Терапія сміхом: в Івано-Франківську втілили в життя проект «Лікар Свято»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З лютого 2015 року програма «Лікар Свято» діє на базі Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні завдяки співпраці кафедри загальної та клінічної психології, освітньо-благодійного проекту «Янголи поруч» Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника та Регіонального методично-організаційного моніторингового центру з телемедичними консультаціями Івано-Франківської обласної клінічної лікарні. На даний час учасниками волонтерського руху цієї програми є студенти 1-4 курсів філософського факультету спеціальностей «психологія», «філософія», «соціологія» та студенти спеціальностей «соціальна педагогіка», «політологія» Прикарпатського університету.

  Науковими консультантами для волонтерів цієї ініціативи є координатор освітньо-благодійного проекту «Янголи поруч» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, доцент кафедри релігієзнавства, теології і культурології Ореста Тарасівна Возняк та доцент кафедри загальної та клінічної психології Мирослава Миронівна Кулеша-Любінець.

  «В лютому відбулось кілька робочих зустрічей, на котрих обговорювались такі важливі аспекти відповідального волонтерства як: візія програми, засоби та цілі волонтерства в лікарні, особливості та виклики волонтерської роботи в лікарні. Адміністрація лікарні хоче змінити життя своїх діток–пацієнтів на краще і зробити лікарню теплішою завдяки посмішкам дітей та наповнити радістю пусті коридори медичного закладу. Тож мета волонтерської програми «Лікар Свято» – це організація психологічного супроводу хворих дітей в умовах лікувального закладу засобами сміху та ігротерапії. Тому важливим є навчання студентів-волонтерів сучасним психотехнікам роботи з дітьми залежно від віку та нозологічної форми»,- розповіла кореспонденту Стику координатор освітньо-благодійного проекту «Янголи поруч» Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, доцент кафедри релігієзнавства, теології і культурології Ореста Возняк.

  Відтак 17-18 березня 2015 року волонтери програми пройшли перші навчальні заняття з психологічного супроводу хворих дітей «Лікар Свято» на базі Регіонального методично-організаційного моніторингового центру з телемедичними консультаціями Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні. Навчання провели завідувач Центру, лікар-педіатр вищої категорії, заслужений лікар України Оксана Іванівна Манюх, психолог Марія Ярославівна Дзюбинська за участю головного лікаря Радислава Йосиповича Котурбаша. Спікери ознайомили присутніх з психологічними особливостями хворих діток, специфікою роботи психологічної служби дитячої клінічної лікарні та основними напрямками волонтерської діяльності в умовах дитячих лікувально-профілактичних закладів. Також О.І. Манюх, провела вступний інструктаж для учасників проекту «Лікар Свято» та визначила план подальших заходів, а М.Я. Дюбинська подала алгоритм успішної першої зустрічі волонтерів з хворими дітками.

  4 квітня в Обласній дитячій лікарні львівські колеги-волонтери з БФ «Доктор Клоун» Тетяна Данилів та Олег Коваль провели для волонтерів навчальний тренінг «Розвиток навичок роботи з дітьми в лікарні», завданням якого було не лише розповісти про історію та принципи роботи БФ «Доктор Клоун», а й поділитись практичними навиками імпровізації, навчити волонтерів працювати в команді та довіряти своїм партнерам по роботі.

  А 26 травня на філософському факультеті ПНУ ім. В. Стефаника відбувся черговий майстер-клас для волонтерів програми «Лікар Свято». Майстер-клас на тему «Гра як засіб ефективної взаємодії з дітьми в умовах лікарні» підготувала та провела доцент кафедри загальної та клінічної психології Мирослава Миронівна Кулеша-Любінець.Під час майстер-класу вона детально проінформувала учасників про особливості психоемоційного стану дітей різного віку, які перебувають на стаціонарному лікуванні, розкрила основні проблеми міжособистісного спілкування з хворими дітьми та їх родичами, на прикладах продемонструвала типові помилки у взаємодії з маленькими пацієнтами лікувальних закладів.

  «Відвідини дітей відбуваються щотижня з 16 години, в час коли немає важливих процедур і діткам сумно проводити час в палаті. Після зустрічі з дітьми волонтери обговорюють проведений з ними час, маленькі перемоги та невдачі. Поки серед волонтерів студенти-психологи, філософи, соціологи, але ми запрошуємо і інших активних та відповідальних людей в нашу команду. Особливо чекаємо молодих акторів чи членів театральних студій, просто артистичних, добрих та світлих людей, котрі люблять дітей», – зазначила Ореста Возняк.

  Контактні телефони для запитань та підтримки проекту:
  Староста ОБП «ЯНГОЛИ ПОРУЧ» –
  Тетяна Кирдяк – 0978736805; – 0931354809
  Координатор – Ореста Тарасівна Возняк – 096 21 21 935.

   

   

   

  (Visited 85 times, 1 visits today)
 • 180x150