Західні країни повинні будуть вдатися до серйозних дій, навіть до введення військ НАТО, в тому випадку, якщо Росія спробує захопити нові території України.
Про це заявив президент Чехії Мілош Земан.
"У той момент, коли Росія вирішить розширити свою територію за рахунок східних земель України, необхідно буде переходити від слів до справи", – сказав він.
Він заявив, що в такому випадку буде ратувати за бойову готовність з боку НАТО, зокрема, можливо, за введення сил альянсу на територію України.
"Я ніякий не бойовий яструб, але спроба захоплення східних територій України – це для мене та риска, яку не можна переступати. Але якщо вона буде перетнута, я з мирного голуба перетворюся в людину, що закликає до найсуворіших санкцій", – наголосив він.
Як повідомлялося раніше, Чехія не стала допомогати українській армії. Чеський уряд виділив на допомогу Україні 2,5 млрд доларів, але це не включає військову допомогу.

