«ЯНГОЛИ ПОРУЧ» відзначають ювілей: 5 років поруч з дітьми Яблунівської школи-інтернату

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Постійні учасники, старші та молодші волонтери та гості проекту «ЯНГОЛИ ПОРУЧ» переконані в тому, що кожна дитина має право бути щасливою, навчатися та розвивати свої таланти. Проблема соціального сирітства одна з найболючіших для суспільства, в якому між багатими та бідними прірва. Допомогти дитині, котра офіційно не є сиротою, проживає в малозабезпеченій, часто неповній сім’ї, де підростає ще 10-13 дітей – майже неможливо. Тут діти стають заручниками способу життя цілої родини (часто офіційними опікунами є тітки чи ще хтось з кровних родичів), неосвідченості, шкідливих звичок, байдужості чи невміння любити. Відтак ці діти часто мають проблеми зі здоров’ям, відстають у розвитку та навчанні і живуть не з сім’єю, а в школах-інтернатах.

  «Таких «янголят» в нашій державі багато, але їх наче не існує, їх не помічають, про них не говорять, а якщо і говорять, то згадують лише стереотипи та посилаються на статистику злочинів, в громадах дітей з особливими потребами стороняться. А вони поруч, завжди поруч, треба тільки захотіти побачити в кожному перш за все ЛЮДИНУ, побачити, що в цих дітях багато світла, потреби в любові та підтримці. Насправді вони хочуть навчатися, мати хобі, друзів та планувати своє майбутнє. Проблеми інтернатівців не є особливими потребами. Це потреби усіх дітей нашого часу: діти хочуть довіряти дорослим і не боятись жити», – каже координатор Освітньо-благодійного проекту «ЯНГОЛИ ПОРУЧ» Ореста Возняк.

  Вже 5 років учасники Освітньо-благодійного проекту «ЯНГОЛИ ПОРУЧ» опікуються і дружать зі школярами Яблунівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату.

  Актив проекту завжди намагається допомогти школярам-інтернатівцям зробити крок до себе: повірити в свої сили, спробувати себе в різних сферах діяльності, попрацювати в новому колективі зі студентами-волонтерами, почути історії росту від успішних людей різних професій (програмістів, дизайнерів, науковців, спортсменів, медиків, танцюристів, співаків) та надихнутися ними. Адже розпізнавши свої дари-таланти, навчаючись та працюючи над собою значно легше крокувати в непростий дорослий світ.

  Навіщо чекати державного чи релігійного свята, щоб зустрітись з друзями? Краще прийти в будній день, коли так мало підстав для радості.25 листопада 2016 року колектив Освітньо-благодійного проекту «ЯНГОЛИ ПОРУЧ» успішно реалізував чергову навчально-розвиваючу програму «КРОК ДО СЕБЕ. КРОК У СВІТ». Програма передбачала проведення індивідуальних та групових занять у всіх класах.

  До участі в освітньо-благодійній акції були запрошені студенти та викладачі Івано-Франківського базового медичного коледжу, майстер художньої мозаїки Олег Дунаєвський (Студія «Міф»), сертифікований викладач Девдан йоги по міжнародній сертифікації Марта Чорна (Засновник «Ваша студія Yogi»), художники-дизайнери Наталія Бойчук (Студія-магазин «АртХатка») та Христина Дирів, танцюрист Любомир Гриджин (переможець міжнародних конкурсів). Спільними зусиллями фахівців та волонтерів ми зуміли провести майстер-класи по виготовленню новорічних іграшок з дерева у техніці декупажу та іграшок з фетру, тренінг з першої медичної допомоги, майстер-клас з мозаїки «Синичка», рухливі ігри та веселі старти, вікторину, а також індивідуально попрацювати з дітками молодшої школи (читання, ліпка, колаж, постановка казки, малювання).

  Часто запитують: що важливіше провести час в спілкуванні з дітьми чи передати дітям необхідні речі? Звичайно, дітям найбільше не вистачає тривалих щирих стосунків з людьми, тому найцінніше, що ми можемо їм подарувати – це наш час і наша присутність. Коли старший друг поруч, не так страшно готуватись до дорослого життя поза школою-інтернатом, коли сумно можна пригадати про які хобі розповідали студенти, повернутись в настрій свят, які готують волонтери, в скрутній життєвій ситуації можна звернутись за порадою до старших друзів з ОБП «ЯНГОЛИ ПОРУЧ».

  Окрім освітньої складової програма передбачала і благодійну акцію. До збору матеріальної допомоги долучилось чимало студентів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, студенти Івано-Франківського державного медичного університету, містяни Івано-Франківська та небайдужі люди з інших міст, зокрема: свіжі фрукти для дітей придбала команда РУБІ-ROID компанії SoftServeCareer, засоби гігієни подарували учасники «Ваша студія YoGi». Також волонтери роздали дітям канцтовари, багато цікавих книг, теплий одяг, взуття в доброму стані, іграшки. А з нагоди п’ятиріччя дружби з дітьми та роботи Освітньо-благодійного проекту «ЯНГОЛИ ПОРУЧ» загалом добровольці пригощали дітей тортом.

  Спільна трапеза, ігри, неспішна робота в творчих майстернях, спілкування з друзями-волонтерами впродовж цілого дня створюють особливу атмосферу родинного свята. Тому прощаючись з дітьми, старші волонтери добре знають, що обіцянка повернутися – це відповідальність. Бо так як вміють чекати обділені ласкою діти, не вміє чекати жоден дорослий.

  Зв’яжіться з нами!

  Староста Освітньо-благодійного проекту "ЯНГОЛИ ПОРУЧ" – Мельник Анастасія – 098 0684901.

  Старший волонтер – Ковтун Юлія – 095 0513215.

  Старший волонтер – Терень Юрій – 066 8939030.

  Координатор проекту – Ореста Возняк – 096 2121935, 0666789463.

  Напишіть нам:
  oresta.voznyak@gmail.com
  angel.near@yandex.ru.

  Ми у соціальних мережах:
  ► vk.com/club_jangolu_poruch
  ► https://www.facebook.com/groups/jangolu/

   

   

   

   

   

  (Visited 103 times, 1 visits today)
 • 180x150