Дев’ять найгарніших вулиць Івано-Франківська

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Маленьке і надзвичайно колоритне містечко Івано-Франківськ. Одна із туристичних родзинок Західної України. Це місто – приклад того, як буквально за кілька років можна змінити вигляд вулиць, парків та навіть маленьких сквериків. Затишне місто вже стало улюбленим для багатьох туристів, і вони повертаються сюди знову і знову, щоб поблукати вуличками міста. А їх тут – не багато, не мало, 500. Кожна має свої особливості, родзинки та затишні місцинки. У місті, поруч із сучасними будівлями, часто можна зустріти пам’ятки архітектури. Зокрема у стилі початку 20 століття – арт-нуво.

  Що ж, помандруємо вулицями Івано-Франківська. Сайт IGotoWorld.com підготував для вас список вулиць, якими варто прогулятись у цьому західному містечку. Гайда!

  ВУЛИЦЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

  Найвідоміша вулиця Франківська. Хоча серед місцевих вона більше знана під назвою «Стометрівка» чи просто «Сотка». Вулиця насправді має довжину 450 метрів, а «сотка» – це її початок, у центральній частині міста. Тут вдосталь цікавих місць. Зокрема ковані скульптури, найвідоміша – Дерево щастя. А чотири кам’яниці тут утворюють Банківський квартал. Розпочинається вулиця з фонтану перед готелем «Надія» і виходить на Вічевий майдан із двокаскадним фонтаном.

  Джерело фото: dimrekord.pp.ua.

  Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують тролейбуси № 2, 3 та маршрутка № 44.

  ВУЛИЦЯ ВАЛОВА

  У минулому вулиця носила назву Гетьманські вали. Тут і справді збереглися залишки валів і бастіонів. Тому і вулицю містяни просто називають «Вали». Часто тут призначають зустрічі біля пам’ятного знака «2000 років від народження Христа». А прогулюються алеями, які розміщуються на різних рівнях. Зовсім поруч біля «валів» – палац Потоцьких.

  Джерело фото: panoramio.com, автор – volnat.

  Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують тролейбуси № 1, 2, 6.

  ВУЛИЦЯ МИХАЙЛА ГРУШЕВСЬКОГО

  Це адміністративний центр міста, адже тут розміщені міськвиконком, будівля обласної ради й обласної адміністрації. Поруч – монументальні скульптури Кобзаря та цимбаліста. Також –Окружна фінансова дирекція, старі будинки страхової компанії та банку, будівля «Просвіти» (колишнього товариства «Сокіл»). До слова, у будинку № 6 наприкінці 19 століття вперше у місті відбувся кінопоказ.

  Джерело фото: karpaty.life.

  Як дістатися: із залізничного вокзалу можна піти пішки через вулицю Грюнвальдську.

  ВУЛИЦЯ НИЗОВА

  Затишна і невеличка вуличка. Тут ще й досі збереглися залишки валів. Не всі туристи знають, але на Низовій є лазня, яку пов’язують з ім’ям Івана Франка. У ній провели віче радикали на чолі з українським письменником у 1892 році. Так і увійшла звичайна лазня в історію. Вуличка – зовсім невеличка, проте є тут сквер, де можна прогулятися у погожу погоду. На Низовій також розмістився Обласний художній музей.

  Джерело фото: kartagoroda.com.ua.

  Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують автобус № 22, маршрутка № 42 і тролейбус № 1.

  ВУЛИЦЯ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

  Віднедавна вулиця стала пішохідною. Приваблює вона своєю зеленню, особливо влітку, коли тут цвітуть пахучі липи. У будинку № 11 колись була Станіславська семінарія. Поруч – Прикарпатський національний університет та колишня єпископська резиденція. Вулиця веде доміського парку імені Шевченка.

  Джерело фото: wikipedia.org, автор – Investigatio.

  Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують маршрутка № 26, автобуси № 28 та 38.

  ВУЛИЦЯ ІВАНА ФРАНКА

  Стара зелена вуличка, на якій можна придбати колоритні сувеніри у невеличких магазинчиках. Тут дуже комфортно гуляти влітку у спекотну пору, адже липи і каштани затіняють вуличку від пекучого сонця. Це одна із найдавніших вулиць, відома з 18 століття. На Франка зведено аж три школи, одна з них – дуже красива. Важко повірити, що це звичайний загальноосвітній заклад № 5. А ще важче – що колись у цій будівлі була в’язниця. Кілька років тому в закладі під підлогою знайшли людські рештки! Мабуть, вони належали колишнім в’язням.

  Джерело фото: kartagoroda.

  Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують маршрутка № 26, автобуси № 38 та 40.

  ВУЛИЦЯ ГЕТЬМАНА ІВАНА МАЗЕПИ

  Колишня цісарська дорога. Відома з 1798 року. Тоді вона вела зі Станіслава (колишня назва Івано-Франківська) до селища Лисець. Одна із найдовших вулиць міста веде до парку імені Шевченка та однієї з найгарніших локацій Франківська – міського озера та мосту до острова Кохання. Також на вулиці Мазепи знаходиться Музей карпатського опришка Олекси Довбуша. Неподалік вулиці розташована пам’ятка державного значення – Станіславський некрополь.

  Джерело фото: wikipedia.org, автор – Investigatio.

  Як дістатися: із залізничного вокзалу курсують маршрутка № 26, автобуси № 22 і 28.

  ВУЛИЦЯ ГРЮНВАЛЬДСЬКА

  Прогулятися на вулиці можна у скверику, до речі, зелену зону розбили перед Домом правосуддя. Це одна із найкрасивіших будівель у місті. Не обійшлося і без духовної споруди на вулиці – Свято-Троїцького кафедрального собору. Про початок 20 століття на вулиці нагадують два одноповерхові особняки 1900 року. Надзвичайно гарно виглядає і готель з екзотичною назвою «Аускопрут» – пам’ятка архітектури.

  Джерело фото: wikimapia.org.

  Як дістатися: знаходиться поруч із залізничним вокзалом, тож далеко йти не доведеться.

  ВУЛИЦЯ ТАРНАВСЬКОГО

  Одна із найулюбленіших вулиць місцевих фотографів. Їх сюди приваблює архітектура кінця 19 століття. Цей затишний куточок міста знаходиться поблизу вокзалу. Автентичні будинки, затінені зеленими липами, – гарний фон для світлин, особливо весільних. Також тут є і місцина, яка зберігає історію – Музей визвольних змагань Прикарпатського краю. А ось так затишно виглядає місцевий дитячий садочок.

  Джерело фото: wikipedia.org, автор – Investigatio.

  Як дістатися: вулиця знаходиться поруч із вокзалом, тож далеко йти не доведеться.

  Оскільки місто невелике, то радити готелі чи хостели на кожній вулиці немає сенсу. Достатньо буде оселитися неподалік центральної частини. Весь перелік готелів та апартаментів можна переглянути за посиланням.

  Як бачите, маленьке місто теж може неабияк вразити. А великий плюс міст, у яких немає мільйонів мешканців, – це комфорт і затишок. Адже кожен куточок – на відстані витягнутої руки. Часто можна навіть не користуватися громадським транспортом, просто гуляти пішки та оглядати найкращі місцини, щоб нічого не пропустити. Й Івано-Франківськ – гарний цьому приклад. Тож не баріться, збирайте валізу та гайда до старого Станіслава!

   

  (Visited 77 times, 1 visits today)
 • 180x150