Путін загруз зубами в Донбасі – Віра Кобалія, екс-міністр економіки Грузії

Про це заявила екс-міністр економіки Грузії, додавши, що Захід боїться, що від безвиході російський президент може зважитися на що-небудь божевільне.

"В останні місяці мені доводилося багато бувати і на Заході, і в Азії, і всі аналітики і політологи, з якими мені вдалося поспілкуватися, сходяться на думці, що Путін застряг в Донбасі, як в болоті. І, якщо чесно, вони бояться, що від безвиході він може зважитися на що-небудь божевільне. Путін усвідомлює, що у нього не залишилося способів вийти з ситуації, що склалася без втрат, тому він все більше і більше нагадує загнане в кут тварина.

Не думаю, що на Заході всерйоз вірять у можливість ядерної війни, але високий рейтинг Путіна всередині країни змушує їх бути обережним. Крім того, західні лідери не знають, як російський президент може відреагувати на наростання економічних проблем в РФ і продовження падіння цін на нафту.

Звичайно, Україна теж опинилася в дуже важкому становищі – навіть якщо говорити виключно про економічну складову. Але в той же час у вашої країни дуже багато підтримки за кордоном. Деякі політики не можуть говорити про це в пресі, але абсолютно всі, з ким мені довелося поспілкуватися в Америці – і республіканці, і демократи – підтримують і Україна, і нинішній уряд. Сподіваюся, з часом ця підтримка переросте і в фінансову допомогу, і в сприяння в інших сферах. У довгостроковій перспективі всі вірять, що Україна впорається з труднощами і стане повноцінною частиною Європи.

Що до Росії, то її Захід хоче дотиснути санкціями, але намагається робити це неявно, щоб не провокувати Путіна. Я з цим не згодна: чим швидше приймаєш рішення – тим краще буде результат. Крім того, я вважаю, що Захід вже давно повинен був допомогти Україні зброєю.

У той же час треба розуміти, що Захід зараз переживає власний внутрішній політичну кризу через відсутність сильного лідера. Саме хаос всередині самого Європейського союзу не дозволяє країнам Заходу надати Україні підтримку в тих масштабах, в яких вона необхідна", – розповіла Віра Кобалія, екс-міністр економіки Грузії