Активіст «Самопомочі» розповів, як вдалося побороти нечесних чиновників у «рибохороні»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Якось до мене подзвонив друг із питанням, де можна половити рибу. Каже, де тільки не був нічого не клює, може десь є якесь хороше місце. Я не риболов, тому зателефонував Ігору Корсуну – відомому у Франківську захиснику природи. Та, на жаль, його відповідь була далеко не позитивна. «Святослав, у нас ні риби, ні рибінспекторів немає. Браконьєри роблять, що хочуть. Річки нищать», – почув у телефонну трубку.

  Справді, Ігор Корсун, активіст «Обєдання «Самопоміч» почав боротися проти керівників «рибінспекції» одразу після революції. Причому наснаги йому не бракувало, адже ситуація була критична: на всю область три рибінспектори, жодного обладнання, а директор інспекції виписує собі тільки премії.

  Переламним моментом у боротьбі за правду стало 12 травня, коли біля приміщення управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Івано-Франківську зібралися громадські активісти та працівники установи, щоб висловити своє невдоволення станом справ. Тоді керівник рибінспекції Володимир Викалюк втік. Така ситуація повторилася і через два тижні.

  Після цього Ігор Корсун збирає активістів і йде до голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука. Приймають рішення скликати громадські слухання за участі горе-чиновника Вакалюка. Останній змушений прийти і вислуховує потужну критику. За результатами такого обговорення, до Івано-Франківська приїжджає інспекція. Однак Викалюку лише дають догану.

  Активісти не розуміють, що сталося. «Івано-Франківська рибінспекція» де-факто вмирає, а керівника, якого ще пробував зняти екс-губернатор Вишиванюк, досі залишають. В чому ж проблема?

  Ігор Корсун це пояснив доволі просто. Володимир Викалюк і його заступник – колишні працівники КГБ. На роботу у рибінспекцію попали завдяки зв’язкам і завдяки ним всупереч всім обставинам залишаються на роботі.

  Ситуація, здавалося б, мертва. Виглядає так, що голова ОДА безсилий, а київське керівництво просто закриває на все очі. Тому активіст «Самопомочі» купує квиток і їде у столицю з’ясувати, звідки у Викалюка такий «дах».

  Однак саме ця поїздка поставила остаточку крапку з горе-чиновником. У Києві Ігор Корсун зустрічається з керівником Державного Агенства рибного господарства. Прийнято рішення звільнити Викалюка.

  «Вони давно його пробували звільнити, однак чомусь до Івано-Франківська не доходили документи, – говорить Ігор, – Ми простежили, щоб на цей раз нічого не трапилося. І Володимир Викалюк спокійно відправився на пенсію. Хоча, нам би хотілося, щоб правоохоронні органи дали оцінку тому, до чого довів рибінспекцію Викалюк».

  Найближчим часом має закінчитися конкурс з призначення керівника управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства. Однак новопризначеному слід розуміти, якою ціною він отримав посаду. Громадські діячі, зокрема Ігор Корсун, завжди будуть збоку спостергіати, щоб більше ніколи не повторився той безлад, до якого довів Викалюк.

  (Visited 31 times, 1 visits today)
 • 180x150