Як на Прикарпатті чотирирічний хлопчик заробив тисячу доларів на лікування батька-фронтовика

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У селі Бистриці Надвірнянського району чотирирічний хлопчик назбирав грошей на операцію своєму батькові, пораненому в АТО. Допоміг випадок. Хлопчина з батьками влітку був на реабілітаційному тренінгу, там почав малювати. Його дитячі картини припали до душі волонтерці з Канади, яка забрала роботи та влаштувала за океаном аукціон, де малюнки розійшлися з успіхом, пише "Галичина".

  4-річний Святослав Косюк за пензлик взявся недавно — цього літа. Відтоді малює усім, що потрапляє під руки. Головні герої його дитячих робіт: український прапор, зелені дерева та сонце. Його малює у двох кольорах — жовтому та чорному. «Чорне сонце відображає те, що у нас в державі неспокійно, — пояснює батько хлопчика військовий Василь Косюк. — Святик розуміє це, бо самим довелось пройти через усі жахіття війни. А ще, було, розповідав йому, що коли прогримлять вибухи і обстріли, то здіймається чорний туман. і сонце тоді виглядає чорним. Цей образ, очевидно, дуже сильно його вразив та запам’ятався».

  Батьки хлопчика кажуть, що навіть не сподівалися, що перші ж малюнки сина допоможуть 30-річному Василеві з грошима на лікування після поранення півтора року тому. Василя Косюка з гірського села Бистриці на фронт призвали навесні 2014-го. А вже наприкінці літа його було важко поранено, осколками зрешетило все тіло. Волею долі, коли падав на землю, бронежилет прикрив голову. Тож вона єдина, що вціліла і куди не влучили металеві часточки від снаряду. Після цього чоловік пройшов тривале лікування. Спершу в Одесі у судинній хірургії, потім місяці — у шпиталі у Львові.

  Його дружина Надія пригадує розмову з лікарями: «Я просила тоді, щоб його вилікували, повитягали всі осколки, коли вже дають наркоз.

  Тоді лікарі відмовились, пояснювали, що організм може не витримати на операційному столі такого обсягу втручання, бо осколків було надзвичайно багато. Поранені були руки, ноги, спина — словом, все тіло».

  Нині у тілі Василя ще залишились понад 20 осколків, які постійно дають про себе знати. Чоловік зізнається, особливо відчуває ці шматки металу, коли має змінюватись погода. Тоді ниє усе тіло. Тому без лікарської допомоги тепер не може обійтися. «Лікуємо, як можемо, — розповідає дружина Надія. — Дотепер Василь щомісяця проходив лікування, бо дуже зле почувається. Реагує на погоду. Чи, бува, як різко смикне рукою або ногою, то одразу відчуває осколки».

  Щоби позбутися залишків металу, на Василя чекає ще не одна операція. У простої сільської родини, де дружина — вчитель у місцевій школі і є мала дитина, з грошима не густо. Тож дозволити собі комплексне тривале лікування не могли, допоки не допоміг чотирирічний Святослав.

  «Усі малюночки, які Святик намалював, у Канаді були продані на аукціоні. і тут є 1050 канадських доларів, які передала канадська громада Василеві на лікування», — сказала волонтер-психолог Наталка Чаплинська, коли передала молодій родині конверт із грошима. За її словами, це стало можливо завдяки випадку: «Трапилось так, що до мене в гості приїхала представниця української діаспори в Канаді Наталка Ленстра. Вона тоді й поїхала зі мною до Косова, де ми приймали родини бійців АТО на психологічну реабілітацію. Захотіла подивитись, як це працює. А Косюки не мали де залишити маленького сина, тож взяли хлопчика з собою. Так з ним познайомились усі, а особливо прикипіла душею до нього моя колежанка з Канади. Вони разом гуляли, малювали. Тоді вона й подала ідею забрати роботи та провести аукціон за океаном».

  Загалом на аукціоні в Канаді виставили два десятки дитячих малюнків. Волонтери зізнаються: такого успіху не очікували, бо це була швидше «авантюра», ніж спланована акція. Але тепер таку ініціативу збираються продовжувати. А Святик тим часом все частіше береться за пензлик і мріє бути в майбутньому, як стверджує його батько, військовим. Каже, йому до вподоби форма, а ще хоче «віддячити» ворогам за те, що через них тато опинився на лікарняному ліжку.

   Автор: Оксана ТИМОРСЬКА

  (Visited 31 times, 1 visits today)
 • 180x150