Трьох високопосадовців Івано-Франківщини звільнено з посад через подвійне громадянство – СБУ

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Контррозвідка Служби безпеки України викрила трьох чиновників органів виконавчої влади в Івано-Франківській області на подвійному громадянстві.

  Посади держслужбовців передбачали допуск до інформації з обмеженим доступом, у тому числі в оборонній сфері, пише СТИК з посиланням на пресслужбу Управління СБУ в Івано-Франківській області.

  Зокрема, виявлено паспорт громадянина однієї з європейських країн у заступника директора департаменту облдержадміністрації.

  Іноземне громадянство мав і високопосадовець Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області. Його посадові обов’язки передбачали доступ до службової інформації в оборонній сфері.

  З паспортом громадянки сусідньої країни ЄС виявилася чиновниця, робота якої була пов’язана з використанням даних інформаційних систем і електронних реєстрів регіонального управління Пенсійного фонду.

  За матеріалами СБУ, викритих біпатридів звільнено із займаних посад. Після оскарження відповідного рішення двома чиновниками, Верховний суд України підтвердив законність їх звільнення з держслужби. Третя порушниця не оскаржувала своє звільнення в судових інстанціях.

  Тривають заходи щодо вивчення обставин перебування цієї категорії осіб за кордоном.

  Довідка:

  Відповідно до Закону України «Про державну службу», у разі встановлення факту наявності у держслужбовця іноземного громадянства, він підлягає звільненню у триденний строк.

  (Visited 109 times, 1 visits today)
 • 180x150