Як калуська та богородчанська компанії із чорного списку АМКУ виграють мільйонні тендери

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В 2016 році Антимонопольний комітет України створив “чорний список” з переліком підприємств, які порушили законодавство про захист економічної конкуренції. Через змову на торгах на компанії-порушниці накладаються штрафні санкції, і згідно з законом, вони відсторонюються від участі у публічних закупівлях на три роки.

  Картинки по запросу черный список амку

  Усього в “чорному списку” АМКУ на березень 2019 року 876 компаній. В їх числі фігурантів і 49 підприємств, які потрапили туди за поданням Адмінколегії Івано-Франківського ТВ Антимонопольного комітету.

  Зокрема, в червні 2016 року адмінколегія довела змову двох прикарпатських компаній ТОВ «Альтеко» та ТОВ «Гріненерджі» у відкритих торгах на закупівлю пари та гарячої води (постачання пари та гарячої води), замовником яких є Погонянський психоневрологічний інтернат.

  Картинки по запросу черный список амку

  За порушення конкурентного законодавства обидві компанії мали сплатити штраф та мали б бути відсторонені від участі у публічних закупівлях.

  Проте, як свідчать дані ProZorro обидві компанії успішно брали участь у державних закупівлях, ще й неодноразово перемогли у тендерах, що дозволило їм отримати мільйони гривень від державних установ.

  ТОВ “Альтеко” за останні три роки брало участь у 23 закупівлях, не виграло лише одну. За даними порталу відкритих даних Clarity Project загалом компанія підписала 19 контрактів на загальну суму 13 841 851.42 грн. До слова всі закупівлі компанії – неконкурентні, тобто ТОВ Альтеко було єдиним учасником і угоду підписували на основі переговорної процедури.

  Довідково:

  Переговорна процедура закупівлі – це процедура, що використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками. Під час проведення переговорної процедури закупівлі не проводиться аукціон, відповідно і розраховувати на економію державних коштів не доводиться.

  Тобто, в усіх угодах, де переможцем стала компанія “Альтеко”, економія склала 0%.

  Схожа історія і з ТОВ «Гріненерджі». Компанія стала переможцем у 35 закупівлях, всі – неконкурентні, тож економія також склала 0%. Загалом компанія підписала 30 контрактів на суму 11 243 665.36 гривень.

  Всі послуги компанії надають виключно в Івано-Франківській області.

  До слова, в обох компаній не лише історії схожі, а й власники одні й ті ж самі.

  За даними пошуково-аналітичної платформи YouControl керівником “Альтеко” та “Гріненерджі” є Ігор Карпенко. Список власників також ідентичний – Захарченко Віктор Григорович, Наволовський Ростислав Романович та Карпенко Роман Анатолійович.

  Обидві компанії мають чималий податковий борг – “Альтеко” 616 163 гривень, а “Гріненерджі” 231 898 гривень.

  Також історія компаній рясніє кількома десятками судових проваджень – як господарських, цивільних та адміністративних, так і кримінальних. Зокрема керівнику “Альтеко” інкримінують  зловживаючи службовим становищем при внесенні неправдивих відомостей в розрахунок планових витрат на послуги з теплопостачання в обласному дитячому санаторії “Ясень” імені митрополита Андрея Шептицького.

  Внаслідок чого було завдано матеріальних збитків інтересам держави в особі Івано-Франківської ОДА в сумі понад 100 000 гривень.

  Директора ТОВ “Гріненерджі”, а він до слова той же, що і в “Альтеко”, підозрюють в заволодінні бюджетними коштами при внесенні завідомо неправдивих відомостей для розрахунку планових витрат на виробництво теплової енергії для Погонянського психоневрологічного диспансеру.

  Тож постає питання, як компанії, яким де-юре мають відмовляти в участі в закупівлях, підписують мільйонні угоди маючи таку “строкату” судову та податкову історію? І чим керуються керівники державних установ, з року в рік обираючи надавачами послуг такі “ненадійні” підприємства?

   

  (Visited 534 times, 1 visits today)
 • 180x150