Зеленського впіймали на “корупції”: НАЗК розглядає повідомлення франківського юриста про порушення закону президентом

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Національне агентство з питань запобігання корупції підтвердило факт отримання повідомлення про можливе вчинення корупційного правопорушення Володимиром Зеленським під час офіційного візиту до Естонії.

  Про це повідомив автор звернення до НАЗК франківський юрист, експерт з антикорупційного законодавства Мирон Дмитрик, пише СТИК з посиланням на Версії.

  “Минуло більше тижня, але Національне агентство з питань запобігання корупції – НАЗК на додатковий запит таки підтвердило факт отримання ними мого повідомлення про можливе вчинення корупційного правопорушення Зеленським В.О., який займає посаду Президента України”, – йдеться в дописі. 

  Дмитрик відмічає, що це “не намагання хайпанути”.

  “Перед законом всі рівні. Більше того, гарант Конституції повинен бути зразком дотримання вимог законодавства. Але якщо особі, яка працює на такій високій посаді, недостатньо диплома юриста, то в його Офісі мали б бути високооплачувані фахівці, які мають слідкувати за такими нюансами і запобігати таким факапам”, – додає юрист.

  Картинки по запросу зеленському подарували велосипед

  Експерт з антикорупційного законодавства додає, що за подібні порушення законодавства України керівників на місцях притягують до відповідальності.

  “Хтось почне волати: “Ой нема до чого домахуватись! Та яка ж то корупція!” ну і т.д. Ну ок. Але чомусь сільських голів за такі ж правопорушення притягують до відповідальності? Тому камон, НАЗК! Покажіть клас і неупередженість. Однак, припускаю, що “клас” буде показаний зовсім в іншому напрямку. В напрямку “заїхати” з теми”, – відмічає Дмитрик.

  Світлина від Мирона Дмитрика.

  Світлина від Мирона Дмитрика.

  Наводимо текст повідомлення, направленого Мироном Дмитриком Національному агентству з питань запобігання корупції

  Повідомлення

  про вчинення корупційного або

  пов’язаного з корупцією правопорушення

  26 листопада 2019 року Президент України Володимир Зеленський перебував з офіційним візитом в Естонській Республіці.

  Під час візиту Президент Естонської Республіки передала Володимиру Зеленському подарунок – електричний велосипед естонського виробництва Amper.

  Зазначена інформація підтверджена також генеральним директором державного протоколу Естонської Республіки Лаурі Бамбусом та розповсюджена в засобах масової інформації України, Естонії та інших країн.

  У зв’язку із вищеописаною подією повідомляю наступне:

  На особу, яка займає посаду Президента України, поширюються обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

  Зокрема, відповідно до статті 23 Президенту України забороняється безпосередньо або через інших осіб одержувати подарунки для себе чи близьких йому осіб від юридичних або фізичних осіб у зв’язку із здійсненням ним діяльності, пов’язаної із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

  Президент України може приймати подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, якщо вартість таких подарунків не перевищує один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка, одноразово. Станом на 26.11.2019 р. – 2007 гривень. Сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не має перевищувати двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки (у цьому році це 3842 грн.).

  Вартість отриманих Володимиром Зеленським подарунків від Президента Естонської Республіки ймовірно є значно вищою, ніж визначені Законом граничні суми. Так, за інформацією зі спеціалізованих інтернет-сайтів з продажу електровелосипедів, орієнтовна вартість подібної моделі складає понад 25000 гривень.

  З огляду на зазначене, в діях Президента України Володимира Зеленського під час отримання 26.11.2019 р. подарунка (велосипеда) від Президента Естонської Республіки Керсті Кальюлайд можуть міститись ознаки корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Окремо відзначу, що, на мою думку, на згаданий подарунок не може поширюватись дія ч.3 ст.23 Закону України “Про запобігання корупції” і він не може вважатись подарунком державі, оскільки є іменним (тобто відверто особистим подарунком), переданий Володимиру Зеленському та отриманий ним особисто.

  Користуючись правами, наданими статтями 21, 53 Закону України «Про запобігання», прошу Національне агентство з питань запобігання корупції здійснити перевірку викладених у цьому повідомленні фактів та, у випадку їх підтвердження, вжити заходів щодо притягнення до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення В.О.Зеленського, який займає посаду Президента України.

  За потреби готовий надати допомогу та пояснення для проведення всебічної та об’єктивної перевірки.

  (Visited 271 times, 1 visits today)
 • 180x150