Незвичайні ікони від Іванни Кочмар показали іванофранківцям

 • 180x150
 • Опубліковано:

  18 ікон. Лише кілька з них виконані з дотриманням класичного візантійського стилю, притаманного сакральному мистецтву. Усі інші — наче лялечки: ангел з великими очима примостився на квітці ромашки, у Мадонни з немовлям — майже дитячий вираз обличчя, і навіть Марія-Магдалена має цілком невинний вигляд. Такі образи вражають глядачів — вони суттєво осучаснені і викликають щирий подив та замилування.

  Авторка ікон — Іванна Кочмар. Їх великі глибокі очі — наче віддзералення самої художниці. Каже, це перше, на що звертає увагу, і не лише в мистецтві, але й при знайомстві з людьми. На другому місці за важливістю для неї — руки. Своїми власними за пензля вхопилася уже давно.

  Ось ця ікона, створена як робота для заліку в художній школі, чи не найдавніша в експозиції. Вона має цікаву особливість — у якому б куточку зали не стояв глядач, погляд з образу звернений саме на нього.

  Окремі роботи не подарує і не продасть ні за що й ніколи — до прикладу Янгола-охоронця, якого намалювала для своєї донечки. Є у експозиції ще кілька робіт зі своєю історією, створених персонально для близьких та друзів. А також по одному диптиху та триптиху. Усі ікони написані на дерев’яному левкасі олійними фарбами. Малює художниця щоденно, бо опиратися натхненню просто не бажає.

  Виставку ікон супроводжують авторські поезії. Вони — також невід’ємна частина особистості Іванни Кочмар, педагога-філолога за освітою. У її доробку — не бракує й тематично відмінного живопису та графіки — пейзажів, авангарду та сююрреалізму.

  До слова, частина ікон авторки наразі перебуває у Франції, де мисткиня також незабаром відкриє персональну виставку. 

  24 канал

  (Visited 59 times, 1 visits today)
 • 180x150