Військовий з Івано-Франківська Вадим «Фізик» розповів про роботу в команді безпілотних систем підрозділу «РІЙ»

Військовий з Івано-Франківська Вадим «Фізик» розповів про роботу в команді безпілотних систем підрозділу «РІЙ»

Військовий з Івано-Франківська Вадим із позивним «Фізик» розповів, як зі служби у відділенні РЕБ перейшов до команди безпілотних систем підрозділу «РІЙ». Він також поділився спогадами про перший бойовий виліт із ретранслятором на борту «Мавіка».

Вадим на псевдо «Фізик» є начальником ремонтної майстерні БПАК підрозділу «РІЙ». Він народився та виріс в Івано-Франківську. У батальйоні спочатку потрапив до відділення РЕБ, а згодом став частиною команди безпілотних систем. Його історію опублікували на сторінці 102 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщини.

У майстерні «Фізик» разом із побратимами готує борти до роботи, виготовляє ретранслятори та наземні станції, а також впроваджує нові технології. За його словами, команда регулярно вирішує десятки технічних завдань, від яких залежить ефективність бойової роботи підрозділу. Військовий наголосив на необхідності постійного навчання під час виконання таких задач.

«Гнучкість, адаптивність і наполегливість – це те, що сьогодні забезпечує перевагу. Тому ми багато працюємо і постійно вчимося», — говорить військовий.

Вадим пригадав перший бойовий виліт, під час якого на борту «Мавіка» був ретранслятор. На позицію він вирушив як технічний спеціаліст, однак, спостерігаючи за роботою пілотів, попросився виконати завдання самостійно. Після підготовки обладнання він підняв дрон у повітря та виконував роль утримання ретранслятора в заданій точці.

«Встановив ретранслятор, перевірив батареї, зловив супутники й підняв дрон у повітря. Вперше побачив поле бою з висоти: десь працювала артилерія, десь палала техніка. Моє завдання було простим – тримати ретранслятор у потрібній точці», — згадує «Фізик».

Під час польоту дрон почало зносити вітром, а заряд батареї поступово знижувався. Попереду працювали FPV-екіпажі, які залежали від ретранслятора. «Фізик» розповів, що в таких умовах потрібно було втримувати висоту й напрямок та не завершити роботу раніше запланованого часу.

«Тримай висоту. Тримай напрямок. Не можна відвернутися чи піти раніше, бо тоді завдання буде зірване», — розповідає військовий.

Після виконання місії він почав повертатися, але, за його словами, техніка не витримала: екран посірів, зв’язок зник, а «Мавік» із ретранслятором був втрачений. Вадим зазначив, що тоді було шкода і що він усвідомив: досвід коштує дорого.

Вадим називає війну також постійним розвитком і пошуком рішень. Він закликає підтримувати підрозділи безпілотних систем і долучатися до зборів, пов’язуючи ефективність на фронті з наявними ресурсами. Окремо він звернув увагу на потребу в спеціалістах у війську.

«Не варто чекати, поки за вас вирішать. У війську критично бракує спеціалістів. Обирайте підрозділ, обирайте справу, в якій будете найбільш корисними, і приходьте саме туди», — говорить «Фізик».