Відомий блогер Ігар Тишкевич підрахував, скільки трофейної техніки російських окупантів захопили українські війська з 01.09 до 10.09.
Про це він написав у своєму Facebook.
“Вирішив підрахувати віджате, використовуючи сервіс oryxspioenkop. При цьому рахував саме віджате, то що на ходу, як мінімум. За початкову позначку взяв дату 1.09. фінальна-10.09. При цьому варто пам’ятати, що колектив згаданого ресурсу повинен знайти фото, проаналізувати, верифікувати і викласти на сайті. Тобто реальні цифри за першу декаду вересня можуть бути більше. Друге зауваження – не все віджате фотографують”, – написав він.
Підсумок його підрахунку такий:
- Віджатих танків (які на ходу) – 19 штук. З них Т-72 (Б і БА) – 3 штуки, Т-72 Б3 зразка 2011 р. – 9, Т-72 Б3 зразка 2016 – 6, Т-80БВ -1.
- Віджатих БМП і БМД – 35 штук. З них БМП-1 8 шт, БМП1 АМ 1 шт, БМП-2 20 штук, БМП 3-3 шт, БМД -2 3 штуки.
- Віджатих БТР 21 штука. З них БТР 80 – 7, БТР-Д (десантний) – 3, БТР 82А – 11.
- Є люб’язно подаровані МТЛБ в кількості більше 20 штук.
“Ще раз – це те, що на ходу – сів і поїхав (що захисники України і робили), пошкоджених і кинутих одиниць не менше. Але це поїде вже після невеликого ремонту”, – уточнив блогер.
