Калуш – місто найбільш масового танцю

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Натанцювали на рекорд. Понад півтори тисячі учасників одночасно закружляли у вальсі. Попередній рекорд належав киянам, торік у червні свінг станцювали 1300 осіб.

  “Взагалі чому обрали вальс? Тому що він контрастує на тлі сучасної хвилі танцювання. Є контраст класики, краси, грації, елегантності та вишуканості. У нас є списки, за якими проводився підсумок. І от наша цифра – 1600”, – розповідає хореограф, ініціатор рекорду Юрій Косович.

  Музичним супроводом стала впізнавана мелодія, улюблена багатьма поколіннями шанувальників кінематографу – саундтрек з фільму “Мій лагідний і ніжний звір”. Хореографи поставили спрощений варіант віденського вальсу – доступний навіть для тих, хто ніколи раніше не танцював. Готувалися до рекорду на майстер-класах два місяці.

  “Працювали всюди, де тільки могли і коли могли, з певними групами людей. Десь 20, десь 50, десь 100, а десь 10. І ось так, по крупинці, ми зібрали. У нас танцювали люди від 6 до 80 приблизно років. Основна маса танцюючих, звичайно, це школярі та студенти”, – каже Юрій Косович.

  Серед рекордсменів – кількасот випускників. Свій останній шкільний вальс, який перетворився на перший рекорд, вже колишні школярі практикували на уроках фізкультури. Конкуренцію їм цілком сміливо складала досвідчена малеча. Для 10-річної Христі мама навіть перешила власну весільну сукню. У ній дівчинка, наче маленька принцеса, яка потрапила на великий бал.

  “Я вмію танцювати вальс вже 4 роки. Я танцювала вже давніше, ходила на бальні танці”, – каже учасниця рекорду Христина Плюшко.

  “Я займаюся вже 4 роки танцями. Мені подобається танцювати всі танці, які ми вчили”, – сказала учасниця рекорду Ганна Витак.

  Зупинятися на досягнутому танцівники не збираються. У планах – ще два масштабні танцювальні проекти.
   

  (Visited 38 times, 1 visits today)
 • 180x150