На фестиваль «АртПоле» з’їхалися митці із усього світу

 • 180x150
 • Опубліковано:

  «Артполе» кличе. На Прикарпаття повернувся міжнародний фестиваль етнічної музики та ленд-арту «Шешори». Дійство відбувається вже дев’ятий рік поспіль. Чотири рази фест змінив локацію та двічі назву.

  Цього разу місце прописки – село Уніж на Івано-Франківщині. Сюди з’їхалися гурти з України, Білорусі, Польщі, Чехії, Угорщини, Великобританії, Франції, Австралії, Росії.

  Творча майстерня просто неба запрацювала в Унежі. Чи не першими на фестиваль приїхали знавці трипільської культури. Секретами ліплення глиняного посуду, як це робили наші предки 4 тисячоліття тому, охоче діляться майстри. Щоправда спершу треба облаштувати піч. А це до снаги не кожному, переконаний киянин Іван Трачук.

  В «Яблуневому саду» ніде яблуку впасти. Тут шанувальники автентики розклали намети – такі собі хатки на траві. Одні готують смачний обід у казанку. Інші – милуються принадами Дністровського каньйону.

  Музика та гончарство у поєднанні з дикою природою – це екзотика для іноземців. А розбиті дороги в Україні не відлякують, а навпаки манять, ділиться враженнями гість фестивалю із Варшави Олег Садоришенко.

  "Відсутність цивілізації для Європи це екзотика. В Польщі зайдеш до лісу там рівненькі стежини, кольори жовтий червоний… усе штучно і так нецікаво жити, а тут… умови наближені до естремальних"

  Лідер французького гурту FELOCH після 17 років вдруге на Україні. Досі музикант згадує народні співанки Львівщини. Так, як в Україні у Франції не співають, зізнається фронтмен.

  У свою чергу Фелош презентує традиційну для Франції музику. Соло від лідера на мандоліні під ритми з самого Парижу додали драйву глядачам.

  «АртПоле» – єднає творчих людей. Тут за 5 днів виникають сотні нових ідей та спільних проектів щодо розвитку експериментальної музики, говорить організатор фестивалю Мирослава Ганюшкіна.

  «Артполе» триватиме до суботи за будь-якої погоди. Організатори обіцяють – сумувати не доведеться.

  Оксана Дудій, Наталія Лозовик, служба новин Вежа FM 

  (Visited 35 times, 1 visits today)
 • 180x150