Перевізники покидають свої маршрути

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Із вулиць Івано-Франківська зникають пасажирські автобуси. Лише за останній рік із маршрутів зійшло вісім перевізників. Причина – збитки від пільгових перевезень пенсіонерів. У Івано-Франківську, за рішенням мерії, їх возять безкоштовно – з 10-тої до 16 години. Наші кореспонденти з’ясовували ситуацію.

  У приміському селі Микитинці офіційно мешкає понад три тисячі людей. Разом із робітниками тутешніх промислових підприємств та студентами вишів – майже вдвічі більше. Таку велику кількість пасажирів обслуговує всього два автобуси. Але й вони дуже часто сходять із маршруту, бідкаються люди.

  Михайло Грабовецький, пассажир:

  – Не раз приходиться і пішки йти. Аж до траси, до тролєйбуса, поки не дойдете.

  Мешканці віддаленої частини села уже не раз оббивали пороги чиновників із проханням допомогти їм. Адже тут живуть і літні люди, яким не під силу долати кілька кіломЕтрів пішки. І молоді сім’ї, діти яких незабаром підуть до школи.

  Галина Марків, секретар Микитинської сільської ради:

  – Молоді сім’ї, діти їдуть у навчальні заклади, студенти їздять і отут ми найбільше отримуємо скарг, саме з цього мікрорайону. Ця проблема в нас існує існує давно. Перевізники недобросовісно виконують свої обов’язки.

  Перевізники ж кажуть – ледве зводять кінці з кінцями. Дизпаливо подорожчало в кілька разів. А через безкоштовне перевезення пенсіонерів маршрути стали невигідними.

  Степна Луканюк, водій маршрутки:

  – В даний час це від сили 5 чоловік заплатили, а бачте скільки їде. Дуже збитково – солярка дорога, колеса, масла, і т.д., і т.п.

  Із шістдесяти існуючих в Івано-Франківську маршрутів половина – нерентабельні, кажуть перевізники і пропонують владі обмежити кількість пільговикІв-пенсіонерів. Однак їх прохання у міськ-виконкомі наразі не підтримали. Поки питання не можуть вирішити на верхах, люди шукають альтернативу маршруткам.

  Тетяна Яковішак. мешканка села Микитинці:

  – Я уже перейшла на велосипед. Як альтернативу. І поки до зими, холодів, то якраз так стараюся на велосипеді. Тому і встигаю всюди.

  Геннадій Стамбула Ольга Вихованська, Зиновій Афтанас, Новини, ТК Інтер, Івано-Франківськ
   

  (Visited 17 times, 1 visits today)
 • 180x150