Діти учасників АТО матимуть безкоштовні обіди у школах Івано-Франківська

Незважаючи на вік, до кінця школи, діти раз на день харчуватимуться в шкільних їдальнях Франківська безплатно.Така пільга для дітей учасників АТО запроваджується в школах міста зі сьогоднішнього дня, 15 вересня.

Рішення про надання таких пільг прийняв міський голова Віктор Анушкевичус. Воно поширюються на всі ЗОШ та інші загальноосвітні навчальні заклади. Щоправда, за домовленістю з підприємцями, які організовують харчування в школах, пише Курс.

"Закон України "Про освіту" не предбачає пільг для дітей учасників АТО, тому рішення віддані на відкуп місцевій владі, – пояснює голова комітетут з освіти і науки в громадській раді при голові Івано-Франківської ОДА Петро Хмельовський. – А розпорядником коштів, за які харчуються школярі і дошкільнята в закладах освіти, за цим законом, є місцеві бюджети. Відтак рішення про безкоштовне харчування школярів, дітей учасників АТО, мають приймати місцеві ради. В Івано-Франківську поки міська рада не розглядала цього питання, вирішили піти іншим шляхом – домовилися з підприємцями, щоби ті безплатно годували обідами дітей "атошників".

Ціна питання – 10 грн. в день. У школах Івано-Франківська вчаться понад 380 дітей, чиї батьки в даний час служать на Донбасі.

"Питання безплатного харчування в ЗОШ та ДНЗ дітей учасників АТО підготовлене на сесію Івано-Франківської міської ради", – повідомила начальник відділу освіти Івано-Франківського міськвиконкому Наталія Микула.