В Івано-Франківську стартував щорічний міжнародний фестиваль “Свято ковалів”

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Ковальство без кордонів. В Івано-Франківську стартував щорічний міжнародний фестиваль "Свято ковалів". У ньому беруть участь близько трьохсот майстрів з двадцяти країн світу.

  Зранку ковалі, озброївшись молотами та кліщами, пліч-о-пліч виковують єдину монументальну композицію.

  Перш ніж взятися за метал – намалювали ескіз майбутнього шедевру: це півень – символ Франції. Поруч – яйце. Фонтан, схожий на нього, гості помітили перед ратушею.

  Фаб’єн Монестьє, коваль (Франція):

  – Наша робота символізуватиме єдність духу між ковалями України й Франції. Головне, кування йшло весело. Ми жартуємо? Це створює дружню атмосферу. Коваль не повинен братися за роботу з поганим настроєм.

  Запорізький коваль Олександр Ракшевський бореться із "зеленим змієм". На залізний вузол він зав’язує металеву пляшку.

  Олександр Ракшевський, коваль (Україна):

  – Это насущная проблема для украинца и русских людей. Любое изделие – оно должно запомниться, каким бы нелепым не было бы. Если оно запомнилось – значит отложило отпечаток в подсознании.

  За дійством стежать місцеві й гості. Процес народження краси зі шматка металу – зачаровує всіх. Українці радіють відродженню давнього ремесла.

  Іван Вовк, гість фестивалю:

  – У нас на подвір’ї підковували коней. А потім воно все кудись зникло. І уже у Франківську декілька років поспіль я приходжу сюди і повертаюся в дитинство. І мені приємно, що відбувається це дійство.

  Роман Ткач, гість фестивалю:

  – Дякуємо Вам, що ви робите такі речі, які і око чарують, і мають практичне значення.

  Усі ковані дива, над якими чаклують майстри, кріпитимуть на отаку металеву арку. Її ковалі збираються подарувати місту рівно за рік. Тоді Івано-Франківськ святкуватиме 350-річчя.

  Іванна Янчук, журналіст:

  – Не залишиться Івано-Франківськ без подарунку і цьогоріч. Ось ця монументальна композиція "Круговерть ковальських міст" – минулорічна робота ковалів з усього світу. Покататися на ній віднині має можливість кожен охочий.

  Іванна Янчук, Сергій Попович. Перший Національний. 

  (Visited 54 times, 1 visits today)
 • 180x150