$1000 за фейк: українців закликають бути обачними в соцмережах

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Аватарки цих людей в синьо-жовтих кольорах. Хоча вони ненавидять Україну. Вони часто пишуть про політику в Україні, однак самі знаходяться в Москві або Санкт-Петербурзі.

  Їхні слова чітко продумані, а стратегія роботи диктується Кремлем.

  Їхня професія – троль.

  Журналісти часто фіксували вплив російських тролів на українців.

  Наприклад, журналіст Лана Самохвалова шукала в Інтернеті розклад заходів до річниці Майдану. Але натрапила на цілу мережу доволі сумнівних патріотів України.

  Дуже чітко, дуже ритмічно ці люди запрошували всіх прийти на Майдан, але мати при собі пляшки запалюючої суміші. І знести владу. Це було системне запрошення до насилля”, – говорить Самохвалова.

  Один із лідерів подібних закликів виходить в Інтернет з Москви. Інший – з Петербургу. Це доказ того, що вони маніпулюють українцями.

  Активістка Людмила Савчук працювала в троль-фабриці. За її словами, тільки в одному офісі переписували новини про Україну в “правильному дусі” та маніпулювали думкою українців в соцмережах понад 400 людей. Зарплата – $1000. Робочий день – до 12 годин.

  Мета – нагнітання ненависті, дискредитація української влади.

  Експерти закликають українців бути обачними в соціальних мережах та не піддаватися на провокації. Кажуть, що насправді розпізнати тролів неважко. Треба перевірити про них інформацію за пошуком.

  Джерело

  (Visited 672 times, 1 visits today)
 • 180x150