Заробив на «біткоїнах»: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення народним депутатом

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами повної перевірки декларації народного депутата Дмитра Голубова виявило ознаки кримінального правопорушення – незаконного збагачення.

  Обґрунтований висновок щодо виявлення ознак правопорушень затверджений на засіданні Національного агентства та направлений до Національного антикорупційного бюро, пише СТИК з посиланням на прес-службу НАЗК.

  Як зазначають у відомстві, Дмитро Голубов у декларації за 2016 рік задекларував власні та дружини грошові активи на загальну суму в гривневому еквіваленті 14 166 058 гривень, законність походження яких не підтверджено доказами. Депутат пояснив наявність коштів здійсненням різноманітних операцій з криптовалютою «біткоїн», однак жодних документів, які б підтверджували відповідні факти, не надав.

  Нагадаємо, відповідальність за декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб передбачена статтею 366 – 1 Кримінального кодексу України та карається штрафом від двох тисяч п’ятисот (42500 грн.) до трьох тисяч (51000 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

  За незаконне збагачення (стаття 368-2 цього кодексу) передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі. В залежності від становища особи (відповідальне, особливо відповідальне), строк позбавлення волі може коливатись від двох до десяти років.

  Загалом з початку 2018 року Національне агентство направило до правоохоронних органів 79 обґрунтованих висновків щодо декларування недостовірної інформації на суму понад 250 прожиткових мінімумів та ознак незаконного збагачення.

  Довідка СТИК:

  Народився 16 жовтня 1983 року у м. Одеса. З 2014 року – народний депутат України VIII скликання, обраний по одномандатному виборчому округу №136 від Партії «Блоку Петра Порошенка». Член фракції Партії «Блок Петра Порошенка». Член Комітету з питань правової політики та правосуддя.

  У 2005 році, на протязі 5,5 місяців перебував під слідством за звинуваченням у хакерському зломі американських банківських систем і крадіжці 11 мільйонів доларів. Повністю виправданий Солом’янським судом міста Києва, в зв’язку з відсутністю складу злочину.

  На президентських виборах 2014 року Інтернет партія України, яку очолює Голубов, висунула кандидатом Вейдера Дарта Олексійовича.

  Минулого місяця громадська організація «Комітет виборців України» заявила, що Дмитро Голубов був серед тих 14 депутатів Верховної Ради, які не проголосували у парламенті в жовтні жодного разу.

  (Visited 28 times, 1 visits today)
 • 180x150