Фаст-фуд у Франківську: швидко і зручно, але шкідливо і дорого

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Останнім часом в Івано-Франківську все більшої популярності набувають заклади швидкого харчування – фаст-фуди. Ресторани швидкого обслуговування ледь не на кожному кроці, адже бізнес цей доволі прибутковий. А люди звикають харчуватись нашвидкоруч, при цьому мало замислюючись над шкодою для власного здоров’я.

  Ресторани швидкого харчування вперше з’явилися в Америці майже сто років тому. Нині ж середня вага дорослої людини у США складає 100 кг. Майже чверть населення страждає надмірною вагою або навіть ожирінням, причому це стосується не лише дорослих, а й дітей. У нашій країні ситуація не настільки гостра, але все йде до того, з чим наполегливо боряться у Штатах.

   

   

  Чому шкідливий фаст-фуд?

  У мене була нагода попрацювати на кухні одного з ресторанів швидкого обслуговування в Івано-Франківську. На власні очі бачила, як фарш для котлет готують не завжди зі свіжого м’яса. Працівники не слідкують за чистотою, часто забувають помити руки, прослідкувати за якістю продуктів, не прибирають після закінчення робочого дня.

  У їжі з фаст-фуду дуже багато холестерину, хімічних добавок, емульгаторів, що підсилюють смак. Відтак людина, яка часто споживає таку їжу, матиме серйозні проблеми зі здоров’ям. Проблеми виникають також під час швидкого прийому їжі – жадібне поглинання ніяк не сприяє гарному травленню і стає причиною захворювань внутрішніх органів.

  У фаст-фуді використовуються продукти з великою кількістю вуглеводів, за рахунок чого підвищується калорійність страв. А ще харчові добавки, що здатні "обдурити" смакові рецептори людини. Газовані напої містять замінники цукру, які посилюють спрагу. Все це впливає на апетит. Як стверджують лікарі, уся ця їжа провокує розвиток діабету, руйнує клітини мозку, вражає імунну систему, викликає гіпертонію, сечокам’яну та жовчокам’яну хвороби, захворювання шлунково-кишкового тракту, псується шкіра, з’являються прищі та складні форми алергії.

  Ціни на "швидку" їжу

  Загалом середнє меню складається з бургера, картоплі-фрі та кока-коли. Це приблизно 42 гривні. Це спростовує думку, що "швидка" їжа є дешевою. Проте відвідувачів у таких закладах багато. То чому ж люди не їдять в інших кафе чи ресторанах, де готують смачні обіди за нижчою ціною? Багато людей просто не звикли довго чекати на своє замовлення, адже завжди кудись поспішають. Студентам також подобається харчуватись в фаст-фудах – це швидко, смачно та не вимагає очікування. А ще в хороших закладах зазвичай багато відвідувачів, тому вільних місць не вистачає.

   

   

   

  Чому фаст-фуд так люблять діти?

  Серед відвідувачів закладів швидкого обслуговування багато дітей, які з апетитом з’їдають великі порції. Невже фаст-фуд смачніший від домашньої іжі? Справа в тому, що дітям подобається все яскраве, незвичне. Виробники користуються цим і впливають на свідомість дітей барвистою упаковкою та насиченими кольорами, що викликає бажання з’їсти більше. Та від такої їжі через короткий час виникає відчуття голоду, тому що це «мертва» їжа, яка складається з вуглеводів. Вона руйнує баланс гормонів та сповільнює обмін речовин.

  "На сьогоднішній день багато дітей харчуються у фаст-фудах, з задоволенням ласують дуже смачною, на їхню думку, їжею, не підозрюючи про наслідки. До нас поступають пацієнти із тяжкими захворюваннями шлунково-кишкового тракту, діабетом, гіпертонією, алергіями і багатьма іншими, часто невиліковними, хворобами. Щоб уникнути порушень імунної системи та тяжких захворювань органів травлення потрібно вживати свіжу корисну їжу, багату на білки, залізо, фтор, кальцій та вітаміни, овочі, фрукти, які забезпечують організм корисними речовинами", – рекомендує лікар-ендокринолог Івано-Франківської міської дитячої поліклініки Наталія Ходак.

  Внаслідок споживання такої їжі у дітей формується спотворене уявлення про смак. Батькам слід уважніше ставитись до харчування дітей та підлітків. Важливо поговорити, розповісти підростаючому поколінню про шкідливість їжі з фаст-фуду та заохотити їх до правильного харчування.


  Олена Шумега

  (Visited 251 times, 1 visits today)
 • 180x150