Виборча кампанія з “фекальним запашком”: хто бореться за можливість представляти Івано-Франківськ у парламенті

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Вчора до опівночі кандидати в народні депутати подавали документи в Центральну виборчу комісію для реєстрації.

  Станом на 21 липня в одномандатних виборчих округах зареєстровано 892 претенденти на депутатські крісла в парламенті, з них 30 – в Івано-Франківській області.

  Втім, ця цифра значно зросте, бо ЦВК має 5 днів, щоб прийняти рішення про реєстрацію кандидата або про відмову. А як відомо, багато кандидатів відклали реєстрацію на останні дні, хоча для цього у них був майже місяць.

  Вибори до парламенту стартують вже через місяць. На окрузі №83 (місто Івано-Франківськ без приміських сіл) ЦВК наразі зареєструвала 4-х кандидатів.

  Втім, за інформацією СТИКу ця цифра буде як мінімум вдвічі більша, бо досі не внесені до реєстру кандидати від “прохідних” партій, яких офіційно представляли їхні лідери. Зокрема, “Європейської солідарності” та “Голосу”. Також залишається інтрига з кандидатом від пропрезидентської партії “Слуга народу”. Як відомо, політсила подала до ЦВК документи для реєстрації 199 кандидатів у народні депутати в одномандатних округах лише ввечері 20 липня і не повідомила їх широкому загалу.

  Проте, кандидати-“важковаговики” вже зареєстровані в ЦВК. Експерти прогнозують, що основна боротьба розгорнеться між секретарем Івано-Франківської міськради Оксаною Савчук та діючим нардепом від округу Олександром Шевченком. Однак, понад 50% отриманих Петром Порошенком у другому турі президентських виборів по Івано-Франківську, можуть зіграти на користь підтриманого ним Олексія Петечела, якого позиціонують, як нове обличчя партії “Європейська солідарність”. 

  Хоча цьогоріч виборці демонструють абсолютно неймовірні результати свого волевиявлення ня, а тому нас можуть чекати серйозні сюрпризи.

  Тим більше, що вибір буде, як кажуть – “до кольОру – до вибОру”.

  Перший, хто зареєстрував свою кандидатуру в ЦВК на 83 окрузі став депутат Івано-Франківської міської ради, висуванець від політичної партії “Об’єднання “САМОПОМІЧ” Іван Гарасимко. 34-річний кандидат наразі є заступником директора ТОВ “Західні Енерго Технології”, працював юрисконсультом на ДП ” Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат”. Закінчив юридичний інститут Прикарпатського національного університету.

  Розпочав трудову діяльність на ВАТ ” Коломийський ДОЗ” юрисконсультом. Пізніше працював в Коломийській РДА спеціалістом сектору взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи. У міській раді обіймає посаду заступника голови постійної депутатської комісії з питань містобудування та земельних відносин.

  Наступною кандидаткою є представниця від ВО «Свобода», секретар Івано-Франківської міської ради Оксана Савчук. В “Свободі” кажуть, що її кандидатуру обрали на відкритому голосуванні за кандидатів до Верховної Ради України від команди Руслана Марцінківа. Хоча більшість джерел в партії стверджують, що рішення про її висування Р.Марцінків прийняв і погодив з “вищим керівництвом” вже давно.

  Оксана Савчук – філолог за спеціальністю, свою кар’єру розпочала, як заступник директора з виховної роботи у дитячо-юнацькому пластовому центрі.

  Двічі обиралась депутатом Івано-Франківської міської ради. У міській раді VII скликання була обрана секретарем.

  Є членом Молодіжної організації Станиця Івано-Франківськ Пласту НСОУ та Української жіночої демократичної мережі.

  Наразі навчається в Національній академії державного управління при Президентові України.

  Стала засновником та організатором фестивалю “Каскад Фест. Фестиваль добрих сусідів”, співзасновником та керівником Західного регіону ВГО “Українська жіноча демократична мережа”. Як секретар міськради запровадила ініціативи “Місяць жіночого здоров’я”, введення електронної черги для поступлення дітей до дитячих садків в Івано-Франківську, створення тематичних муралів в Івано-Франківську та еко-рух “Місто квітів”.

  Водночас, значна кількість експертів звинувачує Оксану Савчук у використанні адмінресурсу та бюджетних коштів для проведення виборчої кампанії.

  Головним конкурентом секретаря міськради вважають екс-директора “Буковелю”, чинного нардепа від Івано-Франківська Олександра Шевченка. Його цьогорічна парламентська кампанія розпочалась, вибачте, з лайна. В прямому сенсі цього слова. Нардеп став фігурантом “фекального скандалу”.

  Надвечір 13 червня соцмережею Facebook почало поширюватись відео, на якому Олександр Шевченко, роздягнувшись до пояса, намагається витерти з себе бруд. Водночас автор відео за кадром зловтішається:

  «От облили, народного депутата гімном, Сашу Шевченка. Саша, це за що? За те, що ти гімном людей поливаєш?».

  Дещо пізніше того ж дня Олександр Шевченко розмістив відео на своїй сторінці у Facebook, де пояснив, що трапилося. За словами нардепа, так його намагалися усунути з передвиборчої гонки.

  Начебто, у парку йому призначили зустріч керівник будівельної компанії M Group Developmen Іван Мельник та його діловий партнер Мирослав Кальян, відомий, за словами Шевченка, в книмінальних колах за прізвиськом “Патлатий”.

  “Я зустрівся з Іваном Мельником і цим його партнером-бандитом. Вони одразу ж почали погрожувати мені. Вимагати, щоб я не висувався до Верховної Ради України від міста Івано-Франківська, бо в окрузі, як вони казали, повинен перемогти юрист пана Мельника – Олександр Богачов, якого вони намагаються висунути від партії “Слуга народу”, – розповів політик.

  Друзі!Хочу повідомити вас про події, які сталися сьогодні….Сьогодні вдень мені зателефонував власник іванофранківської будівельної компанії «Мельник Груп Дівелопмент» Іван Мельник. Він запропонував зустрітися, щоб обговорити якісь важливі питання.Чомусь він наполягав на зустрічі в парку Військових Ветеранів, і в присутності якогось свого ділового партнера.Цим діловим партнером, як виявилося, був бандит Мирослав Кальян, відомий в злочинних колах за прізвиськом «Патлатий». Він неодноразово уникав кримінальної відповідальності за скоєні злочини – стрільба, замахи на людей і інше.Чому цей бандит на свободі і не поніс відповідальності за скоєне – це питання до правоохоронців.Але сьогодні про інше.Я зустрівся з Іваном Мельником і цим його партнером-бандитом. Вони зразу ж почали погрожувати мені. Вимагати, щоб я не висувався до Верховної Ради України від міста Івано-Франківська, бо в окрузі, як вони казали, повинен перемогти юрист пана Мельника Олександр Богачов, якого вони намагаються висунути від партії «Слуга народу». Мельник і бандит Патлатий погрожували почати проти мене компанію з оббріхування в засобах масової інформації, в тому числі тих, які належать пану Мельнику. Не подіяло..Тоді вони з вереском опустилися до погроз фізичною розправою мені та моїй родині….І на ці неадекватні викрики я лише у відповідь посміявся. А потім під виглядом працівника комунальних служб міста до нас підійшов чоловік і облив мене з відра брудом.Вони і далі кричали і погрожували…Звичайно що залякати мене ніколи нікому не вдасться. …Я вимагаю в правоохоронних органів надати оцінку діям і погрозам злочинного угрупування щодо народного депутата.Також звертаюся до Володимира Зеленського – пане президенте, прошу вас надати оцінку цим бандитам, які, прикриваючись вашим ім’ям, прагнуть завдяки рейтингу партії «Слуга народу» проникнути в Верховну Раду. Очевидно, що прагнуть вони туди зовсім не для служіння народу, а для того, щоб грабувати народ.Переконаний, що ми всі, франківчани, не дозволимо реалізувати плани цієї бандитської шайки. Все буде добре, друзі! Я переконаний в цьому.

  Опубліковано Олександром Шевченком Четвер, 13 червня 2019 р.

  Як стверджує О.Шевченко, Мельник і Кальян спершу погрожували кампанією з оббріхування його імені в засобах масової інформації, потім почали говорити про фізичну розправу над ним і його родиною, а далі під виглядом працівника комунальних служб міста до них підійшов чоловік і облив його з відра брудом.

  “Звертаюся до Володимира Зеленського: пане президенте, прошу Вас надати оцінку цим бандитам, які, прикриваючись Вашим ім’ям, прагнуть завдяки рейтингу партії “Слуга народу” проникнути до Верховної Ради. Очевидно, що прагнуть вони туди зовсім не для служіння народу, а для того, щоб грабувати народ”, – додав Шевченко.

  Олександр Шевченко, який двічі обирався до Верховної Ради як мажоритарник на окрузі 83, неодноразова потрапляв у скандальні ситуації. В кулуарах Верховної Ради побився з радикалом Олегом Ляшком.

  Також франківський нардеп став фігурантом кількох антикорупційних розслідувань від Руху Чесно. Йому “приписують” захоплення земель під “Буковель”, ремонт доріг за значно завищеними цінами і освоєння мільйонів з держбюджету.

  Зокрема, в одному з журналістських розслідувань йдеться про те, що за період з квітня 2015 по квітень 2018 шевченківська фірма “ПБС” виграла більш як 150 тендерів на суму понад 5 мільярдів гривень. Використовуючи депутатський мандат, ще до впровадження системи “Прозорро”, Шевченко тиснув на тендерні комітети в Івано-Франківську й одержав доступ до комерційної таємниці.

  Коли матеріал оприлюднили, довелося виправдовуватися перед журналістами. Нардеп пояснював, що в документах могли бути підтасовування і махінації, яким він разом із співробітниками підконтрольної фірми вирішив запобігти. Бурхлива та винахідлива діяльність підприємливого нардепа не залишилась поза увагою правоохоронних і контрольних органів. Однак, як тільки починає пахнути паленим, Шевченку тут же починає з парламентської трибуни заявляти про політичне переслідування та розправу над опозицією.

  Ще вже друга передвиборча гонка Олександра Шевченка цьогоріч. Навесні він балотувався в президенти. Шевченко опинився у трійці лідерів президентських перегонів за витратами на телевізійну рекламу. Проте за 100 мільйонів гривень здобув лише 1% рейтингу. До речі, у Франківську він фінішував лише сьомим, отримавши 3652 голоси (3,4%). Під час минулих парламентських виборів на цьому окрузі Олександр Шевченко здобув 39 645 голосів.

  Також відомо, що Олександр Шевченко – давній друг та діловий партнер олігарха Ігоря Коломойського. За інсайдерською інформацією СТИКу, саме Коломойський поставив перед Шевченком задачу будь-що перемогти на виборах. І олігарху потрібен не лише Франківськ, а весь регіон. Коломойський робить одразу три ставки – на Слугу народу, УКРОП та самовисуванців, одна з них мусить стати виграшною.

  Зокрема “представниками” одіозного олігарха стануть:

  Олександр Шевченко, округ №83 (Івано-Франківськ),

  Ігор Фріс, округ №84 (Тисменицький, Тлумацький та частина Галицького району).

  Віктор Шевченко, округ №85 (Калуський, Рогатинський та частина Галицького району).

  Олександр Матусевич, округ №86 (Долинський, Рожнятівський та частина Богородчанського району)

  Микола Палійчук, округ №87(Надвірнянський район, частина Богородчанського, частина Коломийського районів).

  Дмитро Сіреджук, округ №89 (Верховинський, Косівський, Снятинський райони).

  Четвертим кандидатом, зареєстрованим в ЦВК став 72-річни пенсіонер Володимир Тітов. Він вже шостий раз балотується до парламенту. Двічі його висувала Комуністична партія України. Цього разу йде як самовисуванець. Також в 2002 році пробував свої сили у виборах до Івано-Франківської міськради – знову від комуністів. Жодного разу депутатський мандат так і не отримав.

  Тепер про тих, хто заявляв, що йде в парламент представляти інтереси Івано-Франківська, проте в списку кандидатів ще не зареєстрований.

  Від партії “Європейська солідарність” на окрузі спробує свої сили юрист Олексій Петечел. 36-річний член виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради дійсно є новим обличчям у політиці. Із 2006 року і до цього часу викладає в Прикарпатському національному університеті, який сам же і закінчував, кандидат юридичних наук, доцент кафедри Кримінального права.

  Також працює юристом, надаючи послуги у сфері права, тому є не тільки теоретиком, але й практиком.

  Олексій Петечел вважає, що місце в парламенті заслуговують виключно високоосвічені нескомпроментовані політики. Які там займатимуться написанням якісних законів, що допомагатимуть нашій Державі розвиватись у проєвропейському напрямку. На його думку, у Верховній раді зовсім не місце людям, яких лобіюють і підтримують олігархи, або тим людям, які балотуються до парламенту виключно задля своїх бізнес-інтересів.

  Підтримує вступ України до Європейського союзу та оборонного блоку НАТО.

  Партія Святослава Вакарчука «Голос» висунула своєю кандидаткою заслужену артистку України, Галину Баранкевич.

  До цьогорічних парламентських виборів вона не мала стосунку до політики. Франківці знають Галину Баранкевич як співачку та актрису Івано-Франківського облмуздрамтеатру.

  Торік її нагородили медаллю “За заслуги перед українським народом” за ініціативи у створенні лемківської драма-концерту “Вигнані з раю”.

  Ввечері 21 червня пропрезидентська партія “Слуга народу” оприлюднила свій список мажоритарників. В Івано-Франківську балотуватиметься Андрій Сторожук.

  Закінчив Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника за спеціальностями «Цивільне право і цивільний процес: сімейне право, міжнародне приватне право», «Англійська мова та література». Директор комунального підприємства Поляницької сільської ради “Спортивний біатлонний комплекс”.

  Андрій Сторожук – засновник громадської організації “ГРОМАДСЬКИЙ РУХ ОЛЕКСАНДРА ШЕВЧЕНКА “КРАЇНА ГІДНОСТІ І ПРАВДИ””

  Так приблизно виглядатиме виборчий бюлетень у Франківську. Можливо до нього будуть додані ще кілька прізвищ, оскільки ЦВК ще має 4 дні на оформлення реєстрації кандидатів у депутати Верховної Ради.

  Проте, вже зараз зрозуміло, що боротьба буде запеклою і, ймовірно, брудною. Тож “фекальний скандал” у цій гонці може бути лише першим дзвіночком.

  (Visited 2,274 times, 1 visits today)
 • 180x150