалення, які у людей на руках, виявилися фальшивими. В «Теплокомуненерго», запевняють постраждалі, порадили шукати вирішення проблеми у міській раді. «Ми хочемо добитися узаконення рішення, щоб нам не приходили платіжки з «Теплокомуненерго», щоб ми платили за газ по лічильнику», – розповіли пікетувальники.

  Прочекавши під стінами адмінбудинку, постраждалі від дій афериста пішли на прийом до міського голови Віктора Анушкевичуса. Вони розповіли йому про ситуацію, що склалася, і попросили скликати виконком й на засіданні прийняти рішення про відключення від центрального опалення. Натомість міський голова лише розвів руками. Віктор Анушкевичус пояснив, що не може підписати дозвіл про надання автономного опалення. Ще з 2012-го року чинне рішення Івано – Франківського міського суду, яке заборонило міській виконавчій владі відключати абонентів від централізованого опалення. За словами мера Анушкевичуса, він добре знає цю проблему, але суттєво допомогти постраждалим мешканцям не може, адже законодавство забороняє поодинокі відключення від центрального опалення.

  «Знаю, що він наробив. Цей Віктор Олексин – афера року. За всі часи такого шахрайства не було вчинено. Ця людина просто скористалася безпечністю та довірою франківців», – зазначив Анушкевичус.

  Крім того, міський голова зауважив: якщо сам підпише дозвіл на відключення цих квартир від центрального опалення, понесе кримінальну відповідальність. Тому порадив ошуканим франківцям звернутися до суду та в прокуратуру. До того ж очільник Івано – Франківська попросив надати йому фальшиві документи. Мера зацікавили печатки «Теплокомуненерго». Як пізніше зазначив директор департаменту комунального господарства транспорту та зв’язку Михайло Смушак, у «Теплокомуненерго» йому повідомили, що печатка, використана на документах, уже давно списана та недійсна. Звідки вона взялася у «Екватор – ІФ» – ніхто не знає. Фірма зникла разом із власником і, як кажуть, шукай вітра в полі.

  СТИК також спробував вийти на зв’язок із представниками фірми «Екватор–ІФ». В телефонно–інформаційному довіднику міста Івано-Франківська знайшли координати фірми. Кілька разів набрали вказані номери телефонів – безрезультатно. До офісу, який орендувала фірма «Еквато – ІФ», повернувся власник. Однак він нічого не знає про діяльність людей, які орендували в нього приміщення. Залишається тільки сподіватися, що правильна реакція з боку правоохоронних структур допоможе відшукати власника цієї шахрайської фірми та запобігти подібним злочинам у майбутньому.

  Василина Ців’юк

  (Visited 76 times, 1 visits today)
 • 180x150