У школах Івано-Франківської області проведено відпрацювання дій в умовах евакуації

4 березня у всіх школах Прикарпаття проводилося відпрацювання практичних дій (евакуації) в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

Так, сьогодні директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віктор Кімакович відвідав природничо-математичний ліцей в Івано-Франківську, де мав змогу особисто ознайомитися з відпрацюванням нормативу.

Евакуація розпочалася о 12.00 після звукового сигналу сирени. В цей час вчителі сформували дві колони із 340 учнів ліцею, які почали злагоджено рухатися у безпечне підвальне приміщення. Координували навчальну евакуацію вчителі разом із черговим класом. Навчання тривало близько чотирьох хвилин. Одразу після евакуації директор ліцею Мирослав Бідичак провів з учнями роз’яснювальну роботу. Він акцентував увагу на тому, що такі навчання будуть відпрацьовуватися у ліцеї й надалі. Зокрема, моделюватимуться форс-мажорні обставини, коли зникатиме електроенергія і використовуватимуться акумуляторні світильники.

На переконання Віктора Кімаковича, мета проведення подібних заходів у навчальних закладах полягає, насамперед, у збереженні життя та здоров’я дітей. За словами управлінця, враховуючи непередбачуваність розгортання подій в нашій державі, потрібно максимально напрацювати комплекс дій, які стануть у нагоді дітям при виникненні критичних ситуацій. «Навчання з цивільного захисту будуть проводитися в учбових закладах протягом двох тижнів, їх мета – належне відпрацювання практичних дій надзвичайного характеру, – розповідає Віктор Кімакович. – Навчання передбачають відпрацювання реального виходу із загрозливого становища. Перш за все, важливо, щоб не було паніки у дітей, щоби у колективах діяли злагоджено».

Окрім того, Віктор Кімакович пояснює, що педагогам надані методичні вказівки, на основі яких здійснюється цілий комплекс робіт з дітьми. Він також закликає долучитися до цього процесу батьків, аби здійснювати контроль за ефективністю навчань.