Олесь Доній: Росія має свою квоту при призначенні уряду України

"У 2013 році перший віце-прем’єр-міністр українського уряду Сергій Арбузов може очолити Кабмін", – заявив в інтерв’ю кореспонденту ІА REGNUM 25 грудня депутат Верховної ради від Коломийщини Олесь Доній.

"Сьогодні розстановка сил в Кабінеті міністрів України виглядає так, що вже більше можна говорити про посилення сімейного фактора. Експерти прогнозували формування уряду технократів, але ці очікування не виправдалися. Не знаю, чи стане несподіванкою, якщо через півроку або рік перший віце-прем’єр Сергій Арбузов займе посаду прем’єр-міністра приблизно з тим же складом уряду. Очевидно, що цей склад уряду спрямований не тільки на утримання ситуації, але і на спробу проведення змін. Чи здатний він буде провести реформи? Цього поки ніхто не може точно сказати. Очевидно, в уявленні керівництва держави саме таким має виглядати уряд реформаторів ", – сказав Доній.

На думку експерта, Дмитро Табачник в черговий раз став міністром освіти "згідно з квотою Росії".

"Кілька кандидатур, які потрапили в Кабмін, явно будуть займатися реформами. Так само можна говорити про те, що президент України Віктор Янукович не може дозволити собі відмовитися від" кремлівської квоти ", якою є Дмитро Табачник. При всіх мінусах і критиці, корупційних діях , які відбувалися в Міносвіти, про що писала навіть Рахункова палата, Янукович не вправі відмовити йому в посаді. Це означає, що Янукович далеко не сам формує уряд ", – підкреслив Доній.