Військову кінозйомку Станіслава після окупації покажуть іванофранківцям

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Івано-Франківськ повоєнний і в сучасному відеоформаті. Військову кінозйомку Станіслава після окупації покажуть іванофранківцям. Кіноплівки, відзняті армійськими кореспондентами в 44-ому році, припадали пилом в архівах Краєзнавчого музею. Нині до осучаснення хроніки залучили фахівців київської кіностудії Довженка.

  Потягом "Львів-Івано-Франківськ" раритетні бобіни повернули до обласного центру. Архівне кіно віднайшли не випадково. Її планують використати в іншому відеофільмі про 100-літню історію Пласту на Прикарпатті.

  Аби адаптувати стару кінохроніку Станіслава до сучасної телеапаратури, раритетні кадри довелося реставрувати та оцифровувати. Нині архівні бобіни повернули у сховище Краєзнавчого музею.

  Одинадцять хвилин відео. На кадрах – перші дні визволення міста від фашистської окупації. Колона солдатів на станіславській "сотці". Їх зустрічають мешканці міста. Обабіч – трофейні німецькі "мерседеси". Це – транспорт офіцерів німецького гарнізону. Кінооператор зафільмував напівзруйновану Ратушу. Її фасад знищено прямим попадання снаряду. Підірваний міст через Бистицю. Рота солдатів заледве долає зруйнований перехід. Залізничний вокзал після артилерійського обстрілу.

  Як виглядав тодішній Станіслав донині не знав ніхто. На польських чи австрійських поштівках, які збереглися до наших днів, зазвичай зафіксована парадна частина міста. А от так звані "трущоби", ремісничі квартали, в офіційні кадри не потрапляли.

  Кінохроніку післявоєнного Станіслава планують презентувати іванофранківцям. А бобіни з плівкою з надписом "Станіслав. 1944-ий" і далі зберігатимуть у "золотому" фонді історії Івано-Франківська.

  ВЕЖА 

  (Visited 59 times, 1 visits today)
 • 180x150