Суд відпустив без застави екс-власника Городенківського цукрового заводу, якого підозрюють у привласненні 800 млн грн

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Миколу Гуту, колишнього голову ради директорів і співвласника агрохолдингу “Мрія”, до складу якого з 2010 року входив і Городенківський цукровий завод (Івано-Франківська область), суд відпустив без застави.

  Про це повідомив прес-секретар Генеральної прокуратури Андрій Лисенко, пише СТИК з посиланням на ЕП.

  Вчора Шевченківський райсуд прийняв рішення відпустити під особисте зобов’язання щойно екстрадованого з Швейцарії до Українии гр. Г. (Микола Гута – ЕП)“, – повідомив він.

  Слідство буде вести Слідче управління ГУ НП м.Києва, а процесуальне керівництво – за столичною прокуратурою“, – зазначив Лисенко.

  Як писав СТИК, 5 листопада Миколу Гуту екстрадували з Швейцарії до України.

  Нагадаємо, в січні 2015 року Микола Гута за запитом української сторони був оголошений Інтерполом в міжнародний розшук. Гуту підозрюють у заволодінні шахрайським шляхом грошей восьми іноземних інвестиційних фондів. За різними даними загальна сума привласнених коштів коливається від 800 млн гривень до понад 100 млн доларів.

  Агрохолдинг “Мрія” заснований в 1992 році Іваном і Клавдією Гут. Микола Гута приєднався до Групи “Мрія” у 2002 році. Групою компаній “Мрія” володіла компанія Mriya Agro Holding Plc, яка була зареєстрована на Кіпрі.

  У свою чергу 80% кіпрської компанії володіла ще одна закордонна структура  HF Assets Management Limited, якою володіла сім’я Гут. Йдеться про Івана, Клавдію, та їхніх синів Андрія і Миколу Гутів.

  Група компаній “Мрія” потрапила в складне фінансове становище  в серпні  2014 року агрохолдинг оголосив технічний дефолт. Загальний борг компанії становив близько 1,3 мільярда доларів.

  У лютому 2015 року контроль над агрохолдингом перейшов кредиторам, які обрали нове керівництво компанії.

  5 листопада стало відомо, що компанія, якою володіє Державний інвестиційний фонд Саудівської Аравії, завершила угоду з купівлі агрохолдингу “Мрія”.

  (Visited 36 times, 1 visits today)
 • 180x150