Україна через подання позовів до міжнародних судових інстанцій спробує добитися того, щоб самопроголошені Донецька і Луганська народні республіки (ДНР і ЛНР) були визнані терористичними організаціями. Як повідомляє прес-служба президента України Петра Порошенка, про це глава держави заявив на зустрічі з главою МЗС Нідерландів Франсом Тіммермансом, який прибув в Києв у зв’язку з катастрофою «Боїнга».
«Я впевнений в тому, що суд над терористами має відбутися обов’язково», – заявив Порошенко.
На борту лайнера авіакомпанії Malaysia Air, який розбився 17 липня в Донецькій області, перебували 192 голландця. За словами Порошенка, українці зараз несуть квіти в посольство Нідерландів в Києві і висловлюють співчуття родичам і близьким загиблих.
Франс Тіммерманс, в свою чергу, висловив стурбованість складною обстановкою, яка склалася зараз на місці падіння «Боїнга». «Ми шоковані новинами про те, що тіла [загиблих] можуть переміщати з місця на місце», – заявив міністр.
На місці трагедії в суботу почали працювати українські експерти-криміналісти. Там же знаходяться і спостерігачі спеціальної місії ОБСЄ, які також намагаються вести огляд уламків літака і останків загиблих. Як зазначив «Інтерфакс-Україна» представник місії Майкл Боцюрків, зараз європейським фахівцям надано «трохи більше доступу, ніж напередодні», проте їх діяльності як і раніше перешкоджають озброєні особи. «Ми – неозброєні цивільні особи, тому не можемо вимагати чогось від озброєних людей», – додав він.
«Боїнг-777» державної авіакомпанії Malaysia Airlines знищили бойовики в Донецькій області України ввечері 17 липня. Всі 298 осіб, що знаходилися на борту, загинули.

